Спонзорства

Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Бидејќи не најдов соодветна тема, сметам дека најадекватно е да ја почнам тука. Ме интересира дали имате информација кој дава спонзорство на поединци и која е процедурата за тоа? Сакам да почнам проект од културно - едукативен карактер, ама ми требаат финансии. Некој поупатен да помогне?
Ви благодарам однапред :)
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Спонзорства се даваат на спонзоруши.
Гледам дека си модератор, па ме изненадува што ми одговори на овој начин. Ми треба информација, а ти на шала вртиш :/
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Бидејќи не најдов соодветна тема, сметам дека најадекватно е да ја почнам тука. Ме интересира дали имате информација кој дава спонзорство на поединци и која е процедурата за тоа? Сакам да почнам проект од културно - едукативен карактер, ама ми требаат финансии. Некој поупатен да помогне?
Ви благодарам однапред :)
Овој период малку потешко да добиеш спонзорство со оглед на тоа дека доаѓаат избори и сите ќе даваат пари на партиите :D Зависи колку пари ти требаат и за каков проект поточно се работи. Може да ги контактираш фирмите од таа област и да договориш состанок да го презентираш твојот проект. Пробај да ги контактираш Арс Ламина, Три, ... други не ми текнуваат во моментот.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.306
Поени од реакции
7.287
Гледам дека си модератор, па ме изненадува што ми одговори на овој начин. Ми треба информација, а ти на шала вртиш :/
За културно едукативен проект ќе се обратиш во некоја невладина или владина организација.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Овој период малку потешко да добиеш спонзорство со оглед на тоа дека доаѓаат избори и сите ќе даваат пари на партиите :D Зависи колку пари ти требаат и за каков проект поточно се работи. Може да ги контактираш фирмите од таа област и да договориш состанок да го презентираш твојот проект. Пробај да ги контактираш Арс Ламина, Три, ... други не ми текнуваат во моментот.
Спонзорства даваат сите (бар така им пишува на сајтот), АМА НА ОРГАНИЗАЦИИ И ЗДРУЖЕНИЈА. А јас сум поединец, па ме интересираше дали некој е запознаен кој дава можност за спонзорство на поединци..
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.306
Поени од реакции
7.287
Спонзорства даваат сите (бар така им пишува на сајтот), АМА НА ОРГАНИЗАЦИИ И ЗДРУЖЕНИЈА. А јас сум поединец, па ме интересираше дали некој е запознаен кој дава можност за спонзорство на поединци..
Ако имаат интерес некаков од тебе ќе те спонзорираат, ако не јбг ;)
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Спонзорства даваат сите (бар така им пишува на сајтот), АМА НА ОРГАНИЗАЦИИ И ЗДРУЖЕНИЈА. А јас сум поединец, па ме интересираше дали некој е запознаен кој дава можност за спонзорство на поединци..
дур не прашаш не можеш да знаеш дали ќе ти дадат ... треба да успееш да им го "продадеш" проектот ...
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Бидејќи не најдов соодветна тема, сметам дека најадекватно е да ја почнам тука. Ме интересира дали имате информација кој дава спонзорство на поединци и која е процедурата за тоа? Сакам да почнам проект од културно - едукативен карактер, ама ми требаат финансии. Некој поупатен да помогне?
Ви благодарам однапред :)
Ако си женско и ако имаш атрибути, а под атрибути подразбирам цицки гз и фаца еве ја ќе те спонзорирам прати ми ПП. Пошо и онака немаш друго спонзорство у државава вака и ја задоволен и ти среќна.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Ако си женско и ако имаш атрибути, а под атрибути подразбирам цицки гз и фаца еве ја ќе те спонзорирам прати ми ПП. Пошо и онака немаш друго спонзорство у државава вака и ја задоволен и ти среќна.
Несериозни и тинејџерски предлози изгледаат ептен смешно. Ама да, ти ја сфатив поентата, само што сепак не ми е јасно зошто у континуитет се застранува од одговори какви што барам да има по повод моето прашање. Го замолувам оној кој ја нагледува темата, да отстрани вакви мислења. Благодарна однапред :)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Несериозни и тинејџерски предлози изгледаат ептен смешно. Ама да, ти ја сфатив поентата, само што сепак не ми е јасно зошто у континуитет се застранува од одговори какви што барам да има по повод моето прашање. Го замолувам оној кој ја нагледува темата, да отстрани вакви мислења. Благодарна однапред :)
Затоа што душо ако немаш партиска книшка и врски шансите да најдеш спнозорство се исти ко шансите да се качам у автобус у петок и да нема пензионери..... нема да се деси.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Затоа што душо ако немаш партиска книшка и врски шансите да најдеш спнозорство се исти ко шансите да се качам у автобус у петок и да нема пензионери..... нема да се деси.
Ако барам спонзорство од држава, нема да се деси. Прашувам за компании и фирми, овдешни и од странство, инаку ќе нагласев дека ми е за нашата Влада и Министерства.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ама чекај, поединецу..
Школо завршено имаш? Какво?
Што сакаш да понудиш?
Проект базиран на анализи и испитувања, или само интересна идеа за некој бизнис?

Спонзортсво како збор асоцира на многу работи, но ако мислиш на стимулација од државен или приватен сектор за да си ги оствариш целите, тогаш е само прашање на тоа колку интерес ќе му понудиш на спонзорот. Дали тоа ќе е на краток период или долг (ова за во државава е пресудно).
И уште многу други работи треба, ама суштината е ова.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Ама чекај, поединецу..
Школо завршено имаш? Какво?
Што сакаш да понудиш?
Проект базиран на анализи и испитувања, или само интересна идеа за некој бизнис?

Спонзортсво како збор асоцира на многу работи, но ако мислиш на стимулација од државен или приватен сектор за да си ги оствариш целите, тогаш е само прашање на тоа колку интерес ќе му понудиш на спонзорот. Дали тоа ќе е на краток период или долг (ова за во државава е пресудно).
И уште многу други работи треба, ама суштината е ова.
Студентка сум, сакам да почнам проект од културно - едукативен карактер (повеќе детали не би сакала да наведувам), за кој не треба некоја огромна сума, одлично би било да ме финансираат и со 15 - 20 000 денари (за опрема и сл.). А ќе биде наменет за цела држава и долгорочно ќе биде од корист на сите заедници во неа. Тоа е отприлика.
 
Член од
10 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Бидејќи не најдов соодветна тема, сметам дека најадекватно е да ја почнам тука. Ме интересира дали имате информација кој дава спонзорство на поединци и која е процедурата за тоа? Сакам да почнам проект од културно - едукативен карактер, ама ми требаат финансии. Некој поупатен да помогне?
Ви благодарам однапред :)
Кажи ми точно и детално што проект за да го прашам татко ми. Иначе ние имаме конфекција па едно време бараше таткоми за ова спонзорство нешо ова она.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Кажи ми точно и детално што проект за да го прашам татко ми. Иначе ние имаме конфекција па едно време бараше таткоми за ова спонзорство нешо ова она.
Кога ќе биде проектот почнат и при крај, ќе барам спонзорства (и тогаш ќе ги има и деталите). Сега ја отворив темата да се информирам, а и детали не се рафрлаат туку така, нели, се разбираме зошто :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom