Спортски амортизери за скутери

Член од
11 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
Вака, имам Keeway ARN 150 и ми треба спортски амортизер за него.Пробав го подигнав задниот дел ама проблемот е тоа шо има мека амортизација со страв го симнувам водно "љуља" цел и за нигде е.Барам потврд (спортски) и неможам да најдам, кај зоки у lisa треба да даам 150 евра за malossi гасен....................па ај ако знае некој чаре за тоа како да се напраи тврд да биде или некој добар мајстор за него нека прича
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
шо мајка си барал да го чепкаш амортизерот?

и зошто си го подигнал задниот дел, само понестабилен ке ти е моторот.колку е понизок, толку е постабилен.
 
Член од
11 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
hahahaa другар кажи ми како може да биде постабилен ако го спуштам позади, а пошто барам спортско возење треба да биде тврд амортизерот и без навреда ама барам мислење од некој поискусен во ова....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Види вака... Немој да се замислуваш дека и ако ставиш амортизер ке биде којзнае што. Џабе ке ги фрлиш парите. Единствено што можеш да направиш е да ставиш покрута сприала (онај федерот) ке биди појака амортизацијата и ке можеш без проблем двајца по големи да се возат. Ама пак ти велам... Скутер е градско возило така да не е конструирано за ридски трки по водно.
 
Член од
11 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
Види вака... Немој да се замислуваш дека и ако ставиш амортизер ке биде којзнае што. Џабе ке ги фрлиш парите. Единствено што можеш да направиш е да ставиш покрута сприала (онај федерот) ке биди појака амортизацијата и ке можеш без проблем двајца по големи да се возат. Ама пак ти велам... Скутер е градско возило така да не е конструирано за ридски трки по водно.
Абе на предходната веспа шо ја имав сум користел ја paiolli гасен со вентил на поднесување и имаше огромна разлика у кривини подигнат и постабилен беше,само проблем беше тоа шо е 200 евра а сеа не ми се даваат толку,а спиралата не врши ич работа,- има поретко уље внатре џабе е,само некој од џилера 180 или априлиа леонардо.И не мисли дека скутер не е за трка штом ке видам на југо стаил ремус и други тракатанци па зашо скутер да не е за трки.........мислам се е до филингот:toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па сега секој кеиф се плаќа... А и 200 евра за амортизер се многу. Подразмизли си. Или ако веќе ставаш чувај го стариот кога ке дојде да ја продаваш веспата ке си го извадиш гасниот. А за тоа ремус на Југо можиш повеќе да прочиташ овде
 
Член од
11 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
:pos2::pos2::pos2:....не сум знаел за постов али е топ баш за момците со "бесни" машини,а за амортизеров така и мислам да напраам - стариот ке го чувам а ако ти улета некој пиши
 

Kajgana Shop

На врв Bottom