Сонови, толкување на сонови

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.807
Поени од реакции
1.604
Здраво
Сноши сонував како дома имало змија жолта така шарена беше и идела по мене ама јас ја затворив вратата од собата.. Што значи?
Инаку секој втор ден последниве години сонувам како сум задоцнала за на школо, како одам ниспит на школо и ништо не сум знаела, и постојано се сонувам дека сум на училиште оценките мора да ги поправам и сл.... Што значи?
змијата жолта ....Имате некоја блиска особа шо ви идат дома и ви е завидлива.
За школото....самата имаш големи очекувања.
 

Md9

Член од
10 август 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, vo posledno vreme sonuvam mnogu ama nemozam da najdam tocno znacenje za ova, sonuvav kako prednite dva zaba mi gi izvadile i kako placam
I plukam krv. Dali nekoj moze da mi kaze shto znaci, blagodaram
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.807
Поени од реакции
1.604
Zdravo, vo posledno vreme sonuvam mnogu ama nemozam da najdam tocno znacenje za ova, sonuvav kako prednite dva zaba mi gi izvadile i kako placam
I plukam krv. Dali nekoj moze da mi kaze shto znaci, blagodaram
За брзо време /неочекувано ке изгубиш една или две вредни работи или ке раскиниш со две блиски особи.(немаТ да тие тешко ,ке ти олесниТ.
после извесно време напиши дали погодвиме или не.
зелена бука зелен бор чекам брзо одговор
 
Член од
17 август 2022
Мислења
3
Поени од реакции
5
Zdravo pred nekoj den sonuvav kako sum vo manastir ostrog vo prostorijata kade se naogjaat mostite na Sv.Vasilije Ostroski ,sme bile so majka mi ,sonuvav I kako gi baknuvam zidovite vo taa prostorija .Bev pred mesec dena dali ova e znak deka treba da pojdam pak .Blagodaram!
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.807
Поени од реакции
1.604
Њама више тумачења за сонови од моја страна ЗШ немат FEEDBACK.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
911
Поени од реакции
2.556
Јас, премногу дотеран, во преубав костум и чевли, влегувам во некоја голема просторија, како ресторан со маси. По масите испоседнати, роднини, комшии, колеги, познаници и сите ме исчекуваат, мене. Ги поздравувам сите, по кратко, со по два три збора маса по маса...
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.229
Поени од реакции
18.470
Јас, премногу дотеран, во преубав костум и чевли, влегувам во некоја голема просторија, како ресторан со маси. По масите испоседнати, роднини, комшии, колеги, познаници и сите ме исчекуваат, мене. Ги поздравувам сите, по кратко, со по два три збора маса по маса...
Присустфуваја си на тфој парастас.
:icon_mrgr:
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
911
Поени од реакции
2.556
^^^^
некој ќе треба и да ми ја протолкува твојава реченица :eek:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Здраво
Ако може некој да го протолкува сонот и да ми помогне да го разберам

сонував како сум била Во црква и духот на мојата покојна баба ( сега во четв ќе и се прават 40 дена ) сака да ме земе сп неа да летнеме заедно а јас се карам и не сакам.
И како мојата др покојна баба веќе скоро 4 г и помогна да ме земе ..
последниот дел ми беше како во фазата на будење и неможам убаво да се сетам.
Се разбудив во 6 ч сабаље и после тоа неможев да заспијам
Дали значи ова дека наскоро ќе умрам ?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.822
Поени од реакции
11.260
Здраво
Ако може некој да го протолкува сонот и да ми помогне да го разберам

сонував како сум била Во црква и духот на мојата покојна баба ( сега во четв ќе и се прават 40 дена ) сака да ме земе сп неа да летнеме заедно а јас се карам и не сакам.
И како мојата др покојна баба веќе скоро 4 г и помогна да ме земе ..
последниот дел ми беше како во фазата на будење и неможам убаво да се сетам.
Се разбудив во 6 ч сабаље и после тоа неможев да заспијам
Дали значи ова дека наскоро ќе умрам ?
Не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom