Спорот со Грција - коментари од Срби

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Освен борбата со Грција за името ние треба да с ебориме и со останатите наши соседи зашто сите како ламји се здружиле против нас. Едни од тие се србите кои дури отвориле тема на еден форум за тој спор па даваат коментари и имаат анкета. па ајде дечки кој е распложен млаку да им покажеме кој сме што сме и дека македонско име нема да загине.




а еве дел од некои коментари на форумот што би требало да ве изиритираат да дојдете и да им покажете дека сме постоеле и ќе постиме и нашата мила макеоднија не одлгедала за д аја браниме.


Makedonija kao samostalna drzava nikad nije postojala, tzv. makedonci nikad nisu postojali...
Jos jedan ,,narod'' koji su stvorili komunisti...

Ali ako ne moze da bude Srbija, bolje da bude Grcka...
Ili podela mi sever, Grci jug, Bugari istok, a Albanci zapad...



Kakvi ,,makedonci''? Jos mi nisi pronasao podatke o tom narodu...



Moze da postoj samo jedna Makedonija.Grcka makedonija


има и такви кои не бранат фер е да се аже но за тие што се националисти да им покажеме кој сме што сме.

еве лник

http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=62524&st=340
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
A kako ti ke dokazesh deka tie sto zborele anti Makedonski i koi glasale za toa ne se GRCI koi znaat Srpski ????

Detski gluposti ...spekulacii i se ograduvam od vakvoto nenaucno baranej na vistinata
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
A kako ti ke dokazesh deka tie sto zborele anti Makedonski i koi glasale za toa ne se GRCI koi znaat Srpski ????
А како ти ќе докажеш дека сите тие антимакедонски срања напишани на грчки, не се СРБИ што знаат грчки?!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
A kako ti ke dokazesh deka tie sto zborele anti Makedonski i koi glasale za toa ne se GRCI koi znaat Srpski ????

Detski gluposti ...spekulacii i se ograduvam od vakvoto nenaucno baranej na vistinata

ако не му пкажеш на некој таков дека постои народ кој е свесен за својата национална припадност тогаш како очекуваш тој да го проемни мислењето дека постојата македонци? значи ако порано немавме аргуемнти сега со помош на интернет имаме колку сакаш докази за нашето постоење, доволно е секој п оеден псот да напише, и ако почнат да бришат постови тогаш мисјата е успешна зашто вистината ги боли :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Iskreno normalen coek ICH kur ne mu cue za tudja istorija i tudji problemi... toa samo mu ostanue na bolni internet freekovi da dokazuvaat na nekoj sto se... ti ako znaesh koj si sto ke dokazuesh na drugi ?

Detsko razmisluvanje al poentata e
NOBODY CARES
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
SuicideMessiah учествува на bgdcafe.com:vozbud:
и прича ко будала - баш види ова : пост 340 - лепи невистини ко таксени - вмро - бугарофили , он воли срби као брача - будала е овој да ми јади курот !

и немој да ми ги браните не се ништо поразлични од бугарите !
 
G

Gray Foxx

Гостин
Лошо е што се премногу луѓе за докажување. Во овие моменти ми се чини дека цел свет е против нас. Па не е можно ова.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Iskreno normalen coek ICH kur ne mu cue za tudja istorija i tudji problemi... toa samo mu ostanue na bolni internet freekovi da dokazuvaat na nekoj sto se... ti ako znaesh koj si sto ke dokazuesh na drugi ?

Detsko razmisluvanje al poentata e
NOBODY CARES

Поради пропагандата на соседите, ни самите историјата точно не си ја знаеме, па многупати има расправии меѓу членови.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Лошо е што се премногу луѓе за докажување. Во овие моменти ми се чини дека цел свет е против нас. Па не е можно ова.
брату - самите против себе ( највеќе боли тоа ) од ова полошо нема , тие ( и едните и другите и третите се анти нас - сакаат да исчезнме ) ама тие копуците што лапаат кур таму , се најстарашните и највеќе неподнесувам такви , оти непријателот е непријател , ама домашниот кодош .... ?
 
П

Паспарту

Гостин
абе што се замарате со овие сВрбиве коа и онака сами знаете дека тие се најголемите куропушачи,гзолижачи,чмарочистачи итн... уште живеат во илузии за србија до токија, а не гледаат да го зачуваат барем автопатот од ниш до белгрд што им остана. русите им го свирнаа,хрватите исто, грците веќе одамна ги ебат...

така да не се замарајте со едни гомна кои искрено не вредат ни 5 пари...

:helou:
 
Член од
25 февруари 2006
Мислења
254
Поени од реакции
28
Пред некоја година кога кажував дека србите се поголем непријател од грците на Македонија бидејќи со грците се знае на што сме, отворена војна, а србите како пички (како и секогаш во историјата на Балканот) од една страна лиже и ти се прави брат, од друга те ебе во мозок - ми се смееа и ме правеа будала луѓе кои сметаа дека СДС ја тера Македонија кон Европа...

А сега имаме издркотини од дечиња на бивши комунистички функционери кои пишуваат вака:

SuicideMessiah напиша:
Hvala druze...ali mi smo Makedonci pa zato smo napustili tadasnu Jugoslaviju a danasnu Srbiju. Ali ipak je fakt da mi jos volimo Srbiju i Srbi kao nasu krvi i Bracu i uvek ce biti tako nezavisno dal mi opstojimo kao Makedonci ili Novi Makedonci i takodje nezavisno koje su vladejacke partije na vlast oni pravi Makedonac uvek nosi Srbiju i Makedoniju u srce.Znam to jel sam Makedonac i osecam to u srce!
Линк ако некој не верува. http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=62524&st=340#

Која денешна Србославија а тогаш Југославија, бе келеш еден? Онаа без Косово најверојатно..

Кои нови македонците бе ајван еден, мамата мамина да ти ја ебам ти ќе ме прекрстуваш пред светот, ебате предавникот комуњарски...

Ќе ја носиш Србија во срце...ти се серам во душата ти се серам...

Убаво вика Латас. Нема што Грција да чека Обама да победи, си го имаат тие ЕСДЕЕС во Македонија кој е разорен по македонецот од 45. Ебате предавниците ебате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom