Спортски оскари 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
www.sportskioskar.com.mk

Гласајте за најдобрите спортисти за 2010та за наградата Спортски оскар.
Во 20 часот на 25ти декември во Универзална сала ќе се одржи доделувањето на наградите.
За потсетување во 2009та спортист на годината беше Кире Лазаров, а во 2008 боксерот Вели Мумин.

Категориите се:
-Спортист на годината
-Спортистка на годината
-Млад спортист на годината
-Млада спортистка на годината
-Најуспешен македонски спортист во странство
-Најуспешна машка репрезентација
-Најуспешна женска репрезентација
-Најуспешна спортска федерација
-Најуспешен тренер/селектор
-Најуспешен спортист со инвалидитет
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.470
Еве ги моите гласови:

-Спортист на годината
-Спортистка на годината
-Млад спортист на годината
-Млада спортистка на годината
-Најуспешен македонски спортист во странство
-Најуспешна машка репрезентација
-Најуспешна женска репрезентација
-Најуспешна спортска федерација
-Најуспешен тренер/селектор
-Најуспешен спортист со инвалидитет


1. Жарко Арсовски
2. Наташа Илиевска
3. Бранко Манев
4. Симона Маринова :back:
5. Горан Пандев
6. Кошарскарска репрезентација
7. Карате репрезентација
8. Карате федерација
9. Менсур Ајдин
10. Андреј Стојаноски :back:

Вака би било најдобро според мене. Каратистиве растурија. Не е фер, дајте ни вода и на нас и ние ќе растуриме, барем низ Европава :( xD
За детево Андреј немам коментар. Во исти клуб сме, колку се залага и го сака спортот тоа е за без зборови. Да му надојдат солзи на очи на човек кога ќе го види како се мачи.
 
М

Мартин`

Гостин
-Спортист на годината
Атанас Николовски
-Спортистка на годината
Нашата Илиевска
-Млад спортист на годината
Бранко Манев
-Млада спортистка на годината
Нашата Андонова (дефинитивно треба да биде годинава .. )
-Најуспешен македонски спортист во странство
Горан Пандев
-Најуспешна машка репрезентација
Кошаркарска
-Најуспешна женска репрезентација
Ракометна
-Најуспешна спортска федерација
Кошаркарска
-Најуспешен тренер/селектор
Марин Докузовски
-Најуспешен спортист со инвалидитет
Ванчо Каранфилов
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.565
Поени од реакции
4.466
1.Жарко Арсовски
2.Мирјета Бајрамовска
3.Васил Пулјовски
4.Наташа Андонова (без конкуренција :))
5.Кире Лазаров
6.Кошаркарска репрезентација
7.Ракометна репрезентација
8.Кошаркарска
9.Марин Докузовски
10.Андреј Стојаноски
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.971
www.sportskioskar.com.mk

Гласајте за најдобрите спортисти за 2010та за наградата Спортски оскар.
Во 20 часот на 25ти декември во Универзална сала ќе се одржи доделувањето на наградите.
WTF
Кај мене ништо не излегва на линкот само музика во поздина?!
Aј некој друг нека провери што е работат или само кај мене зебава
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
1. Жарко Арсовски
2. Наташа Илиевска
3. Бранко Манев
4. Наташа Андонова
5. Горан Пандев
6. Кошаркарска репрезентација
7. Ракометна репрезентација
8. Карате
9. Марин Докузовски
10. Андреј Стојаноски
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
-Најуспешен македонски спортист во странство

Дефинитивно КИРИЛ ЛАЗАРОВ
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.634
Поени од реакции
10.234
-Спортист на годината : Жарко Арсовски
-Спортистка на годината : Нашата Илиевска
-Млад спортист на годината : Берат Јакупи
-Млада спортистка на годината : Нашата Андонова
-Најуспешен македонски спортист во странство :Горан Пандев
-Најуспешна машка репрезентација : Ракометна
-Најуспешна женска репрезентација : Ракометна
-Најуспешна спортска федерација : Карате
-Најуспешен тренер/селектор : Бошко Заборски
-Најуспешен спортист со инвалидитет : Ванчо Каранфилов


http://forum.kajgana.com/showthread.php?55846-%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8-2010#ixzz18tQ0UpfP
 
M

Mario Gómez

Гостин
Од тие што ги пратам:

-Спортист на годината: Пиперкарот дефинитивно, многу фудбалски легенди не постигнаа тоа што тој успеа.
-Најуспешна машка репрезентација: ватерполо или кошарка
-Најуспешна женска репрезентација: искрено нема
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.943
Поени од реакции
1.328
-Најуспешен македонски спортист во странство: Горан Пандев
-Најуспешна машка репрезентација: Кошаркарска
-Најуспешна спортска федерација: Кошаркарска
-Најуспешен тренер/селектор: Марин Докузовски
 
M

marko 1996

Гостин
-Спортист на годината -Жарко Арсовски
-Спортистка на годината-Наташа Илиевска
-Млад спортист на годината-Васил Пујовски( добар другар ми е овој:) )
-Млада спортистка на годината-Наташа Андонова
-Најуспешен македонски спортист во странство-Горан Пандев(само заради ЛШ)
-Најуспешна машка репрезентација-Кошаркарска
-Најуспешна женска репрезентација-Ракометна
-Најуспешна спортска федерација-Кошаркарска
-Најуспешен тренер/селектор-Марин Докузовски
-Најуспешен спортист со инвалидитет-Овде мислам сите треба да освојат ама ај нека биде Оливера Наковска-Бикова

 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.971
горе долу сите наградени беа на место и добро е ова што пробваат да прават ваков избор не не е се во изборот треба закон за спорт а не вакви гламурозни претстави финасирани од бликсите на власта и со толку глупирање на водителот и без превод
ај ако може некој да ми каже што му се случило на кирил дојчиновски што е во количка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom