Сонови, толкување на сонови

Член од
24 декември 2008
Мислења
46
Поени од реакции
16
Sto znaci ako spasuvas nekoj od davenje? Se najdov vo vrska so davenjeto, ama za ova ne mozam da najdam.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
еден другар ме сонувал мене како сум пушел цигари,а јас сум непушач,што може да значи?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Сонував синоќа дека сум бил со едно девојче во врска,со која иначе сум во навистина блиски односи :confused:. Може ли да ми се овистини сонот?? :D
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Сонував синоќа дека сум бил со едно девојче во врска,со која иначе сум во навистина блиски односи :confused:. Може ли да ми се овистини сонот?? :D
Веројатно си ја остваруваш желбата во сонот. И јас често сонувам нешта кои би сакала да ми се случат.
Инаку за умирање имам читано дека значи сосема спротивно, дека тој што умира во сонот ќе има долг живот. :)
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
16
Поени од реакции
15
Значи според коментариве гледам дека толкувањево на соништава ви е од прост народен утумашки аспект :) фатете прочитајте нешто од фројд или јунг па нема да морате да прашувате вакви смешни прашања ;)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Значи според коментариве гледам дека толкувањево на соништава ви е од прост народен утумашки аспект :) фатете прочитајте нешто од фројд или јунг па нема да морате да прашувате вакви смешни прашања ;)
Секој со свое мислење... неможеш против тоа.
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Pred nekoj den sonuvav kako se naogam vo nekoja sala , slichno kako spotska sala zaedno so maz mi i decata , toj bil legnat od levata strana , decata nekade na sredinata , a jas od desno.Nekoj pukal po nas, ama ona pukanje , kako da ne strela.Maz mi go pogodile , ama ne vidov krv nikade , mi veli Begaj, spasi se! Se vrtam da gi zemam decata so mene , koga gledam kurshumi gi pogoduvaat na site strani , a tie ni glas ni zbor , nitu pak krv ...Izleguvam od salata, begam da se spasam, ama kako nekoj da me tushka da izlezam ne jas samata , i postojano se vrtam po decata , a so sekoj moj pogled na kaj niv , nov kurshum gi pogoduva a tie stutkani ne mrdaat , ne znam dali bea zivi....


Odamna nemav sonuvano nishto...Ako moze nekoe objasnuvanje?
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
сонував како мојот другар (фудбалер) дава на сите другари дресови а на мене не , па потоа отидов и си купив од него дрес =) има ли некакво значење
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
а што значи да сонуваш пиштол расклопен? значи сите делови му беа разделени и ја како да бев на некое предавање и проф застана до мене (со се расклопениот пиштол), муабети нешто за пиштолот правевме. после со куршумите нешто ми правеше некои фигурни ова-она.и знам ако пиштолот бил цел, бил многу тежок, затоа така сите делови башка по башка му беа.

инаку на вистина со оваа проф не сме во најдобри односи. мислам таа со мене има нешто мака, ако не појдам само на едно предавање кај неа не чекај да поминам. само во мене гледа, а јас нормално се трудам да изгледам заинтересирано за предметот. малку само да се свртам одма таа: колега ако не ти се слуша не ми сметај, излези си :tapp: инаку не е да речеш стара, забегана...повеќе од 35 години нема.
некое значење или чиста глупост???
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo na site pred se.
Jas sum licnost koja mnogu retko sonuva no koga sonuvam, sonuvam samo nekoj dolgi sonista i odnapred sakam da vi kazam deka ke ve izmacam malku so citanje.
1)Sonuvav kako sum prisustvuval na nekoja svadba no samo jas sum bil tamu od mnogute luge koi bile tamu sum imal samo edni poznati tie sedeja nasproti masata kade sto sedev jas ( vo sprotivniot kos od salata). Na taa masa sedese mojot pokoen dedo tetka mi i braced mi( so koi nesum vo dobri odnosi). I isto taka ja sonuvav bracedami vo nevestinski fustan no ne go vidov nejziniot li lugeto kazvat deka e taa no jas gledam sosema razlicno devojc evo toj fustan. Inace taa bese vo nevestinski fustan i imase drugi nejzini drugarki vo isto nevestinski fustani. Po kratko vreme vidov kako na dedo mi (koj veke e pokoen) mu stanalo loso i padnal na zemja i gi zedo vklucevite od kolata i istrcav pred nivnata masa samo toj ne sakase da mu pomognam.
2)Istata vecer sonuvam kako da sum prisustvuval na nekoj tehnicki priem na nekoja zgrada sum bil na nekoj visok kat(6-7) Nesto cudno mi bese vo toj stan namesten bil ne znam dali bese moj ili stan na nekoj drug samo vido vdva papagali kako se brkaat nis sobara edniot bese plav drugiot zolt i jas im ja otvoriv vratata od baklunot i pocnav da gi brkam tie vo fazata na izleguvanje od balkonskata vrata izlegoja no pred niv izlegoja i nekolku macinja koi skoknaja od bakonot. Podocna pocna zgradata da paga jas pred padod sum skoknal i se spasiv. No potoa mi se javi somnez da ne e eventualno mojot brat vo istata zgrada i pocnav da go baram go najdov vo kostum vo pridruzba so dve devojki so ednata se vodese za raka a dugata bese do nego.

Bi sakal dokolku ste vo moznost da mi gi razjasnite ovie dva sonista
Blagodara,
Pozdrav
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Ајде помош луѓе ...
Седам со една девојка(познаничка ја знам во живо имаме здраво)кај мене дома поточно легаме на кревет така гушнати легаме се смееме гледаме филм а претходно као сме имале односи и потоа филмче си гледаме и јас удирам со ногата во маса несакајки и снемува струја па пак доаѓа и влага татко ми кој всушност ја исклучил струјата на осигурувач влага во собата и почнува да се дере галама сме правеле и што ти знам уште после тоа ми го зема мобилниот и истрчува надвор инаку ентериерот ни е ист потполно се исто а кога истрчав јас надвор всушност како да сме во некоја куќа поточно на некој ранч покрај езеро и започнувам бркотница со татко ми по пат низ трчање околу куќата се дерам на цел глас да ми го врати телефонот и плачам рипам така кога има камен мислејки дека побрзо ке го стигнам но скоковите ми се еден вид на бестежинска состојба односно како да има мала гравитација и кога ке скокнам ми треба долго време да се спуштам на земја ... при тоа трчам по него и непрекинато се дерам да ми го врати мобилниот и тој застанува и ми вели нешто како еве ти го ебаниот мобилен и правиме муабет а јас плачам сеуште и ми кажува дека бил нервозен затоа што кучињата ни биле болни и пред нас лежат кучињата кои ги имаме во вистинскиот живот и не гледаат и јас така плачејки паѓам на колена и тогаш се разбудив со голема доза на страв во себе ... :/ Некако лошо предчуство имам со ова ајде помош што може најбрзо ..
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Вака.... сонував како у некоја куќа внесувале мртовец али сандакот беше отворен и во него имаше старица со бела коса насмеана и ме гледаше а ја сум и го местела креветот ама се скршил и побегнав.... Друг сон : што значи да те сонуваат во невестински фустан и никој да не знае за свадбата ? Знам дека не е на добро ова али ај...
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Не знам дали е стварно за тука ова моево... затоа што не сум сигурна дали беше сон или стварно го доживеав тоа. Мајка ми од тоа што го виде.. мисли дека сум сонувала... јас од друга страна мислам дека бев будна додека сето тоа се случуваше.
Значи.. си легнав се најнормално... не сонував ништо.. бар на ништо не се сеќавам, одеднаш се разбудив (бар јас мислам дека бев будна) бев малку завртена настрана и видов фигура во мојата соба на крајот од мојот кревет. Помислив дека е мајка ми... кога се спрема за на работа и се случува да влезе и да земе нешто од соба. Се завртев убаво на грб за да ја прашам што и треба и таман да отворам уста... сватив уствари што гледам.... беше црно огромно... не беше човек... беше само црно како сенка.. како фигура... али немаше лик немаше ништо... само такво.. :confused: али беше точно до мојот кревет и имав чуство дека ме гледа. Се вкочанив од страв затоа што ништо вакво предходно ми се нема десено и не можев да мрднам ... се осеќав како парализирана .. не го тргав погледот од него.. сакав да вриштам ама не излегуваше ништо од мене. По некое време се осетив дека можам да мрднам .. рипнав наеднаш.. ги затворив очите и почнав да вриштам.
Не знам колку време помина.. ја сетив мајка ми како ме гушка и ме прашува што ми е ... знам само дека цело тело ми се тресеше неконтролирано, плачев и бев бледа (тоа го видела мајка ми). Не можев да заспијам до сабајлето.. и еве цел ден внатрешно се осеќам како изморена како да сум болна.. а уствари ништо не ми е.
Ако било сон како што вели мајка ми.. тогаш ако има некој објаснување нека каже..
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
30
Поени од реакции
12
Не знам дали е стварно за тука ова моево... затоа што не сум сигурна дали беше сон или стварно го доживеав тоа. Мајка ми од тоа што го виде.. мисли дека сум сонувала... јас од друга страна мислам дека бев будна додека сето тоа се случуваше.
Значи.. си легнав се најнормално... не сонував ништо.. бар на ништо не се сеќавам, одеднаш се разбудив (бар јас мислам дека бев будна) бев малку завртена настрана и видов фигура во мојата соба на крајот од мојот кревет. Помислив дека е мајка ми... кога се спрема за на работа и се случува да влезе и да земе нешто од соба. Се завртев убаво на грб за да ја прашам што и треба и таман да отворам уста... сватив уствари што гледам.... беше црно огромно... не беше човек... беше само црно како сенка.. како фигура... али немаше лик немаше ништо... само такво.. :confused: али беше точно до мојот кревет и имав чуство дека ме гледа. Се вкочанив од страв затоа што ништо вакво предходно ми се нема десено и не можев да мрднам ... се осеќав како парализирана .. не го тргав погледот од него.. сакав да вриштам ама не излегуваше ништо од мене. По некое време се осетив дека можам да мрднам .. рипнав наеднаш.. ги затворив очите и почнав да вриштам.
Не знам колку време помина.. ја сетив мајка ми како ме гушка и ме прашува што ми е ... знам само дека цело тело ми се тресеше неконтролирано, плачев и бев бледа (тоа го видела мајка ми). Не можев да заспијам до сабајлето.. и еве цел ден внатрешно се осеќам како изморена како да сум болна.. а уствари ништо не ми е.
Ако било сон како што вели мајка ми.. тогаш ако има некој објаснување нека каже..
Доколку ти се случи истото повторно, сети се и кажи на глас име на некој светец, а тоа веднаш ќе се изгуби.
И после ова ако продолжи да ти доаѓа секоја вечер, кажи, за се има лек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom