Споредба на македонски интернет провајдери

Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Значи имам Оннет сега и многу ме нервира,дури сум и бесен поради фактот што неможам да имам стабилна конекција.

Кога ке им се јавам во централа,ај што чекам пола час некој да се јави туку и се некопмактибилни да ги решат проблемите.Изговор им е секогаш еден ист,дека е или до мојот компјутер или антената не фаќа до базната на водно.И никогаш не го средуваат проблемот.На крај секогаш доаѓаат дечките од сервис ми се качуваат на кров и ја поправаат таа антена која работи 1-2 месеца и се расипува.
Овие денови е полоша конекцијата од обично и одлучив да ги променам.
Е сега има ли некој да ми предложи некој добар провидер со цена за нет до 1200 денари , добра брзина,над 2 мб/с и 15-20 гига трансфер?Ако може и телефонски број до нив и нивната web страна.
Однапред благодарам.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Јас можам само да ти кажам НЕ СЕ ЗАЕБУВАЈ СО ТЕЛЕКАБЕЛ !!! Срање интернет т.е ко што читам што си напишал може само да ти кажам дека потполно се исти како он нет.
 
С

сашенко

Гостин
Јас можам само да ти кажам НЕ СЕ ЗАЕБУВАЈ СО ТЕЛЕКАБЕЛ !!! Срање интернет т.е ко што читам што си напишал може само да ти кажам дека потполно се исти како он нет.
Јас се разочарав од он.нет.Мора да го сменам интернетот во најбрз можен рок.Само незнам каков би ставил.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Би ти препорачал Max ADSL.Го користам скоро 2 години и досега не сум имал проблем со брзината,а само неколку пати сум имал проблем со модемот (да заглави или слично).
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
ЗЕ сега има ли некој да ми предложи некој добар провидер со цена за нет до 1200 денари , добра брзина,над 2 мб/с и 15-20 гига трансфер?Ако може и телефонски број до нив и нивната web страна.
Однапред благодарам.
T-Home call&surf јас имам ваков и сум презадоволен

 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Би ти препорачал Max ADSL.Го користам скоро 2 години и досега не сум имал проблем со брзината,а само неколку пати сум имал проблем со модемот (да заглави или слично).
Може телефонски број и некој линк точно да видам колкава е брзината и колкав е трансферот?

--- надополнето ---

T-Home call&surf јас имам ваков и сум презадоволен

Се чини добар.Но дали треба постоечка конекција на фиксен телефон од македонски телекомуникации?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Користам call&surf основен пакет 1200 денари месечно е. http://www.t-home.mk/mk/58/Internet/Call__Surf_paketi/Call__Surf_Start.html
Брз е и стабилен е.Сега има многу малку лимит али им треба ден два откога ќе поминиш лимит да ти намалат брзина,а може и воопшто да не ти намалат брзина.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Може телефонски број и некој линк точно да видам колкава е брзината и колкав е трансферот?
1035876903.png
Еве ти од ADSL...
Иначе супер е, никогаш не ми паднал нетот, само 2-3 пати проблем со модемот сум имал али се решава брзо :smir:
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Мое мислење е дека АДСЛ интернет е најдобар. Стави си и терај :)
Инаку и телекабел не е лош, еве брзина на downloadВо пакет од 500 денари има 51 gb :)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
T-home е стабилен но премногу крадат...
Имам програм за огранучување и мерење на сообраќај, и секогаш на крајот на месецот програмот е за 2 гб и повеќе разлика со нивните податоци.
И тоа се работи за вкупен лимит од 25гб... :) на 300 можам да замислам колку ќе ми земат... 50 може :)
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Најубаво да си ставиш АДСЛ интернет, зошто АДСЛ не може да се споредува со интернетот од Телекабел или од CableTel. :salut:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
T-home е стабилен но премногу крадат...
Имам програм за огранучување и мерење на сообраќај, и секогаш на крајот на месецот програмот е за 2 гб и повеќе разлика со нивните податоци.
И тоа се работи за вкупен лимит од 25гб... :) на 300 можам да замислам колку ќе ми земат... 50 може :)
мене никогаш не ми се случило да ме крадат, од друга страна секогаш кога ќе префрлам лимит ми паѓа брзината, све по ПС :smir::icon_lol::icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Најубаво да си ставиш АДСЛ интернет, зошто АДСЛ не може да се споредува со интернетот од Телекабел или од CableTel. :salut:
Од ОнНет се пребацив јас на Телеком и катастрофа ми беше нетот плус беа многу неуслужливи. Сега сум на Кејблтел 8/150 и супер ми е, еднаш на шест месеци дали ќе снема нет и трае 15-20 мин, после си се средува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom