Сонови, толкување на сонови

Член од
2 јуни 2006
Мислења
104
Поени од реакции
2
jaс никогаш не сум сонувала еден сон повеке пати ама ми се има десено да сонувам еден сон и после тоа да се разбудам и кога пак ке заспијам продолжувам да си го сонувам истиот
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Mnogu retko si gi pamtam sonovite a koga ke zapamtam obicno se mesavina od inserti od filmovi i slicno samo sto se zamisluvam sebesi.Obicno ne gi tolkuvam zasto ne gledam nekakva logika i realnost vo niv.Ama vo sekoj slucaj interesno mi e koga sonuvam.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
јас сабајле кога се будам не се сеќавам што сум сонувал а дефинитивно сум сонувал, јеб.га слаба меморија. иначе не верувам во соновите и нивното толкување многу ми е детски и излишно
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
luge a so e da sonuvas deka sum si kupila tasnicka?
bese rozeva i mnogu slatka:)
znam ako sonuvas deka kupuvas konduri, toa edecko, a tasnicka???
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
1
mene mn pati mi se ima deseno toa sho sakam da mi sluchi vaka u realen zhivot, toa i da go sanjam...ali sho znam neam nekoe posebno mislenje za tolkuvanje snishta..ne veruam mn mn...ako mi se sfigja toa sho sum sanjala kje veruem, ako ne ne veruem :party3:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Tolku mi se psihodelicni i nerealni sonovite, sto ja zbunet se budam, ne pa da probam da gi tolkuvam.
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
KohlBass напиша:
Tolku mi se psihodelicni i nerealni sonovite, sto ja zbunet se budam, ne pa da probam da gi tolkuvam.
Ahh,bas taka, ama toa koga pamtam sto sum sonuvala!
a posto najcesto voopsto ne se sekavam ama na bas nisto ,voopsto ne se zamaram, nitu pa sum pomislila na taa tema !!!

Гижо напиша:
можно е зашто да не, зар не ти се случило да преспиеш во текот на ноќта а да не сонуваш ништо?
he he,Druze malce si greska !koga i da spie covekot sonuva,odnosno ne e vozmozno da ne sonuva,samo ne se sekava na toa sto go sonuval!
za da pojasnam sto sakam da kazam ,ke moram od pocetok sve po red da si kazam:
znaci vaka,za vreme na spieneto kaj covekot,se razlikuvaat,4 posebni fazi (ali da ne dolzam epten sega nema da gi pisam ako sakate ke gi objasnam posle).
Znaci kako sto rekov 4 fazi, e sega eden del od 4 faza e narecen REM (Rapid Eye Movement),za vreme na ovaa faza ocite vi se dvizat brzo napred-nazad:icon_lol: pozadi ocnite kapaci,a srceto bie se pobrzoo.
E,sega fazite na spieneto se povtoruvaat na otprilika 90 min,se dodeka ne se razbudite!
REM,fazata e najdlaboka faza na spiene,i e dosta bitna posto lugeto tomu togas sonuvaat!mnogu e tesko da se razbudite vo ova vreme,i ako toa se desi bi bile po maaalce zasemeteni!! Ama ako se razbudite za vreme na REM,togas stvarno postojat realni sansi da si go zapamtite vasiot son,ako pa ve razbudat dur traat ostanatite fazi moze da ne se sekavate na ona ste sonuvale!!!znaci lugeto sekogas sonuvaat samo sto nekogas na toa ne se sekavaat! a baska toa sonovite seuste pretstavuvaat edna ogromna enigma za covekot, znaeme deka se vrzani so nasata potsvest, a isto taka najcesto naucnicive sonot go povrzuvat,so neso kao pomos na mozokot da gi skladira i sredi,vpecatocite i situaciite od prethodniot den,negde duri i procitav bile resenija na nasite problemi:pos:
ali nije bitno i onaka brbjlam od damna........
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Nekogas gi pamtam sonovite,a nekogas nisto ne pamtam i ne se zamaram so tolkuvanja na sonovi,oti cesto pati se nerealni,iako mi se slucilo po nekolku dena da mi se sluci nesto slicno kako so sum sonuvala.Porano toa mi se slucuvase pocesto i mi velea deka mi se ispolnuvaat sonovite.Najcesto go sonuvam ona so koe se preokupiram vo tekot na denot,ona so sakam da go napravam,nesto so me iznerviralo,nekoi luge so sum gi podzaboravila,ama cesto pati e isprepleteno so nerealni elementi.
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Ja veruvam deka nekoi sonovi se stvarnost.Vcera sonuvav deka sum rodila bebe i mi vikaat deka bebe u son znaci gavol...Ne znam koku e vistina ali...
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Ајмо толкувачи.. имав пеколен ден не е битно кога. И добив прекрасна порака која би го разубави денот. Вечерта го сонував дечко ми како ми го пее текстот од пораката ( пораката беше од другарка ) и како ме смирува да заспам. Одма од кога сум заспала во сонов сонував милион гулаби. И .. ?:nesvest:
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
sekoja sabota na A1 ima edna "tolkuva4ka na sonoi" so gi laze lugevo.....javete i se da ve prolaze malce...:D


okolu temata:

retko sonuvam...i koa ke sonam neso odma zaboravam so sum sonuval...na niso ne se sekaam koa ke se razbudam :D

elen4e_bonjovi напиша:
Ja veruvam deka nekoi sonovi se stvarnost.Vcera sonuvav deka sum rodila bebe i mi vikaat deka bebe u son znaci gavol...Ne znam koku e vistina ali...

abe ajde kakof gavol...niso nema sfe to e fejk....
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
ufffff......so ubavo se iznacitav:) merak mi pravite so "prikaznive". mene sonistata mi se specijalnost...i slabost. najdobra psihoterapija e onaa so analiza na sonsita.

nemam keif da se raspisam, ama samo edno nesto sakam da spodelam so vas: obrnuvajte im vnimanie na sonistata. mozebi ne ste ni svesni kakvo bogatstvo vi se vo zivotot; ako naucite da gi sledite nivnite poraki. a sto se odnesuva do porakite, nemojte ni slucajno da citate sonovnici. samo ke ve izlazat. ima edna ednostavna pricina za toa: kako e vozmozno seta simbolika vo niv da vazi za site individui? "zmijata" na pr., za mene i za nekoj drug moze da ima razlicno znacenje. postoi edna zaednicka niska koja se provlekuva vo tolkuvanjeto na simbolikata, ama taa ne e onaa od sonovnicite.

eve malku i da spodelam so vas: nemam sonuvano edna cela godina. t.e. ne gi pamtam sonistata, oti sonuvame site i sekogas. mi se sluci golema promena vo zivotot i m se odrazi normalno, na sonot. spijam podobro otkolku porano, ama ne sonuvam. sto mn me zamisluva;mi nedostiga, oti ne mozam taka da se sledam sebesi. sonistata sekogas mi bile vodic i prodruznik vo zivotot.

nejse, oblacno e vremevo i macno, pa filozofski sum se raspolozila. ajde prodolzete so sonistata.......:icon_lol:
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Долго време,скоро 3 години не сонував.Односно не ги памтев соништата, освен неколку. Се загрижив за себе и почнав да се прашувам дали функционирам нормално.
Последниве месеци,сонот ми се врати.Немате појма колку сум среќна, што повторно мојата свест и потсвест се дружат.:)
Најпосле сум надвор од лошиот период.Најпосле сум пак јас,јас.:)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
да бе, толкувања на сонови...не верувам у такви работи. ааааа, а знам дека ако сонуваш г’з, ќе се разбудиш посран, иако у сон не се сере.....а бе глупости!!
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
kiro hametovski напиша:
да бе, толкувања на сонови...не верувам у такви работи. ааааа, а знам дека ако сонуваш г’з, ќе се разбудиш посран, иако у сон не се сере.....а бе глупости!!
Посран недај Боже да се разбудиш,иако и тоа се случува.:)
Сонувај си ти,не мора да ги толкуваш соништата.Не мора да веруваш. Еве можеш да ни раскажеш еден твој сон.Ништо нема да ти се случи.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom