Спортска облека од европски веб продавници

Член од
15 јуни 2013
Мислења
797
Поени од реакции
949
Некој да предложи веб продавници базирани во Европа кои прават шипинг во Македонија на евтина спортска облека?

На американскиве попознати продавници има добри понуди ама една маица 10$ а шипингот 44$.

Досега лично јас купував од ebay и aliexpress, се наоѓа евтина облека ама квалитетот е лош.

Купувате вие облека од по интернетов и ако да од каде?
 
Член од
18 март 2019
Мислења
155
Поени од реакции
493
Не ви рекетираат царина преку DHL, ако нарачувате преку овие страни?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.094
Поени од реакции
851
Некој да предложи веб продавници базирани во Европа кои прават шипинг во Македонија на евтина спортска облека?

На американскиве попознати продавници има добри понуди ама една маица 10$ а шипингот 44$.

Досега лично јас купував од ebay и aliexpress, се наоѓа евтина облека ама квалитетот е лош.

Купувате вие облека од по интернетов и ако да од каде?
Naracaj od sportsdirect na moja adresa, ke ti naplatam pomalku od dhl :D , samo dostavata e spora, ke ti gi donesam u maj :D.
Ako imas nekoj poznat vo anglija neka ti kupat oni i moze da gi pratat eftino po lugje sho idat nadolu so koli ili kamioni.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
797
Поени од реакции
949
Naracaj od sportsdirect na moja adresa, ke ti naplatam pomalku od dhl :D , samo dostavata e spora, ke ti gi donesam u maj :D.
Ako imas nekoj poznat vo anglija neka ti kupat oni i moze da gi pratat eftino po lugje sho idat nadolu so koli ili kamioni.
Нажалост немам такви луѓе во мојот круг. Колку бараш поевтино од дхл ти

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
298
Поени од реакции
523
Како можам да нарачам од овие сајтови за во Виена, Австрија? Или кај има евтина спортска облека во Виена?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.124
Поени од реакции
5.343
Дали има сајт за продавање на спортски дресови,тренерки, патики и останати реквизити од спортски клубови ама outlet барем од последниве 5-10 год?
И секако не second hand ..
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
738
Поени од реакции
846
Не брзајте, доаѓаат избори ќе лапнеме добри памучни блузички и капчина ќе се вежба јако летово :D
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
797
Поени од реакции
949
Му пишав на SportsDirect
Одговор:

Dear Customer,

Thank you for your email.

I cannot confirm this information for sure as it can vary courier is used, but from experience I would advise this would likely be DHL or Skynet, more likely the former, but we are unable to choose.

I apologise for the inconvenience caused.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.195
Поени од реакции
190.180
Како можам да нарачам од овие сајтови за во Виена, Австрија? Или кај има евтина спортска облека во Виена?
Aман бе Декатлон во тие реони на секој чекор имаш
 
На врв Bottom