Сонови, толкување на сонови

N

NeMiRnA

Гостин
Не дека нешто особено им придавам значење на соништава и начинот на толкување,повеќе сум за оној другиот,но во ниеден дел не можам така да го протолкувам,а е од оние кои ти оставаат впечаток во цел ден и те следи некое неубаво чувство,па викам ајде да си прашам...
Сонував шума,низ сред шумата утапкан земјен пат...одев со мои пријатели по патот,ама сите бевме некако раздалечени,но сепак си муабетевме и се смеевме и одеднаш почнаа да паѓаат мртовци...искасапени,крвави,грозни,имаше и возрасни,но и деца...језиво...почнав да трчам и толку,не се сеќавам повеќе.Кошмар!
Луси лу?!:nesum:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Не дека нешто особено им придавам значење на соништава и начинот на толкување,повеќе сум за оној другиот,но во ниеден дел не можам така да го протолкувам,а е од оние кои ти оставаат впечаток во цел ден и те следи некое неубаво чувство,па викам ајде да си прашам...
Сонував шума,низ сред шумата утапкан земјен пат...одев со мои пријатели по патот,ама сите бевме некако раздалечени,но сепак си муабетевме и се смеевме и одеднаш почнаа да паѓаат мртовци...искасапени,крвави,грозни,имаше и возрасни,но и деца...језиво...почнав да трчам и толку,не се сеќавам повеќе.Кошмар!
Луси лу?!:nesum:
Кошмар е како и да вртиш, обично сонови со некое предупредување се појавуваат поинаку..

Кога ова би се толкувало, би излегло, дека те очекува длабок немир и доста непријатни моменти и зли јазици... :(

јас сонував како во поштенското сандаче(кое било дигитално и покажувало број еден дека има едно писмо)стиганало писмо,било адресирано на мене и мојот датум на раѓање го пишувало на него го отворивме и после испадна не било за мене.Луси што значи тоа?

Некое сеќавање, старо пријателство или ти недостасува некој..

Дали знајт некој шо значи бакнување?

Настинка :smir:

jas sonuvav kako se vrakam od pogrebot na tatkomi i sedi majkami na krevet i gledam oblaka nekoi preubavi cizmi sivi i mi kazuvaat deka nekoj peac umrel i na site im e zal so znaci sea ova...?

Чизми се длабока тага, а тоа што умрел некој е продолжување на нечиј живот..

Ноќеска сонував како се мавам со снег со дргари на некое мало место исполнето со зеленило што би значело ова?

Снегот е маки, тага..

Луси другарка ме сонувала како сум родила син(не ме гледа како трудна туку само сум го родила и го чувам)...ми викаат тоа било лошо нешто, па ме интересира ти што ќе ми кажеш:smir:Фала однапред
Не е лошо, напротив ќе се отарасиш од некое зло што ти виси околу тебе..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Леле ја не можам више да сонувам...
Сонував како сум трудна и наеднаш во рацете држев машко бебе. Мајка ми и баба ми на денот на моето пораѓање отишле во Виена, и дедо ми и татко ми биле со мене...
Втор сон:
Имав рани со гној по целото тело, а мајка ми кога ме виде ми кажа дека не ми е ништо и дека е рак на кожа.Раните се ширеа, и на крај изгледаа како џебови, а внатре гној и крв... ОДвратно
Трет сон:
Се карав со мајка ми по телефон, и мајка ми реши да се самоубие. Го слушав целиот чин, со нож како се боде, и после 2 сек у обид да ја спасам се најдов дома, али мајка ми ја немаше
Четврт сон:
Стоев на мост на река, пола беше срушен. Стоев на работ на мостот и гледав во реката како мојот бивши дечко прави свадба со сегашната негова девојка на реката. Имаше веселба, луѓе, музика.

:pipi:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Јас ноќеска сонував дека сонувам, односно имав сон во сон. Наводно значело лажна надеж... :toe:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Леле ја не можам више да сонувам...
Сонував како сум трудна и наеднаш во рацете држев машко бебе. Мајка ми и баба ми на денот на моето пораѓање отишле во Виена, и дедо ми и татко ми биле со мене...
Втор сон:
Имав рани со гној по целото тело, а мајка ми кога ме виде ми кажа дека не ми е ништо и дека е рак на кожа.Раните се ширеа, и на крај изгледаа како џебови, а внатре гној и крв... ОДвратно
Трет сон:
Се карав со мајка ми по телефон, и мајка ми реши да се самоубие. Го слушав целиот чин, со нож како се боде, и после 2 сек у обид да ја спасам се најдов дома, али мајка ми ја немаше
Четврт сон:
Стоев на мост на река, пола беше срушен. Стоев на работ на мостот и гледав во реката како мојот бивши дечко прави свадба со сегашната негова девојка на реката. Имаше веселба, луѓе, музика.

:pipi:
Машко дете на сон е ѓавол

И за последниот сон т.е. четвртиот ако е матна водата е добро, а ако водата е чиста неубо ке е за тебе или за бившиот. Многу луге насоне не е убо мислам.
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
7
Поени од реакции
0
Сонување и толкување на сонови

Quote:
Originally Posted by **The Beauty**
Леле ја не можам више да сонувам...
Сонував како сум трудна и наеднаш во рацете држев машко бебе. Мајка ми и баба ми на денот на моето пораѓање отишле во Виена, и дедо ми и татко ми биле со мене...
Втор сон:
Имав рани со гној по целото тело, а мајка ми кога ме виде ми кажа дека не ми е ништо и дека е рак на кожа.Раните се ширеа, и на крај изгледаа како џебови, а внатре гној и крв... ОДвратно
Трет сон:
Се карав со мајка ми по телефон, и мајка ми реши да се самоубие. Го слушав целиот чин, со нож како се боде, и после 2 сек у обид да ја спасам се најдов дома, али мајка ми ја немаше
Четврт сон:
Стоев на мост на река, пола беше срушен. Стоев на работ на мостот и гледав во реката како мојот бивши дечко прави свадба со сегашната негова девојка на реката. Имаше веселба, луѓе, музика.




Основна нишка во сите твои кошмарни соништа е неспокојот и стравот. Стравот го подига нивото на андреналин кој од своја страна помага да се разбудиш. Причината е сигурно некој проблем што го имаш со здравјето. Не е лошо да си го провериш.
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Најмногу сакам да сонувам мрсни сонови... ама пошто сум малер, сонувам кошмари најчесто :nesvest:
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
nekolku pati imam onuvano kako avtomobilot nekako bega od avtopatot i od golema visocina popoleka paga nakaj voda(more) i sea ja sum nes ko u nedoumica dali da ostana u avtomobilot ili da skoknam? lol
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Сонувам многу чудни сонови во последно време. Што значи кога сонуваш дека цело време трчаш низ улици, куќи и сите тие се ко у Дизниленд да си. Значи не бегаш, во потрага си по храна за личноста што ти значи и она оди по тебе. Мораш да ја убиеш за да продолжите заедно, значи со тоа му го продолжив животот во сонот на другарот. Многу чуден сон, ама во сонот се чувствував прекрасно, зашто бев со особата што многу ми значи.
И кога ми се јави сабајле, уф смирена бев:pipi:
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
Леле сонував дека со брат ми (инаку мало е детето) саме одлучиле да одиме за Москва( само он и ја...). И така од дома не пуштиле, знаејки дека јас ке се грижам за него , а и тој е многу мирен и послушен. и не спремаа , мајка ми ми дофрлума Да не забораиш мобилниот, татко ми за пари прашува... и во еден момент како да ми дјде на ум дека ова е сериозно и дека патувањето нема да биде најлесното на свет, се почуствував полна со одговорности. и се облеков( инаку без врска , има стаено на себа 3 палтиња, а брат ми имаше и шубара). и му ја поддадов рака за да тргнеме и се разбудив.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ноќеска сум сонувал кучиња некои сакале да ме касаат а некои сакале да се галат со мене што значи тоа?
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Што значи да сонуваш дека те прегазил воз преку стомакот, меѓутоа сеуште си жив лежиш така црева извадени разговараш со други...ме исплаши најискрено сонов:(
Луси кажи жити се стравувам најискрено
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Што значи да сонуваш дека те прегазил воз преку стомакот, меѓутоа сеуште си жив лежиш така црева извадени разговараш со други...ме исплаши најискрено сонов:(
Луси кажи жити се стравувам најискрено

Најверојатно бил кошмар, или па ќе пребродиш некои лоши периоди..
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Ух, пред некое време сонував девојка која едвај ја познавам и која ми се допаѓа. Шетавме заедно некое време и таа од својата уста изваде бомбона која ја стави во мојата. Може коментар за сонов :wink:?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Ноќеска сум сонувал кучиња некои сакале да ме касаат а некои сакале да се галат со мене што значи тоа?

Пријатели и непријатели, штета може некои да ти напраат и да те повредат, односно внимавај со кој се си опколен!

Најмногу сакам да сонувам мрсни сонови... ама пошто сум малер, сонувам кошмари најчесто :nesvest:

Мисли цело време на зејтин и на маст, и цело време мрсни сништа ќе имаш...:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom