Спортски документарци

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.875
Поени од реакции
5.716
Интересно документарче за Кличко браќата боксери

 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.862
Поени од реакции
360
Одличен документарец за животот на семејството Костелиќ. Можам детално да го опишам, меѓутоа сметам дека подобро е да се изгледа.;)

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.400
Поени од реакции
30.548
Момци, да не прерасне темава во Хит на денот.

Се трупаат само јутуб постови, не штедете збор два да напишете за кој и што обработува документарецот.
Дури 3-4 реченици во вид на рецензија не се на одмет, штом сакате да препорачате и привлечете некој.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.943

Документарец за еден од најдобрите велосипедисти на сите времиња, Армстронг. Напорните тренинзи, желбата за велосипедот, желбата за победа и многу интересни работи поврзани со Армстронг.

П.С. Недела од 20:55 или 21:55 на Национал географик ќе даваат документарец за Армстронг. Најголемата велосипедска измама мислам се вика.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.943

Неверојатна и трагична приказна за легендарниот Колумбиски фудбалер Андрес Ескобар и шефот на колумбијскиот нарко картел Пабло Ескобар.
Ви го препорачувам документарецов, доста е интересен и тажен се разбира.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.316
Поени од реакции
46.899
Еден одличен документарец за големото ривалство помеѓу Меџик Џонсон и Лари Бирд


Некако документарците на тема кошарка ми имаат посебен шмек, веројатно самата игра е визуелно перфектна за ТВ. Ми се допаднаа многу и Once Brothers и The Other Dream Team.

Препорака за сите љубители на кошарка, посебно ако сте биле некогаш фан на Лејкерси или Селтикс.
--- надополнето: 28 јули 2013 во 18:23 ---
Не видов дека веќе било постирано.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.316
Поени од реакции
46.899
Ми тргна со кошарката, еве уште нешто:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.943
The Class of 92 - Навивачи на Јунајтед и не само вие, туку сите обожаватели на фудбалот, изгледајте го одличен е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom