Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Дали има некој информација дали во декември и јануари камерите беа во функција и за тие месеци ќе стигаат казни?
Здравје во 2085 може ке проработат
Многу сте во заблуда со овие камерите за сејф сити, тие не сликаат и не се наместени за сообраќајни прекршоци
Се местат нови камери за таа работа еве во Аеродром има наместено кај мајчин дом и имам видено на уште неколку места наместо столбови за тие камери ама уште така си стојат
Си кажаа од мвр дека ке озвестат кога ке почнат со санкционирање
 
Член од
13 ноември 2015
Мислења
13
Поени од реакции
0
Здраво на сите,

Денес сакаа да ме казнат затоа што кутијата за прва помош ми била постара од 3 години. Има ли некој вакво искуство? И како се докажува староста на истата, полицијаците рекоа имало стикер на неа...Ве молам споделете ако имате искуство или ако ги знаете прописите
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.962
Здраво на сите,

Денес сакаа да ме казнат затоа што кутијата за прва помош ми била постара од 3 години. Има ли некој вакво искуство? И како се докажува староста на истата, полицијаците рекоа имало стикер на неа...Ве молам споделете ако имате искуство или ако ги знаете прописите
Здраво и на тебе, сакале да ти земат мито ама не ти текнало :misticen:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.012
Здраво на сите,

Денес сакаа да ме казнат затоа што кутијата за прва помош ми била постара од 3 години. Има ли некој вакво искуство? И како се докажува староста на истата, полицијаците рекоа имало стикер на неа...Ве молам споделете ако имате искуство или ако ги знаете прописите
Ти го покажаа стикерот?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Здраво на сите,

Денес сакаа да ме казнат затоа што кутијата за прва помош ми била постара од 3 години. Има ли некој вакво искуство? И како се докажува староста на истата, полицијаците рекоа имало стикер на неа...Ве молам споделете ако имате искуство или ако ги знаете прописите
Кажи им да дувнат 2-3 пати во ауспухот следниот пат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom