Специјални тематски емисии за проблемите на средношколците и студентите

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Признавам, од време на време правам блуднички чекори, и пуштам МТВ 1 и кога нема фудбал. Баш денеска, т.е. во овој момент ја гледам емисијата "Говориме Спориме" на националниот сервис, во која се зборува за актуелните проблеми на македонската младина која е вклучена во образовниот процес во државава.

Емисијата трае 30 минути, гостите во емисија се како паднати од Марс, водителите едвам чекаат да заврши половината час, а нашата одбрана иднина, академски граѓани и интелектуалци кои гостуваат во емисијата како публика, како Драган Чадиковски пред празен гол се мачат да формираат реченица и да го оправдаат присуството во емисијата.

После 30 минути, водителите многу се заблагодаруваат на гостите, се дели аплауз, а сижето е дека од тие 30 минути, 22 поминаа во преместување на едниот микрофон низ студиото, се зборуваше малку а не се кажа ништо, но сепак - сите беа среќни и задоволни. Можеби зошто заврши емисијата...

Добро бе... Толку ли ни е капацитетот? Кај ги бирате студентиве што треба да се борат за своите права? Од кој торент ги даунлодиравте водителите?

За ова ли се трошат пари??


Говориме, спориме, ај сеа да одмориме.
Вратете го Џери Спрингер!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Прво, и ти а и јас а веројатно и некој друг од немај каде потрошивме 30 мин од нашите животи на емисија која постои само за да пополни програмска празнина во таа штурата т.н програма на МТВ.
Второ - скокам дирекно на изборот на бабите (читај студентите) и сето само да го прескокнам преубавото европско уредување на студиото итн. Значи најверојатно пред да да добиеш чест да гостуваш во МТВ и се разбира да добиеш збор подложен си на психо тест (цајкански метод - на истиот да не покажеш голема интелегенција) бидејќи во спритивно може да ти се испушти нешто па водителите да се најдата во небрано и да почнат да пополнуваат со рекламни блокови на секои две минути наместо вообичаените поздрави до спонзорите на секои пет минути исе разбира како бонус трак саморекламирањето за плаќање на радио дифузна такса на секој рекламен блок по двапати.

И за Џери Спрингер што викаш..... имаме ние во државава една комисја која во тајност е инквизиторска а позната во народот како Радиодифузен совет.... не даваат.
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Признавам, од време на време правам блуднички чекори, и пуштам МТВ 1 и кога нема фудбал. Баш денеска, т.е. во овој момент ја гледам емисијата "Говориме Спориме" на националниот сервис, во која се зборува за актуелните проблеми на македонската младина која е вклучена во образовниот процес во државава.

Емисијата трае 30 минути, гостите во емисија се како паднати од Марс, водителите едвам чекаат да заврши половината час, а нашата одбрана иднина, академски граѓани и интелектуалци кои гостуваат во емисијата како публика, како Драган Чадиковски пред празен гол се мачат да формираат реченица и да го оправдаат присуството во емисијата.

После 30 минути, водителите многу се заблагодаруваат на гостите, се дели аплауз, а сижето е дека од тие 30 минути, 22 поминаа во преместување на едниот микрофон низ студиото, се зборуваше малку а не се кажа ништо, но сепак - сите беа среќни и задоволни. Можеби зошто заврши емисијата...

Добро бе... Толку ли ни е капацитетот? Кај ги бирате студентиве што треба да се борат за своите права? Од кој торент ги даунлодиравте водителите?

За ова ли се трошат пари??


Говориме, спориме, ај сеа да одмориме.
Вратете го Џери Спрингер!
Слушнав/прочтав дека на форумов постоел некој си небо, небо666..
па некои луѓе мислат дека јас сум тој...но да се вратам на поентата:
можете да го замислите небо666 во таа емисијата?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Слушнав/прочтав дека на форумов постоел некој си небо, небо666..
па некои луѓе мислат дека јас сум тој...но да се вратам на поентата:
можете да го замислите небо666 во таа емисијата?
Читајки го ова и мислејќи го тоа можам да замислам.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Слушнав/прочтав дека на форумов постоел некој си небо, небо666..
па некои луѓе мислат дека јас сум тој...но да се вратам на поентата:
можете да го замислите небо666 во таа емисијата?
Знаеш шо е боринка?

Мислам на зборот од народната поговорка "си го бараш со боринка"
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
навистина не знам...
Што е? И што значи? и, што барам?
Значи дека ако незнаеш кој е НЕБО666, како можеш да зборуваш како би изгледал тој во емисија.

Не ми филозофирај, на еден клик си до Гомора.
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Значи дека ако незнаеш кој е НЕБО666, како можеш да зборуваш како би изгледал тој во емисија.

Не ми филозофирај, на еден клик си до Гомора.
Не ме сфати,
не зборувам за тоа како тој изгледал во емисија,
туку тоа го прашав,
да го знаев тоа, немаше да напишам...

Гомора,што е тоа?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не ме сфати,
не зборувам за тоа како тој изгледал во емисија,
туку тоа го прашав,
да го знаев тоа, немаше да напишам...

Гомора,што е тоа?
Праша Што мислиме како би изгледал НЕБО666 во емисијата. Зошто?

Последно мое прашање :)
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Праша Што мислиме како би изгледал НЕБО666 во емисијата. Зошто?

Последно мое прашање :)
Затоа што мене ме споредувате со него, па да видам со кого ме споредувате,ти да беше на мое место,немаше да сакаш да го знаеш истото?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Затоа што мене ме споредувате со него, па да видам со кого ме споредувате,ти да беше на мое место,немаше да сакаш да го знаеш истото?
Немаше на рандом тема да прашам како би изгледал во емисија мојот споредник, небесен другаре.
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Немаше на рандом тема да прашам како би изгледал во емисија мојот споредник, небесен другаре.
И јас не го направив тоа.
Зошто мислиш дека темава е случајна?

Нели ти имаше напишано дека гостите се како паднати од марс,
па, речиси е нормално да прашам дали и мојот споредник би бил паднат од марс....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom