Справи за вежбање направени дома

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Па и не ама и многу да. Уште прстени после да земе и ќе има огромна палета на вежби на располагање.
Генерално земено секако дека комплетно изработено вратило е многу поверсатилно од проста импровизација за на врата.
Ама ако му е само за боди билдинг прстени не му требаат ич, DoorGym-от ќе му завршеше работа, али небитно сега, секако не му фаќа на вратите.

Sent from my A8 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Homemade имам и вратило направено ке го сликам утре и тоа.Уште шипка и тежина до 100кг (за почеток) ете домашна теретана и да не се замарам со гужви и глупи луѓе.
 

Attachments

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Homemade имам и вратило направено ке го сликам утре и тоа.Уште шипка и тежина до 100кг (за почеток) ете домашна теретана и да не се замарам со гужви и глупи луѓе.
Супер, само мој совет ти е да си купиш гумица за на подот, бидејќи паркетот ќе го уништиш со ова. Распрашај се за гумирани постелки од каде може да набавиш и со теговите исто кога ги спушташ може да го оштетиш.
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Супер, само мој совет ти е да си купиш гумица за на подот, бидејќи паркетот ќе го уништиш со ова. Распрашај се за гумирани постелки од каде може да набавиш и со теговите исто кога ги спушташ може да го оштетиш.
Знам знам после нова година тоа иначе на тераса ми е разбојот и вратилото ама пак ке треба гумица
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177


Ако знаете некој шо може да направи овакво за да можам на него да вежбам чучњеви а да го спуштам пониско и за бенч кажете. Не е нешто кој знае колку комплицирано :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Ако знаете некој шо може да направи овакво за да можам на него да вежбам чучњеви а да го спуштам пониско и за бенч кажете. Не е нешто кој знае колку комплицирано :)
јас ако би купувал би земал цел кафез, да имаш од страна сигурносни шипки ако вежбаш сам чучњеви и бенч
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
де бе толку ли е за простор проблемот, колку ти треба за еден кафез 2на2 метри највеќе, остај ги ти американците :)
Не секој живее во куќа. Иди најди 2х2 простор во еднособен стан во карпош рецимо.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Не секој живее во куќа. Иди најди 2х2 простор во еднособен стан во карпош рецимо.
во стан и да имам место не би се осудил да правам теретана повеќе, сум имал и знам како е. Посебно не ако правиш вежби како deadlift.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
во стан и да имам место не би се осудил да правам теретана повеќе, сум имал и знам како е. Посебно не ако правиш вежби како deadlift.
Се се може ако се сака.
Само шо ќе трампаш одредени аспекти од животот за тоа задоволство.
Дебели подлоги и немаш гајле ни со дедлифт. Сигурно нема weightlifting вежби да праиш со фрлање на теговине од над глава.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Се се може ако се сака.
Само шо ќе трампаш одредени аспекти од животот за тоа задоволство.
Дебели подлоги и немаш гајле ни со дедлифт. Сигурно нема weightlifting вежби да праиш со фрлање на теговине од над глава.
не е тој филинг друго е барем за мене кажувам сум имал во соба, не се осеќаш толку слободно треба да пазиш дали на музика гласна тесен простор и тн. Ако више инвестирам ке го правам како што треба да е, а во собче да се мачам не фала.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
не сте нормални :))) кај вакви кафези во станови)) за комшиите не ви е жал :LOL:

јас само по некој тег имам 10-15 кг и толку , а и да филинг дома кога вежбаш по гаки ахах :vozbud: никаков, мотивација јок...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom