Социјалните мрежи и нивното влијание на врската/бракот

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не сум многу активен на Фејсбук и тука на темава првпат дознав за тоа дека има парови кои си имаат заеднички профил. Да, патетично е - пар екселанс (прочитав пред некое време тука и сеуште си се смешкам).
Али кој курац, па они никому ништо лошо не прават со тоа. Све дур е така, луѓето имаат право да бидат патетични до бесвест. Повише забава за другите и лош пример за некои кои имаат предиспозиции за такво самозакопувачко дело, али ипак ништо страшно.
Ehee kolku gi ima. "Nikola Stanka Abdalovi" so profinlna slika od bebeto, a zabravile da go umetnat imeto na bebeto u nivnata pateticna fejzbuk zaednica. Posto e zaednicki neli treba da bide "Nikola Stanka Teo Abdalovi"
Pa dogodin "Nikola Stanka Teo Lea Abdalovi"
I koa ke procitas komentar od niv sea ti sedni i meditiraj da ti se kaze koj pisuval, ali Nikola, ali Stanka. I ti posle 15 min pribiraj zborovi sho da pises za da ne utnes nesho :facepalm:. Sto se tice mene poarno da si stavat Iron Maidenki (zelezni devici) :Dna megjunozjeto.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
Bogami da,mi napravi usluga ama prokleto boli ... :(
Jas poznavam/vav eden takov unikaten posesiven par koi se zaedno mnogu godini. Tipot e posesiven do beskraj. Samiot mi kazuvase kako se derel na sred ulica koa na drugata strana od patot nekoj ke se zazverel vo devojkata negova (a bogami taa e kukla i normalno da mizat li? )
i kako nekoj na shank koga go prasal "sho gledas be ti?"
- Pa imam oci - mu go skrsil nosot na lice mesto. I seto toa gordo go kazuva kako da ljubomorata negova e nesto najprirodno , a vo isto vreme e spremen da se pusti i da ja zavede i tvojata rogjena sestra i toa pred tvoi oci :pos: ....
Dakle, mobilnite telefoni, SMS-ite, socilajnite mrezi se samo izgovori za ljubomora. Ljubomorna osoba i na mars da zivee so tebe pak ke bide ljubomoren. Samiot imam ziveeno so devojka poveke godini so koja sto ne samo so nemavme ni gram ljubomora bez razlika dali za FB prijateli ili nadvoresni kontakti, tuku naprotiv se zaebavavme kontra-ljubomorno. Dakle dvajca koga ke se zaedno toa ne znaci deka se vrzani za papocite deka veke go nemaat svojo licen zivot. Toa e krajno neprirodno , nezdravo i bolno.
A @Life is love ti treba da bides srekjna i blagodarna od dnoto na dusata so ti raskinal tipot.
[DOUBLEPOST=1469736463][/DOUBLEPOST]Prvo fakt e deka sekoj covek treba da si ima svoja privatnost ama fakt e deka i kockite si se mestat uste na startot za da ja bide rabotata. Sama sum si kriva sto tolku dozvoliv. Toa e bolest... go pravel toa na bivsata negova devojka,mi go napravi i mene, na slednata gospod neka i e na pomos. Drugo nikako ne go opravduvam toa zanesuvanje po fb so zaednicki profili i glumatanje happy family.
Treta rabota ne tuku hejtajte... luge sme gresime, dajte prijatelski sovet, neka bide i dobronamerna kritika. Pisete si go vaseto mislenje ama ne pa da rugate i da se smeete na tugi maki.
Se izvinuvam za latinicava :)
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Bogami da,mi napravi usluga ama prokleto boli ... :(
Ke pomine, ne se sekiraj. A mozes li da zamizles pa kolku boli koga si bila so nekoj sho ne bil ljubomoren i si gledala vo nego nesto vredno? 100 pati poveke. Ali se pominuva.
Normalno, posle toa iskustvo nesi bas istata. Toa e i poentata na sozrevanjeto. Sega znaes malce podobro kakvi tipovi ne sakas i znaes deka ne treba da se prilagoduvas i da pokusavas da bides nesto sto ne si.
So nekoj ili si kompatibilna ili nesi. Ili se prifakjate megju takvi kakvi sto se ili ste osudeni na propast.
I znaes deka utre vo slednata vrska deka nema da ocekuvas toj da se promeni kako sto i vo ovaa si go ocekuvala toa zaludno i pokraj se.
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Да не правам мултицитати , земете прошетајте малце и искулирајте у некој кафич , ресторан и баталете социјални мрежи . Ич да не ви чуе за некој што направил заеднички профил , лажен профил или свој профил . Гледајте си вашите работи не бидете ко старкине пред порти што оговараат разни луѓе што не знаат ни низ што минале .
 
G

Gosh

Гостин
Сама си си крива. Ти си се поставила така со него, дека може да го контролира целиот твој живот...

Мене некој да ми каже да го избришам профилот - дајте друго дете! Па уште лозинка, па да ми буричка у профилот, да ми брои лајкови, ма дај не ме јеби!

И што е најтрагично, он шврљаљ на страна, си му простила, и пак на крај он те оставил.

Зини земјо голти ме!

П.с. : Кај имате мазохистички потреби, кај со психопати идете свесно, се жалите цело време и си продужувате по старо, па уште треба и да ве жалиме.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
Да не правам мултицитати , земете прошетајте малце и искулирајте у некој кафич , ресторан и баталете социјални мрежи . Ич да не ви чуе за некој што направил заеднички профил , лажен профил или свој профил . Гледајте си вашите работи не бидете ко старкине пред порти што оговараат разни луѓе што не знаат ни низ што минале .
Ti toa od iskustvo sega pam
Сама си си крива. Ти си се поставила така со него, дека може да го контролира целиот твој живот...

Мене некој да ми каже да го избришам профилот - дајте друго дете! Па уште лозинка, па да ми буричка у профилот, да ми брои лајкови, ма дај не ме јеби!

И што е најтрагично, он шврљаљ на страна, си му простила, и пак на крај он те оставил.

Зини земјо голти ме!

П.с. : Кај имате мазохистички потреби, кај со психопати идете свесно, се жалите цело време и си продужувате по старо, па уште треба и да ве жалиме.
Bravo za tebe kralice... najaca si :aplauz:
 

Nickmachine

Bad to the bone.
Член од
29 јули 2016
Мислења
16
Поени од реакции
6
Луге, не се зимајте ако сте мераклии по интернет шврљање.
 

Nickmachine

Bad to the bone.
Член од
29 јули 2016
Мислења
16
Поени од реакции
6
Ке цветаат додека некој од страна не им го расцвета носот.
Има мажи што им веруваат на своите жени и покрај тоа што ке им го признаат неверството.:pos:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Заеднички профил броење лајкови пасворди и брак/врска не одат заедно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nickmachine

Bad to the bone.
Член од
29 јули 2016
Мислења
16
Поени од реакции
6
Коа постоеше оној чатот Точка имаше еден куп такви парови од ист комјутер што пишуваа.
Жарот на љубовта подзгаснал помеѓу нив па им требаше помош мала од хотерите шо дркаа по камерите за да ја навлажнат госпоѓата и послем на готово маж и да и го фукне.
Веруем дека и сеа по странскиве чатови има еден куп такви дупли јузери.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Не знам што не си му раскинала коа почнал да ти барата по фб :D
Лудак. Ако сакам некој да изневерам нема ни трага да оставам на социјални мрежи. Као може така да размислуваат и буричкаат по приватност. Болест. Малку ми има трага на социопат, види таму дали ги исполнува сите услови. :D
Не е до социјалните мрежи до луѓето е, особено оние посесивно љубоморни, ако имаш малку ум ќе ги искористиш многу продуктивно, информативно, едукативно.
Заеднички профил? Озбилно? Ти и жена ти имате пријатели? Тие твои пријатели може ќе сакат нешто тебе да ти кажат, а не и на жена ти. Нз како ви функционира тоа. Немој да мислиш дека тоа е решение, пошо проблемот ви е подлабок и болен, посесевна љубомора се вика и со заеднички профил го игнорирате плус и приватноста ќе си ја угушите, а и довербанемате.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.124
Поени од реакции
81.113
Ужасни, ужасни луге ги водат сајтовите, форумите и чатовите на социјалните мрежи.
Шпиуни, манијаци, особењаци и профитери по секоја цена.
Овака интернетот не требаше да функционира. Не беше замислен така.
Баш како и Македонија.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
I taka nie emotivnite ligli ke si patime vo zivotot posto srcenceto si go stavame pred razumot. Ne baram nikoj da me zali sakav samo da spodelam kakvi budali postojat . Normalno deka ova ke mi bide golema pouka za drug pat. Ne e kraj na svetot ama sepak tesko e dodeka se prebrodi.
Сама си си крива. Ти си се поставила така со него, дека може да го контролира целиот твој живот...

Мене некој да ми каже да го избришам профилот - дајте друго дете! Па уште лозинка, па да ми буричка у профилот, да ми брои лајкови, ма дај не ме јеби!

И што е најтрагично, он шврљаљ на страна, си му простила, и пак на крај он те оставил.

Зини земјо голти ме!

П.с. : Кај имате мазохистички потреби, кај со психопати идете свесно, се жалите цело време и си продужувате по старо, па уште треба и да ве жалиме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
I taka nie emotivnite ligli ke si patime vo zivotot posto srcenceto si go stavame pred razumot. Ne baram nikoj da me zali sakav samo da spodelam kakvi budali postojat . Normalno deka ova ke mi bide golema pouka za drug pat. Ne e kraj na svetot ama sepak tesko e dodeka se prebrodi.
Човекот треба да се двои од останатите животни баш поради разумот што треба да се става пред срцето. А ако срцето ти вика да трпиш мазохизам, тогаш и тоа невред работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom