Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.535
Поени од реакции
8.009
Другпат ако трепка застани. Не би требало да е пишано ништо. Памет за другпат.
Овој совет ти е бирај казна или да те слупаат одпозади! Само да имаш среќа да си поголем од тој што ќе се закова во тебе, ако не си е тогаш веќе тегне накај трагично! Па во Скопје сите газат на трепкаво зелено!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.182
Поени од реакции
9.992
Или ќе си возиш по пропис колку што е дозволено во град,па ќе имаш време и постепено да прикочуваш,а и тие од позади да знаат дека ќе застануваш.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom