Сонови, толкување на сонови

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
kako se vozam u taksi i taksistot me vozi celo vreme nemoze da zavrsi voznjata i doagame do prepoloven most i se vrakame nazad i me nosi kaj nego doma u familija i tamu iskacam i si idam doagaat drugarite po mene. sho znaci ako pise nekoj bi bil blagodaren :))
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
kako se vozam u taksi i taksistot me vozi celo vreme nemoze da zavrsi voznjata i doagame do prepoloven most i se vrakame nazad i me nosi kaj nego doma u familija i tamu iskacam i si idam doagaat drugarite po mene. sho znaci ako pise nekoj bi bil blagodaren :))
Bidi spokoen, imash premnogu nepotrebni grizi, srekata e na tvoja strana vo kakva i situacija da se naogash.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ај нека ми каже некој:

Сонував соба. Собата беше празна скроз и имаше само шоља а во нејзе крв и мртво чудовиште. Матно ми се гледаат некои другари во сликата и договорено е да гледаме хорор филм. Е сега, немаме ТВ, а во сонот како да го гледаме... Чудно ми е некако... Гледаме хорор, без ТВ и хоророт како да се дешава во живо. Памтам една жена која нешто кажа и еден од моите другари рече: Ви реков дека тоа е тој. И целиот сон беше така чуден и језив. Целата слика што ја памтам беше со темни контури, сиво, црно.


И сега?
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Одев на ракометен натпревар на Рк пелистер(Од др град сум,ама имам појдено на нивни меч претходно)се добро стигнувам во салата и наеднаш, следен кадар како да сум на стадион некако несврзано и одеднаш почнуваат да паѓаат големи дрва - трупци од небото и цело време ги одбегнувам а тие паѓаат на теренот, трибините и повторно се одбиваат.Бегам некако од стадионот и трчам по непознати улици а некои луѓе ме бркаат.Како да има граѓанска војна или нз што
што би можело да значи сонов ?
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Одев на ракометен натпревар на Рк пелистер(Од др град сум,ама имам појдено на нивни меч претходно)се добро стигнувам во салата и наеднаш, следен кадар како да сум на стадион некако несврзано и одеднаш почнуваат да паѓаат големи дрва - трупци од небото и цело време ги одбегнувам а тие паѓаат на теренот, трибините и повторно се одбиваат.Бегам некако од стадионот и трчам по непознати улици а некои луѓе ме бркаат.Како да има граѓанска војна или нз што
што би можело да значи сонов ?
Преголем товар, проблеми кои можеби се поврзани од уцени, закани, претења, ограничувања на слободата и сл. Нешто те мачи, ти врши притисок...
Ако размислуваш за крупни промени во твојот живот, тогаш не би требало да се двоумиш.
--- надополнето: 30 јули 2012 во 22:44 ---
Ај нека ми каже некој:

Сонував соба. Собата беше празна скроз и имаше само шоља а во нејзе крв и мртво чудовиште. Матно ми се гледаат некои другари во сликата и договорено е да гледаме хорор филм. Е сега, немаме ТВ, а во сонот како да го гледаме... Чудно ми е некако... Гледаме хорор, без ТВ и хоророт како да се дешава во живо. Памтам една жена која нешто кажа и еден од моите другари рече: Ви реков дека тоа е тој. И целиот сон беше така чуден и језив. Целата слика што ја памтам беше со темни контури, сиво, црно.


И сега?
Можно е да настанат некои проблеми во твоето друштво, доколку сега ги нема.
Ако имаш некои стравови кои се поврзани со друштвото логично е сонуваш вакво нешто...
Во секој случај ништо страшно :)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Преголем товар, проблеми кои можеби се поврзани од уцени, закани, претења, ограничувања на слободата и сл. Нешто те мачи, ти врши притисок...
Ако размислуваш за крупни промени во твојот живот, тогаш не би требало да се двоумиш.
--- надополнето: 30 јули 2012 во 22:44 ---

:)
Не сваќам ова? Сакаш да кажеш да ги направам промените без да се двоумам или ?
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Не сваќам ова? Сакаш да кажеш да ги направам промените без да се двоумам или ?
Да, сакам да кажам дека треба да ги направиш промените, подсвеста сама ти кажува колку сакаш да избегаш од моменталната реалност.
Со срека :)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Да, сакам да кажам дека треба да ги направиш промените, подсвеста сама ти кажува колку сакаш да избегаш од моменталната реалност.
Со срека :)
Бравос, погоди ова со товаров сеа не е врзано за уцени закани и сл. ама тоа дека имам голем товар е вистина
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не верувам али ај и така ми е досадно.

Сонував дека се шетам низ градов без маица, онака гол и цело време барам нешто да се облечам али не можам да најдам. Најдов маици али немав доволно пари. И цело време така...
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Не верувам али ај и така ми е досадно.

Сонував дека се шетам низ градов без маица, онака гол и цело време барам нешто да се облечам али не можам да најдам. Најдов маици али немав доволно пари. И цело време така...
Во последно време како да ти опаднала самодовербата, сонов покажува дека не си доволно сигурен во себе, се чувствуваш по малку изгубено и расеано, а можно е и да си разочаран од нешто...
најверојатно ти е само период :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.241
Ајде помош луѓе
Правам журка дома кај мене во станот има многу луѓе полн стан пиеме играме и се тоа во моментот сваќам дека некој донел дрога во вид на капсули и како играме ги истресуваат врз мене капсулите сите земаат јас така една ја држам меѓу забите убеден дека нема да га голтнам во меѓувреме пука капсулата и мал дел од супстанцата голтам ме зафаќа ефектот од дрогата и почнувам да халуцинирам да се смејам како идиот и седнувам на креветот да одморам ми приоѓа колега од тимот и изненаден дека и тој е тука го прашувам од каде он тука и ми вика ете видиш и јас дојдов и ме прашува што ми е ми дава вода да пијам ми прави муабет а јас нешто халуцинирам потоа излегувам на терасата ја гледам другарка ми и бивша ми(и за нив не знаев дека се дојдени) каде прават муабет седнувам до другарка ми и нешто таа ме прашува што како се случило има уште некои луѓе на терасата што не ги знам машки некои а бивша ми нешто као лута ми е и не ми прави муабет и после кога пробав да станам и да се вратам во собата кај овие што се журкаа се разбудив.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Ајде помош луѓе
Правам журка дома кај мене во станот има многу луѓе полн стан пиеме играме и се тоа во моментот сваќам дека некој донел дрога во вид на капсули и како играме ги истресуваат врз мене капсулите сите земаат јас така една ја држам меѓу забите убеден дека нема да га голтнам во меѓувреме пука капсулата и мал дел од супстанцата голтам ме зафаќа ефектот од дрогата и почнувам да халуцинирам да се смејам како идиот и седнувам на креветот да одморам ми приоѓа колега од тимот и изненаден дека и тој е тука го прашувам од каде он тука и ми вика ете видиш и јас дојдов и ме прашува што ми е ми дава вода да пијам ми прави муабет а јас нешто халуцинирам потоа излегувам на терасата ја гледам другарка ми и бивша ми(и за нив не знаев дека се дојдени) каде прават муабет седнувам до другарка ми и нешто таа ме прашува што како се случило има уште некои луѓе на терасата што не ги знам машки некои а бивша ми нешто као лута ми е и не ми прави муабет и после кога пробав да станам и да се вратам во собата кај овие што се журкаа се разбудив.
....niski vibracii sekade okolu tebe...neka ne te plasi , mozebi i ne e taka , ama samiot znaes najdobro... ne dozvoluvaj da vlijaat drugite na tvoite odluki, ne potpagjaj lesno pod tugjo vlijanie , ispagja kako da samiot svesno pravis nekoi greski i se gubis sebesi, gubis i trosis energija na mnogu raboti koi si svesen i znaes deka ne ti se potrebni , ama ednostavno se prepustas...............povedi smetka malku povekje za sebe , znaj deka ti si centarot na tvojot univerzum....pravi go ona sto navistina ti treba i go sakas ...samo taka ke izlezes od haosot...poz!
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Што би значело да сониш дека имаш добиено обилна многу обилна менструација, а уствари си жена у климакс, не добиваш веќе..?
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Многу време чекав еден дечко.Сега желбата ми се исполнува но кога доаѓам ништо не е исто.Го снемува..се разбудив целата исплашена..
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Што би значело да сониш дека имаш добиено обилна многу обилна менструација, а уствари си жена у климакс, не добиваш веќе..?
Овој сон може да има повеке логични толкувања
Можно е да си загрижена за своето здравје или пак да поминуваш низ период исполнет со носталгија... во секој случај не е ништо страшно
Или пак едноставно се наогаш во период кога нештата околу тебе се смируваат, проблемите се средуваат и тежината исчеснува, се чистиш....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom