Со љубов од Тоше во сала Борис Трајковски - 25.01.2011

Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714
Гледав на ТВ ,убаво беше и се заразив со словенскана песна многу ми е интересна...ми се одеше ама ете ми излегоа непредвидени трошоци 250 денари не се којзнае колку :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Колку е бедно да пее публиката а тој што треба да биде на сцена да го нема :(
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Нема да одам. Не затоа што не го сакав и почитував Тоше туку сум револтиран од се тоа што го прави фондацијата и некој “пеачи“ кој чекат ваква шанса замислете си Белграѓанките Марија и Марина запеаја за Тоше http://www.mmm.com.mk/?ItemID=AEFF9EC1D27B764D96F90288E3C50893
И се е тоа демек ок само што овие си зеле стихови од македонските народни песни па измеѓу ми лупат нешто на српски патем концертот е највуван ко без солзи и ваедар тон па можеби ама или по овие ќе плачат сите таму или пак ќе ги свиркаат. По кој критериум се бирани луѓето кој ќе настапат таму? Ако ги исклучам Антонија , Елена и Мартин дефинитивно незнам што барат некој пеачи кој не ни се познавале или соработувале со Тоше. Можеби да си направат сопствена промоција или во што е штосот? Мислам што поѓаволите бара Миле Кузмановски? Искрено е одличен пеач меѓуто не гледам кое е неговото место таму или пак што бара Маја Оџаклиевска? Ги споменав Црвена Јабука па нивниот фронтмен Жера јавно навреди наша новинарка или кој се сеќава на тоа? Не со цела почит кон Тоше јас нема да присуствувам на овој циркуз

а што па бугаркана јана имала нешто со тоше па што ја пееше Hardest Thing?

Истото прашање по кој повод фанови од бугарија имаше на видео клипот, од кај он поврзан со тие фанови? сака некој политички и бугарија да ја вметне?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Искрено после неколку изведби го сменив каналот.
Уште се прашувам коа беше таа Јоана или као и да беше бугарката. Хардест тинг мислам ја подобро ќе ја испеев,и ако не се лажам го утна и текстот.... Можеле да донесат пејачи кој соработувале со Тоше пошо ги има многу,а и некои што не соработувале а имаат бар прилично добри вокални способности. И срамота е бе некој од страна да дојдат тука и да пеат на српски/словенски.... Па мајку му ако толку го почитуваш Тоше ќе научиш бар 1 песна негова на Македонски да ја пееш.
Единствено добро беше тој блокот на крај кога пуштаа негови песни публиката да ги пее. Подобро може ќе беше цел "концерт" така да се одвиваше......

Подобро да не се одржува вакво нешто ако има оваква (не)организираност.
Вистинските почитувачи на неговоиот лик и дело сигурно нема да го заборават.Не им требаат овакви зданија каде пејачи со смешни вокални способности пеат негови песни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислев само јас дека ќе имам негативни импресии од концертов ама не беше така. Многу поубаво беше кога само одеше музиката од Тоше и си пееја фановите. Некои анонимуси ми пеат песни од Тоше што немаат ни петнаестина од неговите вокални способности и пеат песни на српски. Се согласувам со постов над мене.

Ако веќе на естрадава наша до толку и дошло до Тоше, нека се организираат сами нека прават концерти за хуманитарни цели не само на неговиот роденден, Тоше така ќе беше мислам најсреќен. А ако не одат овие пари за хуманитарни цели, не знам, нека им служи на чест.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Единствено добро беше тој блокот на крај кога пуштаа негови песни публиката да ги пее. Подобро може ќе беше цел "концерт" така да се одвиваше......

Подобро да не се одржува вакво нешто ако има оваква (не)организираност.
Вистинските почитувачи на неговоиот лик и дело сигурно нема да го заборават.Не им требаат овакви зданија каде пејачи со смешни вокални способности пеат негови песни.
Колку што знам, првичниот план бил поголем дел од концертот да биде така... но после им се умешале заради спонзори, глупости...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Јас бев на концертот и све си беше ок околу организацијата,многу народ имаше мислам околу 10 000! И мене малце ме изнервира кога ги даваа тие од Бугарија на екранот,појма неам што збореа али јбг тоа е некој може има профит од тоа! Иначе каде беа др Македонски пејачи да дојдат во чест на Тоше,освен Елена Ристевска која сепак можеби по некад ме нервира али му направи чест на човекот ма да таа песна што ја пееше мислам дека е нејзина а не на Тоше!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не бев и не се каам што не отидов,а имав карта...
Па да му ебам матер бе,ми донеле некојси непознати пејачи за да се изрекламираат само,не од што знаат да пејат.Додека се дереа тие Јоана,Моана,Оџаклиевска и тој Словенец ли што беше,каналот беше сменет,кога дојдоа на ред песните на Тоше пуштени на плејбек,срце ми се наполни,мелем за уши,а не да ги слушам тие никаквите што си немаат врска од пеење.
Кај беа останатите наши пејачи матер им ебам,освен Елена Ристевска,Мартин Вучик,Миле Кузмановски и Наум Петревски,кој рака на срце со многу чувства ја испеа песната.
Не го гледав цел концерт,сепак не е тоа тоа,но според тоа што го гледав,преполна сала,сите до еден,без разлика дали старо или младо ги пееја неговите песни,некој си тажеше за Тоше,некој заљубени парови си се гушкаа на неговите песните,исто како Тоше да е жив.Но тоа го сакаше Тоше...
Пак ке кажам не се каам што не отидов,кога ќе донесат асални пејачи со кој Тоше имал соработка,тогаш ќе отидам,а не вака некој непознати “пејачи“ и “пејачки“ да се глупираат на сцената,да си соберат поенчиња на сметка на Тошка и да се “прослават“ на Балканов...
100% пати подобро ќе беше само неговите песни да се вртеа цел концерт,ама тоа ти е,спонзорите како ке кажат така ке праиш...

Како и да е,ВЕЧНА ТИ СЛАВА ЛЕГЕНДО,ЗАСЕКОГАШ ВО НАШИТЕ СРЦА !!
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Јас бев на концертот и све си беше ок околу организацијата,многу народ имаше мислам околу 10 000! И мене малце ме изнервира кога ги даваа тие од Бугарија на екранот,појма неам што збореа али јбг тоа е некој може има профит од тоа! Иначе каде беа др Македонски пејачи да дојдат во чест на Тоше,освен Елена Ристевска која сепак можеби по некад ме нервира али му направи чест на човекот ма да таа песна што ја пееше мислам дека е нејзина а не на Тоше!
песната што Елена ја пееше, е напишана од Тоше. И за прв пат тој доби награда годинава како композитор (или текстописец,не сум сигурна), а не како пеач...

на концертот не бев,и мило ми е,а го глеав на сител,поголема катастрофа здравје.. сите си пеат на свој јазик,некои рандом фаци за кои шо никој не слушнал излегоја на сцена (зборам за овие од Јоана и тој словенецот,а може имаше уште некој..). Да дошле барем луѓето што соработувале со него.. Тони Цетински,на пример,каков негов многу близок пријател не беше..
СкајДог е во право,преку к** више од праење пари на негово име,само се прашувам до кога вака..
Вечна му слава,нека почива во мир..
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Не бев таму али гледав на Тв..И мене некако ептен ми беа тапа пеачиве,ниеден не испеа како што треба,освен нашиве секоја чест добри беа..Мислам дека 100 пати подобро ќе беше да имаше уште некои Македонски изведувачи и да ги пеат неговите песни..Носиме некои Словенци,Бугари,Срби да пеат кога тие појма немаат кој е Тоше и какви песни имал човекот..Можеа да ги викнат Владо Јаневски,Влатко Лозановски,Каролина,Маја Панчева многу поубаво би изгледал концертот и би добил на квалитет отколку ваков каков беше вечерва..Али тоа е..Кој и да дојде џабе ќе биде,многу недостига ТОШЕ и никогаш нема да биде како што беше порано на неговите концерти..Почивај во мир и вечна ти слава легендо..
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Кога ќе сфатат дека Тоше беше македонска приказна и ќе престанат да го уфрлаат во некој балкански филм ,може тогаш овие концерти ќе почнат да личат на нешто, сега за сега се селски, кичасти и патетични приредби
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Знам дека не е решение да се плука по се ама ова вчера беше мизерија.
Лошо испеани песни посебно од Антонија Шола што уште еднаш е доказ дека пеачка се станува и без глас.
Мисла дека се можеше многу подобро.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Многу лошо :( очекував многу повеќе од толку најави билдање пред реклами на крај се усраа, оној па роглето Вучиќ не ја знаеше Жена балканска на памет читаше-катастрофа, неможе толку пред настап две строфи да научи срамота!
Немаше потреба никакви гости да има доволно беше само бендот и песните на Тоше стопати поубаво ќе беше него овие неандрталците што ги извадија од нафталин..:nerv:
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
46
Поени од реакции
4
Публиката и кратките снимки со рефрени испеани од Тошка го напраија концертот фантастичен и емотивен ...:place: Се друго беше гола вода!!!
 
P

PewDiePie

Гостин
Искрено-срање.

Па-па-париии је се за пари. Само фановите ќе останат за респект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom