Сонови, толкување на сонови

Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Mene ne mi kazavte zosto edno isto sonvam 10 godini :D i sabajle ko stanav istoto .. so e ova ne razbiram :D nema lek :D
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Mene ne mi kazavte zosto edno isto sonvam 10 godini :D i sabajle ko stanav istoto .. so e ova ne razbiram :D nema lek :D
...odi i razgovaraj...so nea..ti treba fizicki kontakt,razgovor, za da znaes sto ponatamu , ili e samo toa , ako ima uste ke znaes otkako ke razgovaras so nea...potsvesta te upatuva na toa ..
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
...odi i razgovaraj...so nea..ti treba fizicki kontakt,razgovor, za da znaes sto ponatamu , ili e samo toa , ako ima uste ke znaes otkako ke razgovaras so nea...potsvesta te upatuva na toa ..
Toa odvaj na son .. inache vo zivo nema sansi ama ova mi e ''mana'' od detstvoto nema lek
se cudam dali samo mene ova mi se slucva vo svetot ili ima i drugi ista licnost 10 god da sonvas sekoj 2 den ne znam so da recam :)
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Toa odvaj na son .. inache vo zivo nema sansi ama ova mi e ''mana'' od detstvoto nema lek
se cudam dali samo mene ova mi se slucva vo svetot ili ima i drugi ista licnost 10 god da sonvas sekoj 2 den ne znam so da recam :)
tashko , toa ti e ocigledno blokada koja ke ti preci vo zivotot i treba da ja otstranis...tuka nikoj ne moze da ti pomogne i da ti ja zavrsi rabotata , moras sam...ne rekov deka ke se stvori kojznae sto ili kakva vrska ili kontakt , mozebi i edno zdravo kako si ...me poznavas li...od tamu i tamu....milo mi e ...dogledanje... ke zavrsi rabota , ti zboruvam da si pomognes samiot na sebe , inace ako porakata ne prestanala so godini , znaci e bitna , so toa ke stanes podobar i posilen , nemas sto da izgubis...ama ako tebe vaka ti e dobro i cel zivot posle da se prasuvas , a sto ke bese ako poslusav(sebe si , svojot son ...ne mene) ...nikogas nema da doznaes, ako vaka ti e dobro togas uzivaj ...pozdrav!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Ako moze nekoj da pomogne da mi kaze sto znaci sonov :)
sum bil vo nekoj park zabaven i imalo skokalnca 50m i se naplakjalo demek koj sakal da ripa i aj vikam kje probam prvo nemozam da go najdam vlezot ali aj se snajdov nekako idam i mu se mislam dali da ripam nekoe vreme prviot pat ripam ali odednas se vrakjam na skokalnicata ko niso da ne se slucilo i posle nekoe vreme odluciv vikam kje ripam padnav vo voda i odednas nemozam da iskocam probuvam nagore da idam i ednostavno nemozam pocnuvam da se davam.​
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Ako moze nekoj da pomogne da mi kaze sto znaci sonov :)

sum bil vo nekoj park zabaven i imalo skokalnca 50m i se naplakjalo demek koj sakal da ripa i aj vikam kje probam prvo nemozam da go najdam vlezot ali aj se snajdov nekako idam i mu se mislam dali da ripam nekoe vreme prviot pat ripam ali odednas se vrakjam na skokalnicata ko niso da ne se slucilo i posle nekoe vreme odluciv vikam kje ripam padnav vo voda i odednas nemozam da iskocam probuvam nagore da idam i ednostavno nemozam pocnuvam da se davam.
ne prezemaj nepotrebni rizici ili zaradi zabava... ednas te spasile , ama ti si uporen , koga si takov ti nema pomos , vnimavaj sto pravis , imas sansi da napravis nekoja greska vo zivotot(ako vekje nesi ja napravil) i nema da bide prijatno...voopsto
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
ne prezemaj nepotrebni rizici ili zaradi zabava... ednas te spasile , ama ti si uporen , koga si takov ti nema pomos , vnimavaj sto pravis , imas sansi da napravis nekoja greska vo zivotot(ako vekje nesi ja napravil) i nema da bide prijatno...voopsto
Fala na odgovorot :) Sega epten me zamisli :)
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
sinojka sonuvav eden son i eve cel den ne mi dava mira pa ako znae nekoj da go protolkuva molam.
znaci vo sonot gledam kako nekoja zena jasnovidec na hartija go ima napisano moeto ime i imeto na mojata od neodamna bivsa devojka i kako nesto da presmetuva vo vrska so ljubovta.otkako zavrsi so pisuvanjeto pacna da zboruva mi se cini na srpski,deka mojata bivsa ke se razvede dva pati:( a jas pocnav da si odam od toa mesto i povtorno cuv glas ovaj pat na makedonski isto deka ke se razvede bivsata dva pat.
p.s na listot sto pisuvase jasnovidkata mi se cini deka go vidov brojot 122 vo sredina kako rezultat
 
К

командо

Гостин
Ептен глуп сон сонував, дури и се разбудив/

Беше како во летен капм, бремена жена пред пораѓај, врзана... и еден кретен ја тепа, целата крв, а јас стоев како дебил, не се мрднав од место :tapp:

?
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Неколку дена сонувам како летаат авиони и после тоа се уриваат. Што би можело да значи тоа?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Неколку дена сонувам како летаат авиони и после тоа се уриваат. Што би можело да значи тоа?
Еве го моето толкување:
Лет на авион, симболизира надеж за брза и неочекувана среќа.
Паѓањето симболизира страв од проблеми - најверојатно парични проблеми.
Тоа што сонот се повторува, означува дека тоа те преокупира.
Сите имаме проблеми, но излезот нема да го најдеме, аако очекуваме нешто од страна да се случи, туку ако нешто превземеме.
--- надополнето: Apr 12, 2012 6:06 AM ---
Ептен глуп сон сонував, дури и се разбудив/

Беше како во летен капм, бремена жена пред пораѓај, врзана... и еден кретен ја тепа, целата крв, а јас стоев како дебил, не се мрднав од место :tapp:

?
Нема ниту „ глуп “, ниту „ паметен “ сон. Ние не сонуваме според нашата волја, но овој твој став, навестува дека се плашиш од нешто.
Еве го моето толкување:
Сонување на жена означува дека стравуваш од иднината
Тоа што жената е трудна симболизира дека ставуваш за здравјето или свое или на некој близок
Тоа што жената била врзана, означува дека се осеќаш беспомошем
Тоа што жената била тепана, означува дека се плашиш од непријатели
Тоа што жената крварела, означува дека стравуваш дури и за животот на некој близок
Тоа што жената била врзана, означува дека стравуваш да не се вплеткаш во некакви непријатности
Тоа што не си се „ мрднал “ од место, означува дека силно веруваш во добар крај на проблемите
Мислам, дека имаш проблеми и мислам дека тие проблеми треба да ги споделиш и да се консултираш со на тебе блиски. Има многу работи на кои не можеме да влиаеме, но ако ги споделиме со пријател или роднини, ќе ни биде полесно.
 
К

командо

Гостин
Нема ниту „ глуп “, ниту „ паметен “ сон. Ние не сонуваме според нашата волја, но овој твој став, навестува дека се плашиш од нешто.
Еве го моето толкување:
Сонување на жена означува дека стравуваш од иднината
Тоа што жената е трудна симболизира дека ставуваш за здравјето или свое или на некој близок
Тоа што жената била врзана, означува дека се осеќаш беспомошем
Тоа што жената била тепана, означува дека се плашиш од непријатели
Тоа што жената крварела, означува дека стравуваш дури и за животот на некој близок
Тоа што жената била врзана, означува дека стравуваш да не се вплеткаш во некакви непријатности
Тоа што не си се „ мрднал “ од место, означува дека силно веруваш во добар крај на проблемите
Мислам, дека имаш проблеми и мислам дека тие проблеми треба да ги споделиш и да се консултираш со на тебе блиски. Има многу работи на кои не можеме да влиаеме, но ако ги споделиме со пријател или роднини, ќе ни биде полесно.
Во право си за многу работи... стравував за здравјето на блиска личност, но помина тоа веќе/ другово е исто +- точно :) Браво, добро толкување...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Сонував многу хаотичен сон. Незнам дали ке можам добро да го раскажам, ама ке пробам.
влегувам во некоја сива зграда, заедно со уште некои луге, едниот од нив ми бил дечко ( лугето од сонот, на јаве не постојат)
незнам што бевме во зградата, на скалите видовме едно болно дете, седевме со него, ама не се сеќавам за што разговаравме.
И наеднаш како да се случи нешто страшно, сите се разбегаа. Тој што ми беше дечко во сонот ме фати за рака и почнавме да се качуваме по скалите, а болното дете трчаше пред нас. Се обидував да сватам што се случува, ама никој не ми кажуваше ништо. Се чудев зошто не излеземе преку влезната врата, зошто одиме нагоре.
Застанвме кај еден голем балкон а таму имаше многу народ, сите беа болни од некоја болест и еден по еден скокаа од балконот, паѓаа доле и умираа.
Дојде време и јас и мојот дечко да скокнеме. Тој скокна и нормално падна на глава, видов како му се крши вратот, а јас сепак одлучив да се вратам и да излезам од влезната врата. Додека се враќав назад се изгубив, невозможно беше да го најдам патот.
Понатаму не се сеќавам што имаше во сонот.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Ретко сонувам сонови што не можам да си ги објаснам, обично знам што од каде доаѓа, али овој вчера шо го сањав неам појма од кај испоискочија сите работи.
Значи вака. Сонов се дешава у реално време, како тоа што сум денес значи, во овие околности. Само, сум била трудна. Многу трудна. Стомачиштееее. Не сум имала појма дека сум трудна у сонот, коа нешо сум отишла на доктор и ми рекле дека сум, и уствари сум имала проблем со бебето. А јас: шок. И ми рекле, мора операција, не знам шо било работата. И јас океј, направете што морате да направите. И сум легнала во операциона сала, ми се собрале сите хирурзи околу мене ко лешинари, баш го имав она гадното чувство, ко да чепкаат низ мене. Сум била свесна додека ме оперирале, ама не осеќав болка. А гледав се што ми прават. И се сеќавам како таа докторката земала скалперот и ме расекла низ цел стомак, од десната страна некако, и продужи по ногата до доле. Значи у една линија цел стомак и десната нога ми беа расечени. Али јас не паничев, сметав дека знаат шо прават. И нели, бебето требале да го оперираат, нешо проблем имало, и праеле шо праеле и ми викаат као, абе слушај, бебево е премногу малецко за да се оперира, и ако го оперираме оно како ќе расте раната ќе му се шири и ќе умре и вака и така. Најбоље ќе ти е да си абортираш. И јас, океј, правете што морате. И направиле шо требало, и после коа ми ја шиеле раната се сеќавам на секој детал, еден по еден конец како ми ја забива иглата. И не сум се осеќала никако во врска со бременоста или со бебето или нешо за тоа, туку само криво ми било шо сепак сум абортирала а ме расекле цела. И после, раната уште не ми била зарасната, не знам ваљда после неколку дена, али сум можела да се движам, сум отишла на некој семинар, се сеќавам точно дека бил 900 денари 4 дена. Неам појма за шо бил. И сум отишла таму и требало да почнат со предавање, и ние нешо сме се местеле немало место со другарките. Знам дека биле мои другарки со мене али не знам кои.
Толку се сеќавам. Али многу ми беше језиво, од каде бременоста, и од каде тоа расекувањето. Ова семинарот може да има врска со тоа што ми беше актуелна една обука на факултет што ја имавме, па може да сум ја поврзала некако, неам појма. Али сонот у глобала не можам да си го објаснам пошо баш ми е се супер периодов, не се замарам, расположена сум поголемиот дел од времето... А и неќам бременоста да ја толкувам како што викаат повеќето, значела тежина. Не знам, чудно ми е ептен пошо обично не ни сонувам вакви сонови, обично може да се необични ама најчесто позитивни, барем на тоа што се сеќавам. А ова не знам шо беше...
 
Член од
5 јули 2010
Мислења
29
Поени од реакции
5
ретко сонувам ама во последно време многу цагери гледам на саат во реалноста не на сон,,,Како може да сепротолкува ова?
што значат цагери и тоа правиме муабет за 5/6 цагери дневно ненамерно видени?
однапред благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom