Спротивно од...

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од FrAnKEnsTEiN, 24 август 2006.

 1. FrAnKEnsTEiN

  FrAnKEnsTEiN Гостин

  Одамна ми било интересно ова и увек сум се смеел
  Како би било машки род од мува?
  мув ваљда:pos2::pos2:
  или женски род од комарец-комарица:pos2::pos2:!
  Па така иде играва кој му е интересно нека си пише
   
 2. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.749
  Допаѓања:
  200
  мушки род од чаша = чаш :pos:
   
 3. Jane

  Jane Кајганџија

  Член од:
  5 февруари 2006
  Мислења:
  3.394
  Допаѓања:
  114
  Од глава = глав
  Од клупа = клуп
   
 4. Yugo

  Yugo Law rules

  Член од:
  12 декември 2005
  Мислења:
  8.251
  Допаѓања:
  28
  aaa maski rod od tastatura - tastatur :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
   
 5. еци^^^

  еци^^^ Walking the line of nature's palm

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  2.945
  Допаѓања:
  56
  zenski rod od masko=maska
  maski rod od zensko-=zensk
   
 6. Yugo

  Yugo Law rules

  Член од:
  12 декември 2005
  Мислења:
  8.251
  Допаѓања:
  28
  maski rod od raka- RAK :pos:

  zenski rod od monitor- monitorka :pos:

  :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
   
 7. DuFFy

  DuFFy

  Член од:
  16 февруари 2006
  Мислења:
  2.830
  Допаѓања:
  19
  ајкула....ајкул
  кромид...кромидица
  кабел...кабелка
   
 8. Yugo

  Yugo Law rules

  Член од:
  12 декември 2005
  Мислења:
  8.251
  Допаѓања:
  28
  maski rod od sijalica - sijalic :pos:
   
 9. Вокерка

  Вокерка Модератор

  Член од:
  29 јануари 2006
  Мислења:
  6.199
  Допаѓања:
  4.431
  женски род од компјутер - компјутерица :pos:
   
 10. АнГеЛ

  АнГеЛ I will change the world

  Член од:
  2 август 2006
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  2
  тастатура - тастатур
   
 11. Delux

  Delux Гостин

  zenski rod od regal regalica
  maski rod od pepeljara pepeljar
   
 12. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.749
  Допаѓања:
  200
  Мушки род од водка - водк :pos:
   
 13. mr.wicket

  mr.wicket limitless..

  Член од:
  20 јуни 2005
  Мислења:
  5.128
  Допаѓања:
  517
  Не ви е лесно ејјј.. :poss: :poss: :poss: се здрвив од смеење.

  Машки род код камера - камер :pos2:
   
 14. Гижо

  Гижо че о надрва

  Член од:
  13 март 2005
  Мислења:
  10.731
  Допаѓања:
  137
  легендарното на џемо билбиљ - ВРАП
   
 15. ПрИтИ_гРл

  ПрИтИ_гРл Unforgivable ♥

  Член од:
  6 јуни 2006
  Мислења:
  2.554
  Допаѓања:
  20
  zenski rod od mobilen - mobilna
   

Сподели преку: