Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
12 декември 2010
Мислења
5.505
Поени од реакции
4.258
Здраво,
Сеуште сум возач почетник уште 2 месеци додека да помине забраната ме застанаа после 11 исто така ми е појака колата у KW
Првото прашање им беше дали ќе се потпишам ? одбив
Ме запишаа на обичен тефтер не правеа записник или нешто друго ми ги дадоа документите и слободен си казната ќе ти стаса на домашна адреса.
На кој основ ќе ми стаса казна кога не е направен записник а не сум се потпишал на ништо ќе го пишуваат на крајот на смената или некој друг ден да и се потполне квотата за напишани казни бидејки ги имаат моите податоци од возачката дозвола и сообракајна која е на мое име, која е процедурата ако е напишана казната се оди на Суд за одбивање да потпишам за нас обичните смртници?
да на суд ке те повикаат
сигурно ти пишуваат казна, за ова имаме пишувано погоре
ама ке дое некој као Вилипче и ке ти каже врска немате само интересни да се напраите на форум


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 август 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
да на суд ке те повикаат
сигурно ти пишуваат казна, за ова имаме пишувано погоре
ама ке дое некој као Вилипче и ке ти каже врска немате само интересни да се напраите на форум


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moже ли да се провере и у кој сектор на мвр ако може дали има изречено казна на мое име
Ај објасни малце зш е така
Трола најверојатно
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
475
Поени од реакции
293
да на суд ке те повикаат
сигурно ти пишуваат казна, за ова имаме пишувано погоре
ама ке дое некој као Вилипче и ке ти каже врска немате само интересни да се напраите на форум


Sent from my iPhone using Tapatalk
Барем ко ќе кажвате нешто имајте информации доволно. Дали ќе потпишиш или не исто е, не те викаат на суд повеќе освен за прекршоци за кој следува забрана за управување со моторно возило.

Тоа дека прво прашање му било дали ќе потпишиш не е баш за вервање ама ае, а дечкото што пиша дека се плашеле најмногу ако не си потпишувал ако сака да објасни што е толку страшно, не му менва на полицаецот ништо.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
30
Поени од реакции
11
Убаво си им го начукал шо не си се потпишал. Од тоа најмногу се плашат
Зашто од тоа најмногу се плашат ??? Која е разликата ако се потпишеш и ако одбиеш на тој нивниот записник ???
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
475
Поени од реакции
293
Зашто од тоа најмногу се плашат ??? Која е разликата ако се потпишеш и ако одбиеш на тој нивниот записник ???
Нема разлика. Со непотпишувањето не го признаваш делото ама за казните за кој следи судска постапка сега си се потпишал или не си се потпишал исто е, пак одговараш пред него.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
да на суд ке те повикаат
сигурно ти пишуваат казна, за ова имаме пишувано погоре
ама ке дое некој као Вилипче и ке ти каже врска немате само интересни да се напраите на форум


Sent from my iPhone using Tapatalk
Филипче е во право казните не се пуштени проверено.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
475
Поени од реакции
293
Не бе уживајте, Филип на празно збора не знај.

Слушај следен пат од рекла казала шо ти пишат на форуми на суд ќе те викнеле а за тие 2 прекршоци не ни подлежиш на судски случај :pos: :pos:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.505
Поени од реакции
4.258
Филипче е во право казните не се пуштени проверено.
брат се радувам за тебе искрено
ама не значи тоа дека Вилипче е у право, лотарија ти е
порано знаеја и по недела две да ги пишат кога нема да им се излага да стопираат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
475
Поени од реакции
293
брат се радувам за тебе искрено
ама не значи тоа дека Вилипче е у право, лотарија ти е
порано знаеја и по недела две да ги пишат кога нема да им се излага да стопираат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вилипче на твојте дома.

Порано кога? 2004та?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.046
Поени од реакции
1.714
Какви се моменталните правила во однос на сопирањето од полиција на автопат? По несреќата на скопската обиколница мислам дека се забрани сопирањето од полиција на автопат (или барем имаше иницијатива).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.434
Поени од реакции
2.506
Какви се моменталните правила во однос на сопирањето од полиција на автопат? По несреќата на скопската обиколница мислам дека се забрани сопирањето од полиција на автопат (или барем имаше иницијатива).
Јас првпат слушам за ова...
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
30
Поени од реакции
11
Какви се моменталните правила во однос на сопирањето од полиција на автопат? По несреќата на скопската обиколница мислам дека се забрани сопирањето од полиција на автопат (или барем имаше иницијатива).
Нема ништо сменето.. Пак дремат и се кријат у сенките. На обиколница радарот у гранки на дрвце и дреми да фатиш некој како лета. :)
 
На врв Bottom