Спонзорства

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.297
Поени од реакции
7.251
Нема никаква, само Шител си прават атмосфера дека невладините организации се на Сорос, а сите тие што работат за Сорос се предавници и слични несфатливи логики што ќе произлезат од главата на Латас, Миленко и другите провладини платеници
http://www.reuters.com/article/2012/07/21/us-russia-putin-ngos-idUSBRE86K05M20120721

Еве ти од Ројтерс
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
По мене не е сеедно дали во CV ќе ти пишува дека си работел на проект кој бил од голем општествен интерес и истиот дека бил поддржан на пр. од УСАИД, отколку воопшто да нема такво инфо.[DOUBLEPOST=1393144520][/DOUBLEPOST]Инаку се убив од барање за како оди процедурата за формирање на невладина организација, ако има некој инфо околу тоа, го замолувам да ми постира линк тука. Единствено што успеав да најдам е предлог закон за истото од 2011 -.-
За основање на невладина ти требаат минимум пет лица кои ќе бидат основачи на истата. Треба да имаш статут, лого, печат. Ако го најдам законот, ќе ти го пратам.
Лично не би ти препорачала да создадеш нова невладина. Подобро најди некоја веќе постоечка која работи на полето на кое сакаш да го реализираш проектот. Пиши ми порака ако сакаш, да поразговараме подетално.
 
G

Gjoksi

Гостин
Инаку се убив од барање за како оди процедурата за формирање на невладина организација, ако има некој инфо околу тоа, го замолувам да ми постира линк тука. Единствено што успеав да најдам е предлог закон за истото од 2011 -.-
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom