Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Сонов го има сонувано татко ми, но јас сум во него.
Се враќал со колата од пат и ме сретнал на раскрсница како стојам со искинати фармерки, кога ме прашал што ми е сум му кажала дека сум имала сообраќајка и дека ќе одам некаде.
Ми рекол да ме однесе до таму, а јас само сум останала да си стојам.:toe:

Малку потежок период ти претстои, на емотивно поле, ќе се помачиш малку ама се ќе заврши со упех:smir:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Шо значи бе паѓање од врв на зграда? И никако да паднеш уствари? :icon_lol:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Истото и денес го сонував..само денес сум стоела на автобуска..Луси ќе го протолкуваш?


Автобуси, несигурност, пробуваш да ја сокриеш арно ама не успешно, на крај може и смешна да излезеш во туѓите очи, внимавај и бегај од огнени јазици, да не плачеш на јаве, како и да е пробај да се фокусираш:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Шо значи бе паѓање од врв на зграда? И никако да паднеш уствари? :icon_lol:

Аууу емче, тонеш од мисли, несредени, имаш еден куп необјаснети работи, фаќај правец зш, ќе паднеш некој ден:smir:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
A што значи да го сонуваш оној во кој си заљубен:kesa:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Сонував огромен, прекрасен замок.
Чуден сон, јас сакав да влезам во него, но беше ограден со жичана ограда, а јас неможев да влезам.
Дали има воопшто некое значење?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Сонував огромен, прекрасен замок.
Чуден сон, јас сакав да влезам во него, но беше ограден со жичана ограда, а јас неможев да влезам.
Дали има воопшто некое значење?

Имаш достигнувања ама сеуште неможеш да ја допреш целта..:smir:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Луси, гледам ти тргна со толкувањево на сонови. Ај и јас да си кажам ако не :)
Сонував дека ја објавиле прелиминарната листа за стипендија и тоа на тв читале по име и презиме кој и како бил на листата. И сега само првиот сум го слушнала и после тоа сум заспала. Ко се разбудив сум ја прашала мајка ми шо се деси и таа ми рекла: ништо, не те прочитаа. И сум се изнервирала и сум почнала да плачам. После тоа не се сеќавам шо било.
Е сеа не е кој знае колку мистериозен овој сонов ама баш ме интересира шо значи. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Луси, гледам ти тргна со толкувањево на сонови. Ај и јас да си кажам ако не :)
Сонував дека ја објавиле прелиминарната листа за стипендија и тоа на тв читале по име и презиме кој и како бил на листата. И сега само првиот сум го слушнала и после тоа сум заспала. Ко се разбудив сум ја прашала мајка ми шо се деси и таа ми рекла: ништо, не те прочитаа. И сум се изнервирала и сум почнала да плачам. После тоа не се сеќавам шо било.
Е сеа не е кој знае колку мистериозен овој сонов ама баш ме интересира шо значи. :)

Што и да очекуваш дали ќе ти се оствари, со сигурност ќе се оствари и ќе те прочитаат каде и да е:smir:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
се надевам дека некој ќе ми го протолкува сонот, т.е соништата....сестра ми е во Будимпешта на постдипломски и прв пат се разделивме на подолго време....последниов месец три пати сонував како се враќа!!!!!не знам што значи тоа,зш треба да се врати во јуни, дали е нешто лошо или пошо ми недостига и сонот е нешто постсвесно!!!!фала однапред:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
се надевам дека некој ќе ми го протолкува сонот, т.е соништата....сестра ми е во Будимпешта на постдипломски и прв пат се разделивме на подолго време....последниов месец три пати сонував како се враќа!!!!!не знам што значи тоа,зш треба да се врати во јуни, дали е нешто лошо или пошо ми недостига и сонот е нешто постсвесно!!!!фала однапред:smir:

И самта делумно си одговори, сонот ти е подсвесно, бидејќи ти недостасува сестрати и си ја сонуваш како се враќа, нема ништо лошо ни страшно..:smir:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
И самта делумно си одговори, сонот ти е подсвесно, бидејќи ти недостасува сестрати и си ја сонуваш како се враќа, нема ништо лошо ни страшно..:smir:

фала....јас имам слушнато дека ако нешто сонуваш демек споротивно ќе биде во реалниот живот, па зс убаво јас сонував како магистрирала па се исплашив да не е нешто страшно, али ете убавко било...позззз
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Да сонуваш у тај шо си заљубен? :kesa: Како се држате за рака и одите по скали нагоре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom