Софтвер за remote control помеѓу Windows и Mac преку WiFi?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.297
Поени од реакции
909
Знам дека постои Team Viewer, на пример.

Но е доста спор. Имам Mini Mac и сакам со лаптопот паралелно да работам на него.

Постои ли софтвер како Team Viewer но да работи на локална WiFi конекција? Значи и двата уреди закачени на исто WiFi.

Користам BeeBeep што е закон за префрлање на фајлови и чат, дури и без интернет конекција, потребно е само двата уреди да се на исто WiFi. Барам нешто слично но за remote control.

Благодарам однапред.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.148
Ако не сакаш TeamViewer, тогаш Ammyy му е мајката. Најмалото и најдобро програмче за таа намена. Го користам секој ден на работа и никогаш не ми правел проблем. И да, бесплатно е.

http://www.ammyy.com/en/
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.297
Поени од реакции
909
Ако не сакаш TeamViewer, тогаш Ammyy му е мајката. Најмалото и најдобро програмче за таа намена. Го користам секој ден на работа и никогаш не ми правел проблем. И да, бесплатно е.

http://www.ammyy.com/en/
Работи на LAN? Преку WIFI?
 
На врв Bottom