Справи за вежбање направени дома

Член од
20 март 2014
Мислења
16
Поени од реакции
8
Κај може да се најде вρатило негде слушнав оκолу 500ден се,само κај има одпρилиκа знам во познативе пρодавници за споρтсκа опρема се сκапи..

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
Имаш во топ шоп ,имаш во Џамбо веро севтини се и корисни многу
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Не е целосно напраена дома, има нешто и купечко али у глобала е наменета и се користи у домашни услови :)

1. Клупа за груди. коса/рамна (home made) Тежини на клупата има 2 по 25 кг на шипка и 4 по 10 кг доле на под.




2. Вратило и точак (home made) а да и AirMax hhh



3. Тегови и дрво за подлактица... п.с. од купечко се само долните тегови.



4. Справа за рамо - 2 по 10 кг на шипка, 2 по 10кг и 2 по 5 кг доле на под. Све што има на сликата е home made.


5.Универзална справа со околу 15 вежби и home made справа за неколку вежби.



6. Справа за стомак (купена) справа за грб (home made)



7. Вреќа за кик-бокс, помалa вреќа и медицинка.



8. Даска за на земја, душеци , и нормално средства за хигиена.



Горе-доле условите се одлични за домашни услови и све што е home made се потрошени смешни суми зашто материјалот е евтин а работната рака е моја.

п.п.с.



 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Познавате ли човек кој би можел да направи,сталак за вратило и разбој ? како следниве слики(од членовиве што ставиле се,ама да не ги цитирам..)



Бидејќи живеам во стан и немам никакви услови да ги направам дома,ниту алат имам ниту ништо...ради тоа прашувам.Фала.
 
G

garthok

Гостин
Може некој да ми прати скици за справа за грб?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Вака кога гледам колку сте биле иновативни и се што сте напраиле мене глупо ми доаѓа и да коментирам на темава. Ама ај и јас да си кажам, си направив вратило од рачка од џогер, едната страна е на еден плакар другата страна на друг и така стои, за чудо ме држи. Единствен проблем иам што малку треба нозете да ги свиткам за да не ги допирам нозете на земја при одење надоле, ама не е тоа голем проблем. Со истата рачка ги правам и тие склековите каде што нозете треба да се дигнати, овојпат рачката ја поставувам од едната страна креветот, а од другата прва полица од фиока. И други вежби така си импровизирам home edition ама овие со рачката ми се шитот
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Каде може да се најде гумен под или нешто за да не прави бучава кога креваш?
На времето го имаше во РЕК Битола го продаваа откако го вадеа од траките за јаглен и го заменуваат со нов. Стариот не беше скап, но ова е за пред некои 6-7 години. За сега незнам искрено али распрашај се можеби има повторно
 
G

garthok

Гостин
Планирам да поставам вратило во двор, имам неколку прашања: колку длабоко треба да ги ископам дупките, колку широки, колку отприлика бетон и песок ќе ми треба?
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Планирам да поставам вратило во двор, имам неколку прашања: колку длабоко треба да ги ископам дупките, колку широки, колку отприлика бетон и песок ќе ми треба?
Една третина од шипката треба да оди под земја, дупките грубо 40-50 сантима дијаметар. За бетон/песок појма немам, прашај мајстори од кога ќе пресметаш волумен на дупката. Ценовно, 1000ка е профил шипка од 6 м (поделено на две-3, 80-100 сантима од тоа под земја, таман доаѓа), вреќите бетон се по 350 +-, песок има секаде кај што се гради, хоризонталната шипка број ја беспари од некој отпад, боја евентуално 100-200 денари. Два бона и едно пиво ќе те фати.
 
G

garthok

Гостин
Една третина од шипката треба да оди под земја, дупките грубо 40-50 сантима дијаметар. За бетон/песок појма немам, прашај мајстори од кога ќе пресметаш волумен на дупката. Ценовно, 1000ка е профил шипка од 6 м (поделено на две-3, 80-100 сантима од тоа под земја, таман доаѓа), вреќите бетон се по 350 +-, песок има секаде кај што се гради, хоризонталната шипка број ја беспари од некој отпад, боја евентуално 100-200 денари. Два бона и едно пиво ќе те фати.
Ги имам шипките, уште бетон и песок ми остана и некој да ја завари горната. Фала
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
@garthok Не се исплати, боље земи DoorGym за 1000-рка, ем можеш на било какво време да вежбаш ем ќе можеш сегде со себе да го носиш, кога патуваш или слично.
Е сеа ако ти е мерак вратило да градиш тоа е друга работа :).

Sent from my A8 using Tapatalk
 
G

garthok

Гостин
@garthok Не се исплати, боље земи DoorGym за 1000-рка, ем можеш на било какво време да вежбаш ем ќе можеш сегде со себе да го носиш, кога патуваш или слично.
Е сеа ако ти е мерак вратило да градиш тоа е друга работа :).

Sent from my A8 using Tapatalk
Земав од другарка дор џим да го пробам пошто го продава но не фаќа на ниедна врата, а и дома вака луѓе, пиздарии... :) Ќе пробам во двор да го наместам, да заштедам време, губам доста кога идам специјално да вежбам вратило во паркот
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
@garthok Не се исплати, боље земи DoorGym за 1000-рка, ем можеш на било какво време да вежбаш ем ќе можеш сегде со себе да го носиш, кога патуваш или слично.
Е сеа ако ти е мерак вратило да градиш тоа е друга работа :).

Sent from my A8 using Tapatalk
Па и не ама и многу да. Уште прстени после да земе и ќе има огромна палета на вежби на располагање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom