Сосема нов yahoo.com

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Ladies and gentelmen... конечно дојде моментот кога на момците од Yahoo им текна да се отарасат од тој нивен старомоден дизајн и да имплементираат нешто ново, помодерно и секако поубаво за очи. Задоволство ми е да ви го претставам новиот Yahoo редизајн на порталот (кој сеуште не е пуштен во официјална употреба). За разлика од претходниот, овој дизајн нуди многу, многу подобар user friendly interface, и многу полесна навигација. И е поубав за око за разлика од претходниот кој за мене беше вистинска грдотија. Иако сеуште кога ќе го отворите www.yahoo.com ви се покажува стариот дизајн, кога ќе отидете на www.yahoo.com/preview ќе ви се покаже и новиот. Најверојатно дечките прават уште некои измени пред да го сместат на насловната страна.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мене ми се покажува новиот дизајн,прееска пробав.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
sch00lGirL напиша:
Мене ми се покажува новиот дизајн,прееска пробав.
Ти си девојче грешка мене ми е стариот уште...:icon_lol:
Него добар е ама кој ќе се навикнуе бре пак...:)
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
sch00lGirL, ако идеш на www.yahoo.com/preview тогаш потоа секој пат кога ќе го стартуваш јаху ќе ти се стартува оваа веб страница. Ако не си била досега на оваа веб страница ќе ти се покажува стариот дизајн. И мац, тука нема што да се навикнуваш бре, треба да ти е мерак да ја користиш сега кога е волку подобрена :) :) :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не бев на таа привју страница,едноставно ми се стартуваше новиот дизајн.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Гаден е дизајнот.

.. малку е подобар ако се одбере Page Options -> Switch to narrow layout.
Пак стојам на тоа дека е гаден.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не е лош дизајнов ама некако потешка ја прави странава за вчитување.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Мене ама ич не ми се бендисува. Изгледа дека јас тешко се привикнувам на промени, олд скул ми е подобро.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Добар е, ама одамна е пуштен во употреба. Изгледа тука вестите доцнат. Незнам што е финтата, ама понекогаш ми се отвора стариот понекогаш новиот. Уште одамна! :star:
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
страна бе дали бил линкот горе или лево исто ти се фаќа
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ама што само почетната страна е смената....другиве сервиси не се.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
deXterche напиша:
Ама што само почетната страна е смената....другиве сервиси не се.
Па тоа е и финтата! :star: Ништо и не е сменето. Едноставно, Каитек налетал на новиот дизајн (кој верувајте не е нов).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Топка напиша:
Па тоа е и финтата! :star: Ништо и не е сменето. Едноставно, Каитек налетал на новиот дизајн (кој верувајте не е нов).
Стварно не е фер да пишеш дека налетал на новиот дизајн...па он ги прати тие работи и ги знае....јас потврдувам еве...
А за тоа дека ви се отварал новиот дизајн стварно не знам како може така кога на главната на Yahoo има банерче sneak preview
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
луѓе не сум налетал ова е земено од официјални вести на една веб страна и тоа информацијата е тазе од денес..... :S
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Mac)) напиша:
Стварно не е фер да пишеш дека налетал на новиот дизајн...па он ги прати тие работи и ги знае....јас потврдувам еве...
А за тоа дека ви се отварал новиот дизајн стварно не знам како може така кога на главната на Yahoo има банерче sneak preview
Ма немој! Што не е фер? На мене до сега 100 пати ми се има десено да ми се отвори „новиот”. Еднаш „новиот”, еднаш стариот... не е фиксен! :star:
П.С Еве баш сега пробав и ми се отвори стариот. И?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom