Сонови, толкување на сонови

Член од
18 март 2006
Мислења
404
Поени од реакции
3
Сонував дека сум летал со авион. Дали тоа значи дека можеби ќе патувам некаде?
 
N

NeMiRnA

Гостин
luge pomoooos,sonuvam so noki i noki kako vleguvam vo razlicni prostorii i eden gaden zenski glas mi vika ne odolgovlekuvaj,ne zivej vo minato,gledaj na idninata,sekogas denes poglednuvas vcera.

Neznam dali da go tolkuvam kako sto si e kazano :(
 
N

Nen@d

Гостин
LoL. Зошто јас не се сеќавам тоа што го сонувам.
Можеби и не сонувам...
 

Slash_sk

GN'R zavisnik
Член од
9 мај 2006
Мислења
103
Поени од реакции
3
Сонови

Што се соновите? Нешто што сакаме да ни се случи, нешто што ни се случило или нешто сосема друго?
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Ako mislis na nesto toa ke go sonuvas...ma da nekad ne mislam niso a sonuvam nekoj gluposti.poise pati sum sum sonuval kako pagam vo provalija ili nekoj takvi glupi sonovi.Ili pa nekoj film so sum gleal horor,pa go sonuvam posle:)
 

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
Петар-МКД напиша:
Сонував дека сум летал со авион. Дали тоа значи дека можеби ќе патувам некаде?
Ќе ти се исполни некоја желба.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Сонував дека сум се мувал со една женска! Што значи тоа?

И дека сум бил болен од леукемија!
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Capo Kapistec напиша:
Сонував дека сум се мувал со една женска! Што значи тоа?
Сакаш да ја муваш, сакаш тоа да ти се случи:lud::icon_lol:, кај мене е така:kez:и некогаш се исполнуваат:) од искуство ти кажувам:)
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
104
Поени од реакции
2
јас обично сонувам глупости ама баш глупости што си немаат везе нешто сосема нереално ама најчесто не се секавам што сум сонувала као ништо
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
A sho znaci da mavnis nekogo po celo so negoviot poklon za rodenden ?)
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
random_sweet напиша:
јас обично сонувам глупости ама баш глупости што си немаат везе нешто сосема нереално ама најчесто не се секавам што сум сонувала као ништо
me 2.epten mnogu pati mi se desava ova:nesvest:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
А ја луѓе, не ни сонувам во последно време:)
или па не се сеќавам што сонувам..не знам што е..не сум сигурна али мислам дека психичката ситуација игра голема улога за ова нели? Или не?
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
104
Поени од реакции
2
^да па и јас како да не сонувам ништо,а понекогаш па знам дека сум сонувала нешто и кога ке станам во истиот момент веке не ми текнува што беше тоа.Знам дека сонував нешто ама никако да ми текне што.А психата има дефинитивно голема улога во тоа,понекогаш се прашувам што е целта на сето тоа
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Od iskustvo si kazuvam deka ako sonuvam nesto vo nikoj slucaj nema da mi se sluci,tuku ke mi se sluci tokmu spotivnoto..ama sepak gi obozavam sonovite!Sekogas sonuvam,bez razlika dali toa e spienje na pladne ili navacer!Se sozivuvam so niv,a ako sum sonuvala neso so mi e drago,celiot den mi e vesel i najubav,najcesto sonuvam vakvi sonovi,taka da najcesto denovite mi se extra!
Ne veruvam vo tolkuvanjata na sonovite..ednostavno koga ke mislam na neso mnogu,ke go sonuvam vecerta!Koga sum vozbudena za nesto,isto ke sonuvam vo vrska so toa!
No koga sum bolna uste od malecka sonuvam eden isto son,nikogas ne sum mozela da raspoznaam so e toa so go sonuvam!
Uste edno moe sozivuvanje so sonistata e mojot strav od patuvanje so kola po strmnini!Kako mala,nonstop sonuvam deka se vozam so moite po strmen pat,i naednas pagame vo edna dolina,brrrrr!Uste ponekogas go sonuvam ova!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom