Сончева есенска дестинација?

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
276
Времето во Скопје и Македонија е такво какво што е и истото влијае на нас така како што влијае.

Имате ли некоја убава предлог дестинација која што периодов изобилува со многу сонце?

Би сакал да слушнам да споделиме некое искуство.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.103
Поени од реакции
15.393
Баш за ова вчера и велам на сопругата: Каде да се оди ова време на море-на сонце,а да е како лето.
Затоа што ни е работата таква да лето тешко да фатиш ред за на одмор,напален персонал-нема кој да те мења и сл.
Да. ама тоа да не биде во Јужна Америка,туку некаде према нашиот џеб, значи сега на летен одмор а да е цената летна.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.696
Поени од реакции
1.403
Времето во Скопје и Македонија е такво какво што е и истото влијае на нас така како што влијае.

Имате ли некоја убава предлог дестинација која што периодов изобилува со многу сонце?

Би сакал да слушнам да споделиме некое искуство.
Санторини e преубав ова време. Температурата е од 20-23 степени константна а сонце имаш преку целиот ден. И прага исто би ја издвоил поготово што има прекрасни места за шетање онака да го почуствуваш почетокот на есента со не многу јако сонце.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.104
Поени од реакции
7.360
Баш за ова вчера и велам на сопругата: Каде да се оди ова време на море-на сонце,а да е како лето.
Затоа што ни е работата таква да лето тешко да фатиш ред за на одмор,напален персонал-нема кој да те мења и сл.
Да. ама тоа да не биде во Јужна Америка,туку некаде према нашиот џеб, значи сега на летен одмор а да е цената летна.
Дубаи чичко Анчо ти је поблиску, пали Југата и терај.
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
имам слушано за еден убав остров на тунис, Џерба мислам се викаше преубаво било ова време и до средината на ноември а некогас и декември подетални информации немам а ако некој има нека ги сподели...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Крит исто не е лош во овој период , има и што да се види и кај да се одмори а богами и места за капење колку сакаш! Евтини карти од Солун и тако даље....
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
Крит исто не е лош во овој период , има и што да се види и кај да се одмори а богами и места за капење колку сакаш! Евтини карти од Солун и тако даље....
imas nekoja podetalna informacii okolu karti od solun valjda mislis avionski? i otrpilika cena za smestaj?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Да , за авионски карти пишав , мислам дека Eaegean air лета , цените се од 50 до 75 евра во еден правец . Е сега за смештај ке мора да си прогуглаш . Одамна не сум бил . Ова ти го пишувам за до Ханија летот . Отвори погледај за една недела цел Крит ке го извртиш .
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.539
А како Ви се допаѓа да прошетаме ( барем во мислите ), до Акапулко?
Акапулко се наоѓа на југозападниот дел на Мексико. Има 16 киломтри долга плажа на Пацификот
Годишната температура е постојана и изнесува + 27 степени
Овде ќе најдете повеќе податоци
http://en.wikipedia.org/wiki/Acapulco
Во 50 -тите години Акапулко беше центар каде се одмараше светската елита.
Но одамна не е тоа, сега најчести гости се самите Мексиканци
Хотелското сместување не е скапо. Просечно 50 долари но има и поскапи и поефтини за помалку од 30 долари
Еве цени за сместување во хотелите
https://www.google.com/hotels/?gl=MK&cu_link=1#search;l=Acapulco,+Mexico;q=acapulco+hotels+price;d=2014-12-21;n=1;si=;av=r
Aвиобилет, на редовна линија Париз - Акапулко чини преку 4200 евра. Но можат да се најдат билети на нискобуџетните компании многу поефтини
Еве за 600 фунти од Лондон за Акапулко
http://www.ebookers.com/flights/from-London-to-Acapulco.o28874.d30591/
Сега можеме да ja погледаме плажaта во Акапулко


 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom