Сончев брег

Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Balaton мислам а и уште еден.
Da site se dobri hoteli.Lani na nekolku pati minav pokraj Balaton super e.I ponudata e dobra.Toj mi bese opcija zaedno so Pomorie,Feniks i uste nekolku ali odlikata padna na Dunav.Iskreno Soncev breg e Las Vegas.Ako se ima prilika ovaa godina povtorno ke odam.Turizmot e na dosta visoko nivo.
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
17
Поени од реакции
8
Јас се вратив па да споделам импресии :D
Бевме сместени во Несебар,во вила Елени,7 евра од кревет.
Во вилава еден куп луѓе,од секаде,кои користат заеднички двор и кујна,така да во денот склопуваш еден куп пријателства.
Смештајот го најдовме на лице место,има еден куп жени што нудат,со самото слегување на постојката.
Несебар како несебар е мирно место до 12 часот има луѓе,после штама е.
Од 15 Јули,приметив дека повеќе луѓе надојдоја,изгледа од тогаш е сезона.
Во поглед на водата и плажата,првите два дена одевме на јужна,се разочарав многу,бранови преголеми не можеш ни да влезеш во вода.
После ја научивме северната,се изненадив далеку подобра,иако таму секогаш е непредвидливо.
Еден ден алги,еден ден бистра,еден ден бранови,еден ден силен ветер не можеш да знаеш што те чека :D
Обично одевме и до какао бич,тоа е на 10 минути од северна плажа.
Е таму е убавини,музика,танчерки на шанк,цени прифатливи.wifi,згодни момци и девојки топ е.
Ноќен живот во несебар нема,очекував дека на бродот ќе биди wow,ама ич не се полнеше 5 маси од цело диско,а локалот преубав.
3-4 пати излеговме во сани бич,е таму е друга песна.
Одевме само во bounce,првиот пат ептен ми се бендиса,хип-хоп како што сакам јас,ептен си поминав јако.
И останатите пати одевме само таму :D
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
некој патувал со скобул агенцијава да каже општи информации задоволен/незадоволен?!
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.466
Најдобар одмор до сега :D


Бевме сместени во Сончев брег, на 6-7 минути од хотел Кубан, за 9 евра од вечер во апартман со базен :) Најмногу излегувавме во Den Glade Viking и во Iceberg (убедливо најдобрите дискотеки) , иако е тоа личен избор, но сепак според мене се најдобри :D (а и според гужвата од сите останати). После дискотека идевме најчесто у Oxygen колку да утепаме време , мене не ми се свиѓа толку црнечката музика што ја фураат цело време но беше добро.Бевме и на Криско гага беше влез, пееше многу кратко но интересно беше. Bounce онака 1-2 влеговме али одма излеговме. Бевме и на party boat два пати, предобро беше! Бевме еднаш у Лазур и никад више, уште се шлепаат на стара слава, плус многу мали идат таму па не е тоа-тоа :D Морам да го пофалам ресторанот Џани што се наоѓа од другата страна на главниот булевар, значи во 7-8 часот попладне луѓе чекаат на ред за да седнат да јадат, а во 4 саат (после дискотека) кога поминувавме гледавме уште луѓе како седат и јадат таму :D бе солидно убава (сепак не може со нашите) и цените како за Сончев брег беше прилично евтино. Бекс 0.5 80 денари, кај нас ни скопско не е толку :D Ме радуваше што стандард има луѓе од најразлични држави, бодеа очи само израелците и палестинците (класични цигани) али добро, среќа ги немаше многу :D
Ако некој го интересира нешто подетално за Сончев брег (места за искачање,јадење) или било какви прашања имате, пишете ПП :D

p.s Бугарите се најкретенскиот народ што може да постои :D На 1 добар бугар, има 10 души што се кретени, сакаат да те заебат или украдат или напињаат со нивната "богата" историја и како ние како народ сме биле бугари.
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
p.s Бугарите се најкретенскиот народ што може да постои :D На 1 добар бугар, има 10 души што се кретени, сакаат да те заебат или украдат или напињаат со нивната "богата" историја и како ние како народ сме биле бугари.
Мене пред 3-4год една бугарка одма ми кажа, колко е морето наше толко е и ваше, колко е охридот ваш толко е и наш :D
 
G

Goldie

Гостин
Најдобар одмор до сега :D

Бевме сместени во Сончев брег, на 6-7 минути од хотел Кубан, за 9 евра од вечер во апартман со базен :) Најмногу излегувавме во Den Glade Viking и во Iceberg (убедливо најдобрите дискотеки) , иако е тоа личен избор, но сепак според мене се најдобри :D (а и според гужвата од сите останати). После дискотека идевме најчесто у Oxygen колку да утепаме време , мене не ми се свиѓа толку црнечката музика што ја фураат цело време но беше добро.Бевме и на Криско гага беше влез, пееше многу кратко но интересно беше. Bounce онака 1-2 влеговме али одма излеговме. Бевме и на party boat два пати, предобро беше! Бевме еднаш у Лазур и никад више, уште се шлепаат на стара слава, плус многу мали идат таму па не е тоа-тоа :D Морам да го пофалам ресторанот Џани што се наоѓа од другата страна на главниот булевар, значи во 7-8 часот попладне луѓе чекаат на ред за да седнат да јадат, а во 4 саат (после дискотека) кога поминувавме гледавме уште луѓе како седат и јадат таму :D бе солидно убава (сепак не може со нашите) и цените како за Сончев брег беше прилично евтино. Бекс 0.5 80 денари, кај нас ни скопско не е толку :D Ме радуваше што стандард има луѓе од најразлични држави, бодеа очи само израелците и палестинците (класични цигани) али добро, среќа ги немаше многу :D
Ако некој го интересира нешто подетално за Сончев брег (места за искачање,јадење) или било какви прашања имате, пишете ПП :D

p.s Бугарите се најкретенскиот народ што може да постои :D На 1 добар бугар, има 10 души што се кретени, сакаат да те заебат или украдат или напињаат со нивната "богата" историја и како ние како народ сме биле бугари.
Кај најде палестинци жити се ? 4 години одам таму немам ниту еден сретнато, за Израелци има ама далеку се од циганштана.. ретко културни луѓе башка девојките им се топ! :)
Мене на пример многу повеќе ме нервираат Скандинавците во Викинг што се траќаат од земја како прв пат од ланец да ги пуштиле, Ајсберг е закон, Лазур се е малолетници а Баунс е едно од најдобрите места само што многу црнци се вртат таму (@трнорушка94 може и затоа оделе цело време таму :icon_lol:) што е и логично со оглед на музиката. Инаку супер што сте биле блиску до Кубан, не вреди за некое евро плус да одиш во Несебар а за Бугарите се согласувам, погнасен народ немало ниту ќе има така да избегавајте контакт колку што можете.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Најдобар одмор до сега :D


Бевме сместени во Сончев брег, на 6-7 минути од хотел Кубан, за 9 евра од вечер во апартман со базен :) Најмногу излегувавме во Den Glade Viking и во Iceberg (убедливо најдобрите дискотеки) , иако е тоа личен избор, но сепак според мене се најдобри :D (а и според гужвата од сите останати). После дискотека идевме најчесто у Oxygen колку да утепаме време , мене не ми се свиѓа толку црнечката музика што ја фураат цело време но беше добро.Бевме и на Криско гага беше влез, пееше многу кратко но интересно беше. Bounce онака 1-2 влеговме али одма излеговме. Бевме и на party boat два пати, предобро беше! Бевме еднаш у Лазур и никад више, уште се шлепаат на стара слава, плус многу мали идат таму па не е тоа-тоа :D Морам да го пофалам ресторанот Џани што се наоѓа од другата страна на главниот булевар, значи во 7-8 часот попладне луѓе чекаат на ред за да седнат да јадат, а во 4 саат (после дискотека) кога поминувавме гледавме уште луѓе како седат и јадат таму :D бе солидно убава (сепак не може со нашите) и цените како за Сончев брег беше прилично евтино. Бекс 0.5 80 денари, кај нас ни скопско не е толку :D Ме радуваше што стандард има луѓе од најразлични држави, бодеа очи само израелците и палестинците (класични цигани) али добро, среќа ги немаше многу :D
Ако некој го интересира нешто подетално за Сончев брег (места за искачање,јадење) или било какви прашања имате, пишете ПП :D

p.s Бугарите се најкретенскиот народ што може да постои :D На 1 добар бугар, има 10 души што се кретени, сакаат да те заебат или украдат или напињаат со нивната "богата" историја и како ние како народ сме биле бугари.
Џани е многу добар ресторан, само што се враќам од таму, понудата му е многу добра и воопшто не е скапо за елитен ресторан, сите од персонало се многу љубезни и фини :D Инаку скоро сите денови сум во Iceberg, кога ќе се испразни одам некогаш во Bounce јако е таму до 6-7 сабаље има Хип Хоп музика. Млаце разочарувачки што во сите кафичи има многу повеќе мажи него жени... Лазур е срање, од бесплатниве Оxygen и Valhala се океј, не се ништо посебно но се добри онака. Сакам да појдам утре во Viking, немам појдено таму ама како што ми кажаја било јако. Aко му треба на некого било што или било каква информација за Сончев Брег слободно прашајте или пишете ми ПП
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.466
Сакам да појдам утре во Viking, немам појдено таму ама како што ми кажаја било јако. Aко му треба на некого било што или било каква информација за Сончев Брег слободно прашајте или пишете ми ПП
И да одиш, ние бевме 3 пати во 9 дена, најдобра е дефинитивно, нема да зажалиш :D
Кај најде палестинци жити се ? 4 години одам таму немам ниту еден сретнато, за Израелци има ама далеку се од циганштана.. ретко културни луѓе башка девојките им се топ! :)
Ги има, се приметуваат класични цигани се, последниот пат во вајкинг , купил еден израелец флаша шампањ со огромна кофа лед и се шеташе низ цела дискотека као да е у привилиџ у скопје! Урлаат безвезе,коа играат газат лом те праат, лактовите се битен сегмент од играњето, а уше на улица коа ќе ги слушнам као кршат јазик се ежам. :confused:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Ја на 5-ти идам.Колку што разбрав Iceberg и Bounce најдобри места за искачање.Се плаќа ли карта за влез? Цена на пијачките таму ? Журки на плажа денски или ноќни дали има?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.466
Ја на 5-ти идам.Колку што разбрав Iceberg и Bounce најдобри места за искачање.Се плаќа ли карта за влез? Цена на пијачките таму ? Журки на плажа денски или ноќни дали има?
Iceberg se plakja 15 leva vlez i dobivas litro koktel (koj e voda), dobivas karta za party boat vo nedela od 20:00 h i posle toa bespari vlez pak vo Iceberg :) Bounce i Oxygen se kafici i ne se plakja vlez , dobri se kao za after disko , bar jas taka gi odev :) Cena na pijacki pa sto znam od 5-6 leva do 12-13 .Den Glade Viking e najdobra diskoteka tamu 20 leva e vlez i imas edna pijacka samo :) Denska zurka bev vo sabota od 12:00 na MTV i taa e vo kaficot Viking sto e do pristanisteto (karta e 20 leva).
Da ne se zaebes Lazur nikako, 16 godisni se site, osven ako ne ti pravat merak takvi hahaha :D
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Да пишам и јас нешто. Денеска се враќам па да споделам впечатоци. Втора година ми е оваа. Поминав топ, мада мислам дека беше послабо него минатата година. Незнам зошто, добро беше но сепак како помалце луѓе да има. Не само тоа, 70% по кафичите беа мажи 30% жени. За смештај во Хотел Романтик бев и минатата и оваа година, единствено што имаат слаб интернет другото е океј. Се наоѓа на 1 минута од ресторан Џани. За храна стварно има места што е многу ефтино, на пример Шрек (таму за 3-4 лева можиш добро да се најадиш, стек + помфрит). И Џани како еден од нај елитните ресторани не е многу скапо, цените се горе-долу како кај нас. Пица една е 10 лева т.е околу 300 денари. Морето не е толку лошо колку што го кажуваат, има алги и тревки но зависи од брановите. Водата беше многу топла, само неколку пати за 12 дена видов медуза. За пијање во кафичите е скапичко, испод 5 лева немаш пијачка. За по кафичи бев скоро сегде, Revolution, Iceberg, Viking, Oxygen, Bounce, ValHala... Сегде имаше добра музика, најубо мене лично ми беше во Iceberg (15 лева влезница) со тоа имаш коктел од 1Л. Добра музика имаше таму, добар DJ и добра атмосвера. Сепак повеќе мажи имаше него жени, само неколку дена се погоди да биде обратно. Од кафичи шо не се плаќаат влезница најдобри ми беа ValHala и Bounce. Во Bounce многу добра музика пуштаа, Хип Хоп и траеше на сабаље до кај 6-7. Околу 550+ евра како ништо летнаа за 12 дена. За женски немој да мислите дека ве чекаат со раширени нозе, ги има помалце по кафичите и сите му се пуштаат како волци :D Некој од нив се со дечковци а ретко кој се лесни. Како и да е бидете опуштени, бидете свои и имајте убав помин :)

Sunny Fucking Beach!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Добро бе,зашто не кажуете дека главниот центар на забавата е Cacao,bedroom и la cubanita.Местата низ центар се тиња,едино ако не си џон пијан и под 20.Се на се у кратки црти,местото е прчварник,преку ден ќе видиш секакви,а навечер..не се опишуе :D.
Плажа топ,вода топла со алги и големи бранови,за пливање нула.Цените катастрофа,кога за мочање ти зимаат лев,за пијачка муабет нема,5 лева најевтино блгарско пиво,превари на секој чекор и дерење до коска.
Несебар е поевтин,посреден.Многу Руси,Украинци,Англичани,Скандиинавции,курви,спонзоруши и пијани.
Кој мисли дека ќе клеца лесно се лаже,пошто таму сите се дојдени за тоа.Ако одма не реагираш,тешко друга прилика да имаш.Мирис на сперма лебди низвоздухот :pos:
Се на се средно задоволен од одморот,со тие пари може дури и поевтино поминуеш и Грција и Црна Гора.
 
L

Löwe

Гостин
Добро бе,зашто не кажуете дека главниот центар на забавата е Cacao,bedroom и la cubanita.Местата низ центар се тиња,едино ако не си џон пијан и под 20.Се на се у кратки црти,местото е прчварник,преку ден ќе видиш секакви,а навечер..не се опишуе :D.
Плажа топ,вода топла со алги и големи бранови,за пливање нула.Цените катастрофа,кога за мочање ти зимаат лев,за пијачка муабет нема,5 лева најевтино блгарско пиво,превари на секој чекор и дерење до коска.
Несебар е поевтин,посреден.Многу Руси,Украинци,Англичани,Скандиинавции,курви,спонзоруши и пијани.
Кој мисли дека ќе клеца лесно се лаже,пошто таму сите се дојдени за тоа.Ако одма не реагираш,тешко друга прилика да имаш.Мирис на сперма лебди низвоздухот os:
Се на се средно задоволен од одморот,со тие пари може дури и поевтино поминуеш и Грција и Црна Гора.
Пoевтинo у Грцијa??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom