Сонови, толкување на сонови

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Не се слагам. Џигерот значи дека се ова има врска со биохемија, бидејќи тој ги изведува повеќето биохемиски процеси. Алтернативно, може да значи цироза, но тоа лесно може да се открие ако џигерот кој го готвела бил набабрен.
Колега и јас не се слагам со вас.
Исто така, може да значи и дека се спрема некому да му го изеде џигерот. :)

За цирозата се слагам.
Позната е љубовта на молерите кон алкохолните задоволства.
Совет? Да се префрли на cider. :)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Колега и јас не се слагам со вас.
Исто така, може да значи и дека се спрема некому да му го изеде џигерот. :)

За цирозата се слагам.
Позната е љубовта на молерите кон алкохолните задоволства.
Совет? Да се префрли на cider. :)
Совет: да готви кременадли на сон.
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Сонував како сум заедно со колешка, шетаме низ град, поточно идеме да завршиме некоја работа. Застануваме во нешто ко ресторан, кафич, таму познати луѓе, повеќето колеги. Ние бараме чешма нешто да измиеме ( не ми текнува што ), не упатуваат во кујна али ништо од тоа пошто имаше многу прљави садови и нас ко да ни се згрози и баталивме тоа. Одеднаш почнува да врне дожд, врне истура, ние седнуваме на маса и чекаме да преврне, меѓутоа толку јако врне што настанува поплава,но во кафичов сме на суво и сигурно, од нигде никаде го гледам татко ми, ме прашува за колата кај сум ја паркирал, па јас се секирам да не се поплави :) додека јас зборам со татко ми колешкава станала и пробува да помине улица, а улицава метро ипол вода,поплавена... Ја гледам како пага во водата, јас тука станав и истрчав да и помогнам ззагрижен да не и се случи нешто, додека другиве од кафичов кој се смее кој гајле му е. И помогнав на колешката и и викам па добро бе кај најде од таму да поминуваш еве ти пат од тука и покажувам суво патче каде што може да помине.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ме интересира дали кога сонуваш преку денот сонот се важи? Имам слушнато дека кога си сонувал сабајле сонот нема да се оствари.
Јас обично си спијам преку денот и имав вознемирувачки сон, малце ме фати паника
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ме интересира дали кога сонуваш преку денот сонот се важи? Имам слушнато дека кога си сонувал сабајле сонот нема да се оствари.
Јас обично си спијам преку денот и имав вознемирувачки сон, малце ме фати паника

Нема врска ова :). Нема никаква разлика за тоа дали преку ден или навечер го сонуваш сонот. Мозокот може во било кое време да ги праќа соновите како порака...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Ноќеска сонував како со една моја многу добра другарка, другарството прераснало во љубов, сме биле во врска и измеѓу нас имало од се по нешто и бевме среќни и двајцата.. :P што може да значи ова?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Me kasaa kuchinja u son... Onaka agresivni kuchinja mi kinea parchinja meso, me razdrpaa cel..

Sho znachi toa? anyone?
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Me kasaa kuchinja u son... Onaka agresivni kuchinja mi kinea parchinja meso, me razdrpaa cel..

Sho znachi toa? anyone?
Си ја изварал девојка ти и таа ќе дознае за тоа.
Во која дупка и да се скриеш, џабе ти е.
Мисли му ја. :D
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Сеа вака.. Сонував сон некако загрижувачки по малку али не знам што значење може да има.. Бев со колата излезен и за на враќање накај дома застанав на едно место и излегов од колата за да се јавам на телефонот.. Малку се одвоив од колата и кога ми текна светлата дека ми се уклучени и одма се вратив наназад, полека се враќам накај колата назад и од страна од ливада здогледувам како куче ми лае и ми се доближува, а јас во рацете имав леб и од страв му фрлам од лебот парчиња а кучево никако да касне од лебот, а кучето се повеќе и повеќе ми се доближува.. Ич како да не го забележуваше лебот, јас скочанет откако снемав леб се затрчав накај колата( кучето некако изгледаше како да е разочарано и како да сакаше нешто друго) , само што дојдов на некој метар од колата позади мене ми се приближуваат двајца со голема коса и јас уште повеќе се исплашив и влегов во колата, додека ја запалив едниот од нив на мојот прозор на ќошот долу му пиша нешто ситно. Толку беше од сонот кој некако не ми е баш добар. Некој да ми каже што значење има.. Фала ви однапред
 
Член од
7 август 2012
Мислења
90
Поени од реакции
41
Сонував како вадам заби поточно сум ги извадил тројката и четворката и биле како скапани што значи тоа????o_O
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Сонував како вадам заби поточно сум ги извадил тројката и четворката и биле како скапани што значи тоа????o_O

Заб е лошо да сонуваш. Дали се плашиш да испаднеш будала од одредена ситуација? Или ајде, дали се плашиш периодов од нешто?
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Заб е лошо да сонуваш. Дали се плашиш да испаднеш будала од одредена ситуација? Или ајде, дали се плашиш периодов од нешто?
Не верувај во соновници и рекла казала, благе везе немаат.


Сонував како вадам заби поточно сум ги извадил тројката и четворката и биле како скапани што значи тоа????o_O
Значи дека не се бориш доволно или воопшто за она што е твое.
Дури имам чувство дека и самиот си свесен за тоа.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Не верувај во соновници и рекла казала, благе везе немаат.
Не верувам воопшто во соновници. Баш пред неколку страни напишав и зошто. Мора целиот сон да се раскаже, затоа што и во детаљите секогаш се крие нешто.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Не верувам воопшто во соновници. Баш пред неколку страни напишав и зошто. Мора целиот сон да се раскаже, затоа што и во детаљите секогаш се крие нешто.
Точно, но повеќе мислев на тоа што го напиша дека да сонуваш заб е лоша работа. Нема никогаш ништо лошо во сонот, бидејќи едноставно не постојат лоши соништа. Само ги класифицираме како такви поради нашите емоции и доживувања кон нив, а и поради пустиот (неоснован) страв дека имаат претскажувачка моќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom