Сонови, толкување на сонови

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Доколку ти се случи истото повторно, сети се и кажи на глас име на некој светец, а тоа веднаш ќе се изгуби.
И после ова ако продолжи да ти доаѓа секоја вечер, кажи, за се има лек.
ќе пробам :) благодарам..
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Не знам дали е стварно за тука ова моево... затоа што не сум сигурна дали беше сон или стварно го доживеав тоа. Мајка ми од тоа што го виде.. мисли дека сум сонувала... јас од друга страна мислам дека бев будна додека сето тоа се случуваше.
Значи.. си легнав се најнормално... не сонував ништо.. бар на ништо не се сеќавам, одеднаш се разбудив (бар јас мислам дека бев будна) бев малку завртена настрана и видов фигура во мојата соба на крајот од мојот кревет. Помислив дека е мајка ми... кога се спрема за на работа и се случува да влезе и да земе нешто од соба. Се завртев убаво на грб за да ја прашам што и треба и таман да отворам уста... сватив уствари што гледам.... беше црно огромно... не беше човек... беше само црно како сенка.. како фигура... али немаше лик немаше ништо... само такво.. :confused: али беше точно до мојот кревет и имав чуство дека ме гледа. Се вкочанив од страв затоа што ништо вакво предходно ми се нема десено и не можев да мрднам ... се осеќав како парализирана .. не го тргав погледот од него.. сакав да вриштам ама не излегуваше ништо од мене. По некое време се осетив дека можам да мрднам .. рипнав наеднаш.. ги затворив очите и почнав да вриштам.
Не знам колку време помина.. ја сетив мајка ми како ме гушка и ме прашува што ми е ... знам само дека цело тело ми се тресеше неконтролирано, плачев и бев бледа (тоа го видела мајка ми). Не можев да заспијам до сабајлето.. и еве цел ден внатрешно се осеќам како изморена како да сум болна.. а уствари ништо не ми е.
Ако било сон како што вели мајка ми.. тогаш ако има некој објаснување нека каже..
Си го глеала The Exorcist? Епа тогаш знаеш што те чека.
Мухахахахахах.....
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Не знам дали е стварно за тука ова моево... затоа што не сум сигурна дали беше сон или стварно го доживеав тоа. Мајка ми од тоа што го виде.. мисли дека сум сонувала... јас од друга страна мислам дека бев будна додека сето тоа се случуваше.
Значи.. си легнав се најнормално... не сонував ништо.. бар на ништо не се сеќавам, одеднаш се разбудив (бар јас мислам дека бев будна) бев малку завртена настрана и видов фигура во мојата соба на крајот од мојот кревет. Помислив дека е мајка ми... кога се спрема за на работа и се случува да влезе и да земе нешто од соба. Се завртев убаво на грб за да ја прашам што и треба и таман да отворам уста... сватив уствари што гледам.... беше црно огромно... не беше човек... беше само црно како сенка.. како фигура... али немаше лик немаше ништо... само такво.. :confused: али беше точно до мојот кревет и имав чуство дека ме гледа. Се вкочанив од страв затоа што ништо вакво предходно ми се нема десено и не можев да мрднам ... се осеќав како парализирана .. не го тргав погледот од него.. сакав да вриштам ама не излегуваше ништо од мене. По некое време се осетив дека можам да мрднам .. рипнав наеднаш.. ги затворив очите и почнав да вриштам.
Не знам колку време помина.. ја сетив мајка ми како ме гушка и ме прашува што ми е ... знам само дека цело тело ми се тресеше неконтролирано, плачев и бев бледа (тоа го видела мајка ми). Не можев да заспијам до сабајлето.. и еве цел ден внатрешно се осеќам како изморена како да сум болна.. а уствари ништо не ми е.
Ако било сон како што вели мајка ми.. тогаш ако има некој објаснување нека каже..

Лелее и мене ми се има случено истото:confused: баш како што го опиша и јас имам видено исто такво и не знам ни ден денес дали беше сон или јаве, со една разлика што таа црна сенка скокна се одби од таванот и влезе во мене, а јас почнав да се гушам :(. Не можев ни глас да извадам ниту па да се помрднам... ухх гадно чуство. Исто по некое време успеав да се помрднам станав од кревет и немав сил ни да се движам, буквално лазев по земја додека да стигнам до дневната. После тоа бев тотално истоштена без енергија. Многу чудно... Ова ми се случи пред некои 5 или 6 години, таа година многу чудни раоти ми се случуваа... Не знам што да ти кажам, искрено ни јас не сум сигурна што беше тоа, ниту пак дали беше сон или јаве :confused:
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Лелее и мене ми се има случено истото:confused: баш како што го опиша и јас имам видено исто такво и не знам ни ден денес дали беше сон или јаве, со една разлика што таа црна сенка скокна се одби од таванот и влезе во мене, а јас почнав да се гушам :(. Не можев ни глас да извадам ниту па да се помрднам... ухх гадно чуство. Исто по некое време успеав да се помрднам станав од кревет и немав сил ни да се движам, буквално лазев по земја додека да стигнам до дневната. После тоа бев тотално истоштена без енергија. Многу чудно... Ова ми се случи пред некои 5 или 6 години, таа година многу чудни раоти ми се случуваа... Не знам што да ти кажам, искрено ни јас не сум сигурна што беше тоа, ниту пак дали беше сон или јаве :confused:
Кај мене само разликата е во тоа што не се ни помрдна ... јас бев таа што прва се мрднав и рипнав од кревет.. можеби и сум го избркала со врискањето :D како и да е.. никому не би посакала да му се деси истото.. :confused: човек не верува во такви работи се додека не ги искуси..
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
3 пати по ред сонувам како едно исто девојче, ме фаќа за раце и ме трессее ме мава од ѕид и на секој сон на различен начин сака да ме повреди..:S
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Зомбињата ми се стандард секоја вечер, ме разбудија накај 4. После сонувам Лулу (моето куче) родила исто женско кученце ама исто исто како неа и сме ја крстиле Југославија нагалено Југо :pos:(озбилно).
Еј сега се сетив, зомбињата ми ја изедоа Лулу во првиот сон, матер нивна... :place:
I love my brain!
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Сонот ме разбуди и вознемири и потребно ми е Ваше толкување
Сонував дека се селиме од дома. Ги пакуваме ствариите и намештајот и се селиме
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонот ме разбуди и вознемири и потребно ми е Ваше толкување
Сонував дека се селиме од дома. Ги пакуваме ствариите и намештајот и се селиме
odis vo nova dimenzija na postoenje , ti se menuva psiho energetskata struktura kompletno i se selis vo novi uslovi na ziveenje....naskoro....
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
sonuvav deka pocna da mi tece mnogu krv od nosot obilno mnogu sto se gusev. sto moze da znaci?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Значи сонов почнува како се расправам со бившата девојка и во еден момент ја убивам со пепељара по глава. Девојкава паѓа мртва на земја, а јас ко за чудо во сонов ладнокрвно ја средувам, чистам докази се комплет и ме снемува. Праќам полиции и чуда да истражат, а во меѓувреме убивам други луѓе и дознавам во самиов сон дека сум сериски убиец. По некое време "се открива" дека е убиена официјално ти реков ми рече, мене не можат да ме најдат во никој случај, но живеам во страв и се губам од државата - отидов мислам како што ми личеше градот на Варна. Попосран не сум се разбудил, ипак во реален живот ни на мравка не сум згазнал.

Дали ќе станам бугарски мафијаш, и зошто не српски? :icon_mrgr: ако има некој што владее со толкување на сонови, би му/и бил благодарен не дека сум суеверен ама овој сон многу ме интересира.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Значи сонов почнува како се расправам со бившата девојка и во еден момент ја убивам со пепељара по глава. Девојкава паѓа мртва на земја, а јас ко за чудо во сонов ладнокрвно ја средувам, чистам докази се комплет и ме снемува. Праќам полиции и чуда да истражат, а во меѓувреме убивам други луѓе и дознавам во самиов сон дека сум сериски убиец. По некое време "се открива" дека е убиена официјално ти реков ми рече, мене не можат да ме најдат во никој случај, но живеам во страв и се губам од државата - отидов мислам како што ми личеше градот на Варна. Попосран не сум се разбудил, ипак во реален живот ни на мравка не сум згазнал.

Дали ќе станам бугарски мафијаш, и зошто не српски? :icon_mrgr: ако има некој што владее со толкување на сонови, би му/и бил благодарен не дека сум суеверен ама овој сон многу ме интересира.
Имав и јас ист таков сон! Никад не ме фатија и цело време бев во паника...Ама не се преселив во Варна, останав во Скопје :)
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
3 пати по ред сонувам како едно исто девојче, ме фаќа за раце и ме трессее ме мава од ѕид и на секој сон на различен начин сака да ме повреди..:S
Нешто од детството што си потиснувала па сега сака да избие на површина можеби... или можеби подсвеста сака да ти посочи нешто дека потиснуваш сега во себе што е од есенцијална потреба за изразување... незнам само си нагаѓам...:)
Инаку и јас често сонувам зомбиња како Алкарина погоре...:) само што секогаш се борам со нив ама баш како во филмовине со зомби апокалипси ама онака пробуваме да ги спасиме јас и некои си луѓе што не ги знам пробуваме да најдеме начин да ги излечиме:D дури и интересни ми се бе овие со зомбињава...
Често сонувам и како летам, левитирам и ред други натприродни дешавки...:)

Еве еден сон од поодамна сонуван за толкување... Се наогам негде надвор преку ден на улица и погледнувам нагоре ја гледам месечината и ја гледам на повеќе места како да има 4 месечини одеднаш... малце се зачудив што е работава од каде сега толку месечини... продолжетакот од сонот... повторно се наогам пак на некоја непозната улица и гледам наоколу средени дворови куки убави со дрворед и се остало само пусто никој нема сам на улицава, и пак погледнувам нагоре кон небото и оп наместо месечината сега да ти ја видам планетата земјаo_O Едно чудно чувство у тој моменат ме фати абе се чувствував вероватно како што се чувствуваат астронаутиве кога ја гледаат планетава од свемир... и така ја погледав некое време и толку од сонот...(има и продолжување одма после ова ама тоа е веќе во луцидни сонови така да не го пишувам а и малце е чудно)
Многу чудни сонови понекат сонувам... а и сум приметил често сонувам непознати личности...
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Чудесен сон, едноставно ноќна мора. Едноставно се наоѓам кај мене дома со татко ми, околу нас луѓе, неможам да се определам дали се добри или лоши, еднаш мислам дека се лоши друг пат добри. Постојано доаѓаат по нас, татко ми наумува план како да се спасиме од нив, одам и јас по него и за несреќа доаѓа еден од луѓето, татко ми вика нешто како ееееј, ја заеба работава... И јас исплашен го земам штрафцигерот и му го збуцувам на човекот до мене. Човекот паѓа и после татко ми го закопува во темелите на гаражата... Што ли знали срањево?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom