Сонови, толкување на сонови

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
333
Поени од реакции
445
3 дена по ред сонувам како сум со женски. Секој ден различни (озбилно :cool:). Значи нешто тоа? :P:D
 
Член од
27 март 2011
Мислења
342
Поени од реакции
146
3 дена по ред сонувам како сум со женски. Секој ден различни (озбилно :cool:). Значи нешто тоа? :P:D
ako nemas redoven seks...toa e znak deka treba da go smenis toa ;) a ako imas znaci deka si nimfoman :D[DOUBLEPOST=1407341641][/DOUBLEPOST]i jas i majkami sonuvavme kako padnal grom kaj nas vo dvor
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
1 сон
Сонувам како одам низ една бистра река со една особа и одеднаш насекаде околу мене имаше многу ракови. И еден ме касна и ме здоболе многу дури во сонот осетив. Што значи тоа?
2 сон
Дадов прстен на една особа.

3 сон
имав завој во устата и цело време го вадев и неможеше да има крај а воедно и крвареше. Ми се разлија црвена крв пред мене.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.900
Поени од реакции
5.381
Сонував синоќа како сум имал секс со одредена личност,а со дечко и пред одредено време имав конфликт и речиси дојде до физички контакт.
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Odamna ne sum pisala , ne sonuvav nishto neobichno a se slucija promeni vo mojot zivot sto pred 3 godini bea protolkuvani ovde , duri sum i iznenadena ! :)

Pred da stapam vo brak so mojot soprug ja sonuvav Sv.Petka , barem mislam deka bese taa .. Zena vo crno sto lebdi , sakase da mi kaze nesto , me molese no ja brkav .17 godini -tolku i sum znaela .. Sega sum 27- razvedena veke cela godina , 2 deca , ..


1 son :povtorno ja sonuvav , pred nekoj den , nekolku dena pred praznikot .Odam sama po ulica , nosam nekoi tesni corapi na noze , ne mozam nikako da gi izvadam , naednas pred mene se pojavuva istata zena , lebdi , jas pochnuvam odejki da gi soblekuvam corapite ama nikako ne mozam .I znaete ona koga odminuvas nekoj na ulica , koga se pravis naglup deka ne si go videl.. e bas taka ja odminav .Se svrtev taa- taa pozadi mene odi .. povtorno se vrakam , pak ja odminuvam a taa pak pozadi mene .I istiot glas :
SAMO DA TI KAZAM NESTO SINE ' i pochnav na begam , se razbudiv , nozete mi bea ukoceni , ne mozev da mrdnam , ne znam kako stanav od krevet ... tolkuvanje??2 son :Lezam na krevet vo edna mala soba , osekam deka ima nekoj do mene ama ne e mojot bivsh maz , drug nekoj e ..(inaku , da , imam druga vrska ). naednas go gledam bivshiot kako stoi na sred soba , se obiduva da izleze ama pred nego ima fotelja , i foteljata pochnuva da go tuska nakaj vratata silno, toj se maci ama ne mozam da pomognam nikako.Se pojavuva senka na nepoznat maz sto ja pominuva foteljata kako duh i pochnuva da go tuska bivshiot silno nadvor ( Pane e imeto na bivshiot - Sv.Pantelejmon e praznikot posle Sv.Petka -koincidencija da sonuvam den za den?)
 

Dr. Wish

Bastard.
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.333
Поени од реакции
2.775
Sto znaci da sonuvas kako na son kucinja jadat nekogo?

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 
A

aye

Гостин
Shto znaci ako sonuvas kako ti pagaat zabite ?
кои заби и дали осети болка и имаше крв? Ако имало и се предните заби тоа значи смрт на блиска личност а ако немало крв и болка значи болест. Истото е и со задните заби само што се однесуваат за пријател или далечен роднина


Грешка кога паѓаат е смрт, а кога болат или се клатат е болест
 
Член од
19 август 2014
Мислења
3
Поени од реакции
3
Ви се случило така на дремка, пред цврсто да заспиете да соните како да паѓате од негде и да се разбудите така одеднаш ? Јас често сонувам како одеднаш ми се превртува креветот. :ROFLMAO:
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.122
Поени од реакции
3.665
добро зошто неможам да заспијам како секој нормален човек без да сонувам како летам или паѓам во голема дупка и пред да паднам се будам ( вака ми е веке цел месец без сон сум шо се вика) :)
 
Член од
28 март 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
1,,,,sme bile na odmor mi se izgubilo deteto sekade sum go barala nemozev da go najdam i odkoga izgubivnadez bese zakluceno vo edna soba mislam deka bese i so drugo devojce 2,,,,prvo sama so kola potoa sum se nasla na motor so deteto a soprugot donas imalo stari gradbi zgradi sme clegle vo edna porta i mi rekol evego manastirot arhangel migail e sega nz dali imase ikona ili ne i mislam smese prekrstile i izlegle a nadvor so tie so pomagale sme jadele lubenica i odednas se pojavi edno masko koe momentalno se leci od droga itoa tamu sedelo pozz fala
 
Член од
13 август 2014
Мислења
67
Поени од реакции
25
Povekje pati imam sonuvano zmii .. Sekade okolu mene no nikoja ne me kasa? I imam sonuvano kako pagjam od ogromna visocina i pred da padnam se razbudvm i grd feeling imam .. :s
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.729
Во последно време многу често сонувам како каснам некаде. o_O
Ево вчера сонував како ме чекаат да одам некаде а јас упорно си ги средував ноктите, другите ми викаа а јас сум запнал за ноктите, и заедно со тоа добивав некое чуство како да сум потиснат и тешко дишев.

А пред тоа имам еден сон кој често ми иде, во сонов одам со кола со во шума, не сум сам, потоа набрзина се стемнува, почнува да врни и почнуваат да ме бркаат, незнам кој, јас трчам ама едната патика ми е мала и неможам да ја обујам, и цело време го правам тоа, пробувам да ја обујам, и притоа го добивам тоа чуство на потиснатос и тешко дишење.
 
На врв Bottom