The Sopranos

Член од
4 декември 2011
Мислења
75
Поени од реакции
38
ни помалку ни повеќе Најдобра серија на сите времиња

4пати гледана ми е, паузиран сум неколку месеци. Така да кај и да е ја пуштам пак
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.353


You want compromise, how's this? Twenty years in the can I wanted manicott', but I compromised. I ate grilled cheese off the radiator instead. I wanted to fuck a woman, but I compromised. I jacked off into a tissue. You see where I'm goin'?

Мириса на викенд маратон.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Само што ја завршив и не жалам што чекав олку долго за конечно да најдам нешто на ниво со ББ... Какво серииште, какви ликови, дефинитивно најголема конекција спрема карактери во серија икада, можеби претерувам ама ова е серијата со најаките ликови на сите времиња па да ги спомнам побитните.

Chris fucking Moltisanti ми е во топ 3 омилени ликови и сметам дека е еден од најдобро изградените карактери во серија што сум изгледал, целата екипа на Тони на чело со Paulie и неговото дебилно hehehe и од друга страна неговата спротивност секогаш намуртениот Sil е за оскар, Ralph Cifaretto во 2 сезони откина, ги засени останатите и направи да засакаш еден таков социопат, мајка му на Тони во прва сезона е задожителна лектира за глума, дури и останатите женски ликови не заостануват ни најмалку Carmela,Adriana,Melfi и една од најиритирачките појави Janice, еден обичен спореден лик како Artie Bucco е генијално обработен и најмногу се смеев со него и изгубениот урнебесен Junior низ цела серија, децата се исто за огромна пофалба особено АЈ во финалната сезона, целосно комплетниот кастинг дури и епизодните ликови се феноменални.

За крај неизмерна почит кон James Gadolfini кој го одигра најдопадливиот моб бос на малите екрани и ги воспостави темелите на ултра квалитетни серии на кабелските телевизии, неговата прерана смрт која на некој начин иронично беше предвидена од страна на Chris во серијата " I’m going to kill myself? The way you fuckin’ eat, you’re gonna have a heart attack by the time you’re 50!”
Gadolfini умира на 51 год возраст од срцев удар, а зад себе го остава еден од највпечатливите и легендарни ликови на сите времиња Tony Soprano, СЛАВА МУ!
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Само што ја завршив и не жалам што чекав олку долго за конечно да најдам нешто на ниво со ББ... Какво серииште, какви ликови, дефинитивно најголема конекција спрема карактери во серија икада, можеби претерувам ама ова е серијата со најаките ликови на сите времиња па да ги спомнам побитните.

Chris fucking Moltisanti ми е во топ 3 омилени ликови и сметам дека е еден од најдобро изградените карактери во серија што сум изгледал, целата екипа на Тони на чело со Paulie и неговото дебилно hehehe и од друга страна неговата спротивност секогаш намуртениот Sil е за оскар, Ralph Cifaretto во 2 сезони откина, ги засени останатите и направи да засакаш еден таков социопат, мајка му на Тони во прва сезона е задожителна лектира за глума, дури и останатите женски ликови не заостануват ни најмалку Carmela, Melfi и една од најиритирачките појави Janice, еден обичен спореден лик како Artie Bucco е генијално обработен и најмногу се смеев со него и изгубениот урнебесен Junior низ цела серија, децата се исто за огромна пофалба особено АЈ во финалната сезона, целосно комплетниот кастинг дури и епизодните ликови се феноменални.

За крај неизмерна почит кон James Gadolfini кој го одигра најдопадливиот моб бос на малите екрани и ги воспостави темелите на ултра квалитетни серии на кабелските телевизии, неговата прерана смрт која на некој начин иронично беше предвидена од страна на Chris во серијата " I’m going to kill myself? The way you fuckin’ eat, you’re gonna have a heart attack by the time you’re 50!”
Gadolfini умира на 51 год возраст од срцев удар, а зад себе го остава еден од највпечатливите и легендарни ликови на сите времиња Tony Soprano, СЛАВА МУ!
Ова обавезно изгледај го
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.451
Хехе, Поли - еден од поглупавите карактери од серијата, а сепак најлесно се извлече, колку пати се изглупира не знаејќи дека животот му виси на конец и на крајот извади жива глава.


Ама затоа па кога ќе отвореше уста знаеше да крене луѓе од земја со своите зборови. :pos:

 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.206
Поени од реакции
5.056
Хехе, Поли - еден од поглупавите карактери од серијата, а сепак најлесно се извлече, колку пати се изглупира не знаејќи дека животот му виси на конец и на крајот извади жива глава.

Како беше изигран од Johnny Sack...никогаш нема да му го заборавам ликот откако се посра пред Carmine и сфати што глупост направи

Ама затоа па кога ќе отвореше уста знаеше да крене луѓе од земја со своите зборови. :pos:

Why'd you go to that psychic last year? Since you don't dwell on this shit.

That was different. Chrissy was shot. That was a paranormal event.

What the fuck are you talking about? :pos::icon_lol:
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
75
Поени од реакции
38

Pozdrav od Gloria


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Јако беше кога Тони организираше средба за помирење на Ралфи и Поли.И нормално,Ралфи касне пола саат а Поли сет попизден му вика дека касне,а овој му враќа - "Ја утре ќе бидам на време,ама ти пак ќе си бидеш глуп." :pos::aplauz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom