Социјалните мрежи и нивното влијание на врската/бракот

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Skoro nalletav na takov tip koj bese zapnal za da mu dadam FB.Posle dolgata vrskaa sakav da pocnam nov zivot i gi izbrisav site sliki i prestanav da go koristam.Mi se vide simpaticen decko i si rekov aj nova stranica od zivotot
.
I kako e sega vo novata stranica od zivotot? Ja prebole li dolgata vrska? Spodeli kako ide novoto iskustvo!
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
...и крај... раскина.
Дали според Вас е нормално ваквото однесување?
На вакви теми ретко учествувам, но сакам да ти кажам за твојот бивш дечко... твоја среќа што ти раскинал тој тебе, оти ти очигледно си немала таква намера. Те спасил од мачен живот. Ако дошло до брак, низ нос ќе ти излегол сиот живот, ќе живееше во мака, со караници..
Запомни (постар сум, имам 45-46 г.): ЧОВЕК НЕ СЕ МЕНУВА. Ако сте останале во врска, ќе било тешко тебе.. полошо и полошо.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
I kako e sega vo novata stranica od zivotot? Ja prebole li dolgata vrska? Spodeli kako ide novoto iskustvo!
Ako te nesto interesira prasaj na drugo mesto.Toa bilo moeto glediste momentalno.A i da postot ne se odnesuvase na tebe.I dosta me provociras po temite pisi PP ako sakas da me pitas nesto.
 
Последно уредено:
S

SpaceTraveler

Гостин
Јас сум 21г. сениор. Коа бев 17-18 јуниор ако и ставеше Like некој на женска ми станував Хулк и со нејзе за рака одев кај тие дечки да прашам што се муваат кај нејзе на профил. :pos: (НЕ МИ СЕ ВЕРУВАА) :pos:

После некое време почна мува да не ме лази, фатив други 2 девојќи за кој не се живцирав ама ич, а не дека не ги сакав, ги сакав се имаше и хемија и физика и се ама едноставно сфатив дека тоа е многу многу многу ниско нешто да се замараш за социјални мрежи и дали женскати ја гушнал некој друг пред тебе едноставно као отпорен да станав на тие будалештини од чувства и искрено да можам сега да го фатам тој 18 годиншниот SpaceTraveler ќе го фатев за уше и назад во градинка...
 
S

SpaceTraveler

Гостин
@SpaceTraveler more kotekot 10 pati udri 1 broj.
Е едино у последната врска признавам дека малку ме болеше тоа шо женската го носеше презимето на бившио маж, а не моминското хаха, ама шо можам, освен да лежам и да ме боле. :D
Ама не сме имале некој сериозен проблем освен тоа шо ме малку здоболувало. :D
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Е едино у последната врска признавам дека малку ме болеше тоа шо женската го носеше презимето на бившио маж, а не моминското хаха, ама шо можам, освен да лежам и да ме боле. :D
Ама не сме имале некој сериозен проблем освен тоа шо ме малку здоболувало. :D
:pos::pos::pos::pos:Zosto troskovi za promena da pravi i po salteri da se zeza.Prv pat slusam za vakva bolka.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
:pos::pos::pos::pos:Zosto troskovi za promena da pravi i po salteri da se zeza.Prv pat slusam za vakva bolka.
Хахахах... абе човечката психа е чудесна. Човекот кога станува роб на љубомората и бесот се му врви низ ум, му доаѓаат идеи за одмазда, му доаѓаат и филмови кои што воопшто не би требало да си ги прави, ама нема друг избор. :D
Да бев 17-18 години веројатно ќе шизнев, но ајде овој пат малку по зрело се соочив со такви некој ситници. :D
Повеќе не сме заедно и многу ми недостига ама не се враќам назад, посебно последниве денови нешто ме искушува да ја побарам ама... се воздржувам. Плус нашето општество е многу чудно кога станува збор за врски со постари жени... ми треба малку мир :)
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ma ne dozvoluvaj FB ili zaostanatite svakanja na narodot da te kocat.I sigurno ne e kojznae kolku postara od tebe.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Ma ne dozvoluvaj FB ili zaostanatite svakanja na narodot da te kocat.I sigurno ne e kojznae kolku postara od tebe.
Сосема други нешта ја закочија нашата врска. Постара е многу повеќе од колку што мислиш. Еднаш ми рече да и ги почувам децата, а таа да оди во странство на некој семинар. Деца како деца јас ги сакам сите не е проблем, ама да и ги чувам додека си ја шета... цензура... многу ме понижи и тогаш пукна расправија и амин оџа. Уште еден месец и е роденден... не ми се верува дека зборувам за нејзе со некого воопшто хахаха... :D


ФАЛА :backa:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ako te nesto interesira prasaj na drugo mesto.Toa bilo moeto glediste momentalno.A i da postot ne se odnesuvase na tebe.I dosta me provociras po temite pisi PP ako sakas da me pitas nesto.
Nema potreba od PP. Toa si bese na temata pred nekolku nedeli. Ne mi e jasno zaso se osekjas provocirana. Ako imas neso da spodeles dobro, ako ne znaci ne ispadnalo nisto od novata stranica (pretpostavuvam).
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Nema potreba od PP. Toa si bese na temata pred nekolku nedeli. Ne mi e jasno zaso se osekjas provocirana. Ako imas neso da spodeles dobro, ako ne znaci ne ispadnalo nisto od novata stranica (pretpostavuvam).
Blagodarenie na nekolkute neprospieni noki i migrenata od niv svativ nekoj raboti i sega se e vo red i so novata i so starata stranica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom