Спиење кај партнерот

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Преспивањето кај девојката (во некои случаи дури и кај жената) ти е права ствар ако сакаш да ги зезаш или да им вратиш нешто на нејзините... слатка, слатка освета :pos: посебно ако креветот е крцкав, тогаш треба да ги собереш сите сили и цела ноќ вредно да работиш! После секоја тура обавезно под туш! Незаменливо е уживањето во утрото после таква ноќ кога ке му седнеш на маса и ке те послужат со кафе и појадок хаха сеир до максимум, татко и би те изел жив ама не смее да ти мрдне.........:свиркам:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Кај ја откопавте темава, можам книга да напишам за вакво преспивање :icon_lol:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Преспивањето кај девојката (во некои случаи дури и кај жената) ти е права ствар ако сакаш да ги зезаш или да им вратиш нешто на нејзините... слатка, слатка освета :pos: посебно ако креветот е крцкав, тогаш треба да ги собереш сите сили и цела ноќ вредно да работиш! После секоја тура обавезно под туш! Незаменливо е уживањето во утрото после таква ноќ кога ке му седнеш на маса и ке те послужат со кафе и појадок хаха сеир до максимум, татко и би те изел жив ама не смее да ти мрдне.........:свиркам:
Колку е злобно ова од твоја страна. Што толку ти згрешиле нејзините?
Море да имаш ќерка, па зетот да ти го прави истото.:D Колку да видиш како е. :P


Он:
Спиење кај мене, кога моите не се дома, е обавезно. Исто и јас кај него кога е сам по дома.
Кога се дома, ми е глупаво. Сабајле кога ќе станам, па уште и појадок да треба да ми направат. Уф ќе си умрам од срам, посебно ако сме имале бурна ноќ. :oops:

Да ми е маж, тоа е веќе друга приказна. А додека ми е дечко оваа ќе биде шемата. Од кај да знам, може нема да ми биде утре дечко. Па после и некој следен да го носам на спиење кај мене дома пред моите? Ма нема шанси. Тоа според мене е немање основна почит спрема сопствените родители.
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
. Тоа според мене е немање основна почит спрема сопствените родители.
So toa sto go nosis po doma koga ne se tie tuka , pokazuvas uste pogolema nepocit sprema niv i zloupotreba na nivnata doverba;)

Inaku sum protiv prespivanje kaj patrnerot .Prifakam isklucovi za odredeni situacii, ali vleckanje kaj mene , kaj nego ne.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
So toa sto go nosis po doma koga ne se tie tuka , pokazuvas uste pogolema nepocit sprema niv i zloupotreba na nivnata doverba;)

Inaku sum protiv prespivanje kaj patrnerot .Prifakam isklucovi za odredeni situacii, ali vleckanje kaj mene , kaj nego ne.
А бе да имам 18-20 години би било, да. Ама немам. И јас не кријам од нив дека тој спие кај мене кога не се дома. ;)
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
34
Поени од реакции
62
Многу ретко спијам кај него може да се каже дека е еднаш годишно нормално прво си ги прашувам родителите и ме пуштаат со оглед на тоа што доволно добро го знаат дечко ми..додека пак тој кај мене воопшто не спиел.
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Јас бев (до пред некој ден) во сериозна врска и... така и почна - со преспивање и до последно така и остана. Јас одев кај него на викенд, 3-4-5 дена. Ми требаше една година да го убедам и тој да почне да преспива кај мене и... успеав :) Сега, не знам што би било кога би имала некој друг. Не дека мене ќе ми е проблем само... не сакам да ги „мачам“ моите.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
јас кај него имам спијано два дена, а тој кај мене неможе јас сакам ама моите се малку со позаостанати сваќања и демек додека неми бил маж никако таа работа. Тоа е неможам да се карам:(
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
јас кај него имам спијано два дена, а тој кај мене неможе јас сакам ама моите се малку со позаостанати сваќања и демек додека неми бил маж никако таа работа. Тоа е неможам да се карам:(
E pa ubo ti kazale tvoite .
Poslusaj gi i ne se karaj.
 
Член од
29 октомври 2014
Мислења
16
Поени од реакции
5
Заедно сме година ипол и сме спиеле еден кај друг но, само кога нема никој по дома, што е мн ретко :(
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Порано моравме да се држиме до распоредите на цимерите и на секое да им се јавуваш до кога ќе се задржуваат, па гледање на саат колку време имаш, па иако си им кажал дека имаш гостин и да се јават порано пред да стигнат дома нормално, нема да ти се јават, па тоа некад се дешавало и на битни датуми, ко на пример, твојот роденден и комплетно ти го заебуваат моментот. Кога тогаш се исконтролирав да не задавам некој, спремна сум за останатите животни предизвици.
Сега иам само еден цимер, па се прави тоа што се прави, во било кое време нели.
Што се однесува на моментот со родителите, го неам носено дечко ми дома, а додека не е апла сериозно, не верувам ни дека ќе се деси тоа.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Зависи до возраст. Јас како традиционал-сељак сум против тоа за ептен млади цури и дечковци, познавајќи многу примери од стилот-Двајца млади се сакале, едниот кај другиот цел ден, другиот кај едниот цел ден, јаделе пиеле, со родителите живееле, на крај се испострале и сето пошло у курац и така натака и така натака не сакаат да се видат.

Плус послатко е да се одржува дистанцата, па тоа преспивањето да си дојди со бракот, онака за стално демек. И тогаш че и прам поручек бе, ако станам порано а некош че станам.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Кај со мојава се гледам само на викенди (и тоа не на секој), па и да не спиеме... Еве утрово си дојдов од кај неа во 5ипол и немам од тогаш заспано, а и таа кај мене многу пати има спиено до 3-4, тоа си одиме колку да не ни стане ,,незгодно'' пред моите/нејзините. По два добри оргазми од обете страни и тоа пред 10-11 вечерта, следи спиење до сабајле и станување со укочена половина :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom