Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Јас ја признавам вината згрешив, нетребаше јас да возам до мене седеше другар кој сосем малку се имаше напиено, сам си напрајв проблеми сам ке си ги сносам последиците. Точно срамно е да бараш пријатели за тоа и затоа на никој не ни се јавив ноќта кога ме застанаја. Ми ги внесоа 50 негативни поени и се распрашав и за другите работи и точно е дека од 1.00-1.50 промили е 6-9 месеци забрана за возење, но сепак постои можност за опомена, зависи кај кој судија ке се падни делото но во секој случај ке поминам со минималната забрана од 3 месеци поздрав и секое добро[DOUBLEPOST=1547505302][/DOUBLEPOST]
Повели нема да одговараш ;)
Сам ќе си ги сносел последиците, а бара пријатели:facepalm::facepalm::facepalm:

П.С Баш сакам да видам по кој член има можност за опомена, во секој случај ќе поминиш со минимална забрана од 6 месеци. Поздрав и секое добро;);)
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
2
Сам ќе си ги сносел последиците, а бара пријатели:facepalm::facepalm::facepalm:

П.С Баш сакам да видам по кој член има можност за опомена, во секој случај ќе поминиш со минимална забрана од 6 месеци. Поздрав и секое добро;);)
А зошто да не искористам кога веќе можам, грешката се напрае да гледаме да ја поправиме колку толку, незнам како ќе поминам после консултација лично со судијата ти кажвам како стојат работите, ако не се падни делото кај овај судија ќе можи да се ургира и кај тој што ке се падни, ваљда не си повеќе запознаен од судијата со случаите.
Како ќе поминам незнам ќе споделам искуство.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Него ме интересира, дали како што е во Бугарија, дали некој поткупил полицаец кај нас за казна?

Дали тој систем како и во Бугарија, работи кај нас?
Не зборам за брзо возење, бидејќи за тоа си снимен, туку за овие другиве казни за поминување на црвено светло, зборување на телефон додека возиш и тн.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.019
А зошто да не искористам кога веќе можам, грешката се напрае да гледаме да ја поправиме колку толку, незнам како ќе поминам после консултација лично со судијата ти кажвам како стојат работите, ако не се падни делото кај овај судија ќе можи да се ургира и кај тој што ке се падни, ваљда не си повеќе запознаен од судијата со случаите.
Како ќе поминам незнам ќе споделам искуство.
Каков ајван си ти, а сигурно нема да ти биде и последна грешка. Ја искрено се надевам лошо ќе поминеш.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
А зошто да не искористам кога веќе можам, грешката се напрае да гледаме да ја поправиме колку толку, незнам како ќе поминам после консултација лично со судијата ти кажвам како стојат работите, ако не се падни делото кај овај судија ќе можи да се ургира и кај тој што ке се падни, ваљда не си повеќе запознаен од судијата со случаите.
Како ќе поминам незнам ќе споделам искуство.
Со судија и полицаец ( сообраќај ) во фамилија , ваљда не сум запознаен :pos:

Него ме интересира, дали како што е во Бугарија, дали некој поткупил полицаец кај нас за казна?

Дали тој систем како и во Бугарија, работи кај нас?
Не зборам за брзо возење, бидејќи за тоа си снимен, туку за овие другиве казни за поминување на црвено светло, зборување на телефон додека возиш и тн.
Тешко.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Прашав друг полицаец што го знам истото ми го кажа. Може да си направи записник и да напише сум одбил да го потпишам.. Треба да си не знам колку расипан ова да го направиш.. Е после сум можел да барам соочување со него на суд да кажел дали сум одбил...Некако ова ми е научна фантастика за нашава држава.. ќе каже кога сум казнувал на сите им давам да потпишат и готово..
Знам случај, кога возач им пуштил пари, полицајците ги зеле парите, му рекле на возачот дека нема да му пишат казна, за да на крај му стигне покана на суд.

Така да никогаш не се знае со нив.

Знаат да земат податоци, да те пуштаат и на крај на записник ќе напишат дека одбил за потпише.
Тоа го прават и за да избегнат ситуации со понервозни возачи.

Чим викаш си поминал на жолто, веројатно не се толку расипани да ти напишат прекршок.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Повели нема да одговараш ;)
Твоето пријателче ќе ме ослободи :pos:

Другарче, за разлика од тебе со твоите тлинаесет годинки, ја знам да размислувам и знам кои се последиците од моите постапки.
Ама ајде сеа, не си и ти крив. Ваљда и ти некогаш у животот ќе научиш што значи да се биде возрасен :)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Сам ќе си ги сносел последиците, а бара пријатели:facepalm::facepalm::facepalm:

П.С Баш сакам да видам по кој член има можност за опомена, во секој случај ќе поминиш со минимална забрана од 6 месеци. Поздрав и секое добро;);)
Нема можност за сообраајни прекршоци да се определи опомена.

А за забрана знаат да определат и помала од предвидената, имам видено на пример наместо 3 месеци, пресудиле 2 месеци.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
А зошто да не искористам кога веќе можам, грешката се напрае да гледаме да ја поправиме колку толку, незнам како ќе поминам после консултација лично со судијата ти кажвам како стојат работите, ако не се падни делото кај овај судија ќе можи да се ургира и кај тој што ке се падни, ваљда не си повеќе запознаен од судијата со случаите.
Како ќе поминам незнам ќе споделам искуство.
Чим дувна на дрегер создравје да си го носиш, и не се ни труди да бараш врски,ништо не ти помага.
За после 11 пишан, и за др.помали прекршоци има можност да паднат на суд, ама да избегнеш казна на дрегер МАЛО СУТРА..
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Чим дувна на дрегер создравје да си го носиш, и не се ни труди да бараш врски,ништо не ти помага.
За после 11 пишан, и за др.помали прекршоци има можност да паднат на суд, ама да избегнеш казна на дрегер МАЛО СУТРА..
Kако ќе падни казна за после 11?
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
2
Твоето пријателче ќе ме ослободи :pos:

Другарче, за разлика од тебе со твоите тлинаесет годинки, ја знам да размислувам и знам кои се последиците од моите постапки.
Ама ајде сеа, не си и ти крив. Ваљда и ти некогаш у животот ќе научиш што значи да се биде возрасен :)
Ти ако размислуваш и ако си возрасен на твоите 30 и кусур годинки нема да седиш овде по форумите по цели денови и да се расправаш како научник од секоја свера, туку појди фати си женска и ожени се напрај си го животот поинтересен пошто гледам не тие интересно, не бери гајле за мене пошто научна фантастика сум за моите годинки.. и секако не ми менва многу ако ми забранат со 3 или 6 месеци
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па не ти менува кога ти и со забрана ќе продолжиш да возиш. И после зошто има несовесни возачи.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
2
Па не ти менува кога ти и со забрана ќе продолжиш да возиш. И после зошто има несовесни возачи.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk[/QUO
Што има тука несовесно, дали со возачка или без исто ќе биди возењето, само една работа повеќе не алкохол и волан НЕ, и со повеќе пазење.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Што има тука несовесно, дали со возачка или без исто ќе биди возењето, само една работа повеќе не алкохол и волан НЕ, и со повеќе пазење.
Братче, стварно си фантастика за фодините, имаш тлинаесет а размислуваш на ниво на дете од 5. Браво, тоа не го може секој !

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom