Спортски случки

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Pa ajde, gledam ima sportisti na forumov... Kazete sto interesno vi se ima sluceno na treninzi/natprevari, dali imate osvoeno nekoja nagrada, igrate za reprezentacija.. takvo nesto :)

Ok, ajde jas da pocnam. Igravme vo Skopje, pionersko prvenstvo, eden igrac od mojata ekipa otide do wc na sred natprevar, i koga dojde sorcevite mu se bea skinale od pred, a ne nosese gaki. Se odnapred mu se gledase :tapp: ... za sreka go vidov prv i mu kazav sto e rabotata, tipot si ja pokri sramotijata i se vrati vo soblekuvalna :)

Na natprevar vo Prilep, eden od igracita na drugata ekipa imase golem, silkav nos... Mi dignaa edna topka vo " 4ka ", a na blok mi skokase nivniot tehnicar koj e visok 160cm. Ja udriv topkata so cela sila i za belja go pogodiv vo nos na gore spomenatoto dete. Topkata se skapa, a na nego nisto ne mu bese... Ke me nateraa i topka da plakam :ban?:

Na natprevar vo Krusevo, edno kuce vleze na terenot i pocna da se seta. Glavniot sudija sleze od stolot, i ova kuceto koga go zagoni... Sudijata morase da istrca 7-8 kruga okolu salata dodeka go fatija kuceto :P, potoa napravivme 10 minuti pauza za da se odmori ( sudijata bese malku " elegantno popolnet " )...

Na natprevar vo Tetovo koga izvadov eden " blok aut ", topkata go udri v lice na glavniot sudija. Ovoj ja goltna svirkata =))

Ne mi teknuva nisto poveke vo momentov, drug pat ke dopolnam :)

5 pati sum bil sampion na Makedonija vo Pionerska konkurencija, 6 pati vo kadetska i 4 pati vo mladinska konkurencija.

Kapiten na kadetskata reprezentacija.

:smir:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Игравме финале(фудбал) во еден школски куп и победивме. Ама остај тоа после се туривме од мочање од шо имавме трема
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Хехехехехехехехе Potato добро ме насмеа, посебно за судиите :):):):)
На мене не ми текнуват некој случки, а знам оти ги имам дозивеено...Ама ајде шо ќе прааме... :smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
koga zalepiv banana na eden tip bese visok 1.90 a jas togas 1.70 sum se cudel posle utakmicata.I koga dadov kos od tabla od skroz mrtov agol bez da gledam sum se cudel :)
p.s-odlicna tema
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Темата е спортски случки или статистика за Потато? :)

Ги има многу ама највеќе сум се смеел на регионалното првенство во кошарка кога еден мој другар наместо да шутира слободните од линијата предвидена за тоа, тој се намести на линијата за серва на одбојка и шутира и се смеат судиите и цела сала а овај се чуди(поздр. Џорџ:))...а да многу многу ги има ама исто закон беше и кога го бркав судијата половина терен да му кажам дека патантот му е отпетлан а носеше црни пантолони и бели гаџи апла се гледаше, а овај бега ли бега си мислеше ќе го тепам па на крај сакаше уште техничка да свири. :pos::pos::pos:

други сум дал кош од еден крај на друг исто така нешто слично се изнервирав за закачив топката и одбивајќи се од таванот пак дадов кош, автокош во утакмица имам даено. Од ракомет - страв имаат сите од мене и не шутирам појќе, на 3 другари носот им го имам раскрвавено. Со фудбалот сум скаран пошто шутирајќи мало дете погодив во глава и потрес имаше. Во понг понг сум мајстор за среќни удари само некои чуда правам...ииии то.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Ми текна сега еден кикс на еден другар...
Играат кошарка регионален и во Штип тоа..И го пуштат другар ми во игра во второто полувреме и детето занесено во играта да шутира и да не примети дека дава автокош, се радува, дига раце горе...И кога гледа тренерот му се дере, го брка од теренот...:pos::pos::pos:

Тоа беше пред 3-4години, ама до ден денес кога ми текнува, се кинам од смеење... :):):):):pos:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Eiiiiii, Potato alal da ti e. De ace kazi koga se te birale za najdobar igrac? De imas li nesto od togaj ili samo ti se kazale? De kazi koj znaa za tva? De izbroj bas utakmicite so gi imas igraano za reprezentacijata? De za tie slu4kite kazi koj drug znaa osven ti???

SAMO LAZAS NARODO TUKA.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога на есенско државно првенство двајца тренери откај мојот клуб се степаа и едниот од нив падна во базен.Неповторливо!
 
V

Viktoranius

Гостин
Игравме фудбал во училиште повеке другари бевме зберани..и така играме и кога изведува еден другар корнер и на другиот му доага топката на волеј и сакаше да ја шутира но се уште беше високо топката па и тој ја дигна ногата високо и наместо во топката заврши во на другар ми лицето...имаше малце крв од носот ама ништо сериозно...:vozbud:


Друга случка играме кошарка во сала на час по физичко а професорот седе на клупата и станува од клупата и тргна накај неговата канцеларија и некој ја мавна топката несакајки накај него и топката го удри во глава и за најголем смех даде кош......тогаш не можев да земам воздух од смеенје:pos2: :pos2: :pos2:


Имаше уште една случка интересна тоа беше во 1 година...еден другар имаше навика во школо да носе топка ..(малце беше поголема од тениска топка) и во училницата си ја предававме на нога и во тој момент влегува професорката и топката се истркала до нејзината нога и бидејки беше црна топката помисли дека е глушец и почна да бега низ цела училница и се качи на столот:pos2: :pos2: :pos2: јас бев во транс од смеенје:pos2:

има и уште случки но не ми текнуваат моментално...
Пишете нешто интересно што ви се случило има смех работи:helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Во школската сала коа имавме турнирче, пошо јас бранам, кога дегажирав дадов кош со нога. Ај помина то, на следното дегажирање после 5 минути, лупнав горе во салата на покривот и две неонки паднаа. Го прикинаа натпреварот заради тоа. :)

Игравме кошарка и една будала се изнервира и со сета сила ја фрли топката накај другиот кош, и лупна едно момиче по гла. Беше во кома два дена. :)

И така ви викам... :pipi:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Igravme mal fudbal, i izveduvav korner. I site cuvaa igraci i golmanot izlezen i ja nabacuvav ama po greska od korna gol dadov :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom