Справи и вежби за рамни стапала?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.948
Поени од реакции
168.058
Само на градски?Машки модели ?
Имаш сегде ама со отров цени. И машки и женски, оди на dsport mk и ако порачаш онлајн имаш страшен попуст ама прво оди во продавницата пробај си да знаеш што да порачаш :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.459
Нерамна површина каде? На кејон кај Вардар бос да идам? :) Добра е справата, ќе ми се опраи точката на газење на стапалото. Сега е малце на лево изместена и осеќам како петата се поместува накај лево. Со справата бар ќе ми се ојачаат жилите за газење.
Не такви нерамни површини. Кога ќе отидеш на плажа на песокот/каменчињата гази/пешачи подолго време, оди покрај Треска гази на каменчињата, на чиста трева трчај гази................, нека се ,,обликува" стапалото на нерамните површини. Тоа е познато уште кај малите деца дека на вакви површини треба да ги пушташ боси да трчаат. Кај тебе тоа не би имало некое преголемо значење, но би дало бар некој минимален ефект.
 
На врв Bottom