Сомнителни вработени во Tоплификација

Статус
Затворена за нови мислења.

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Случајно приметив низ шпинука еден тип како чепка кај металните врати позади кои поминуваат цевките за парно.(во холот на спратот).
Го "фатив на дело" кај што чепка кажа дека е вработен во Топлификација но дека немал легитимација пошто работел волонтерски на три месеци, дали сакаше да краде бакар или нешто слично незнам.

Кажа дека проверувал илегални приклучувања на парно со бајпас кој оди преку Т-штек.

Имам и негово име.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
требаше да го сликаш со моб/апарат... ама да те гледа кај што го сликаш.
ако не бил од топлификација, ќе се криеше и бегаше :D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Јави се во Топлификација прашај дали имаат пуштено волонтери во реонот каде живееш. Ако не пуштиле сами ќе си превземат мерки и ќе пријават. Ако некој се претставува во нивно име а сакал нешто да присвои противправно ќе има санкција.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
....од лична катата или Петковски Петко?
Лична карта.

Јави се во Топлификација прашај дали имаат пуштено волонтери во реонот каде живееш. Ако не пуштиле сами ќе си превземат мерки и ќе пријават. Ако некој се претставува во нивно име а сакал нешто да присвои противправно ќе има санкција.
Се јавив.
Немаат пратено таква особа ниту пак имаат навика да пуштаат волонтери.
Го провалив ликот се гледаше дека сака нешто да краде ама стварно немав идеја што?

Диспечерот во Топлификација ми кажа што точно барал.
Имено, минатата година имале вакви стотици случаеви при исклучување на домаќинство од системот останува една бакарна цевка која виси, нејзе ја барал.
Ликов што ми дојде на врата имаше 30 години рече дека имал дете и жена(као демек испод част му било да се бави со нечесни работи, стандард цигански муабети) неќам да му откривам име и презиме освен ако некој не изрази желба да ме контактира преку ПП.

Од километар му се читаше од фаца дека е сиротиња, може беше и наркоманче али нема везе.
Мислев да му викнам полиција али си викам па чекај бе овие умноболниве градат врби од 250 илјади евра, јас сиротињава ќе ја праќам во затвор.

Еј луѓе не сте ни свесни во каква ебана држава живеете народов ни изгледа како зомби, деморализиран, без живот и надеж.
Со ебаниве реформи Македонецот изгледа како руски војник во WWII изнемоштен и во халуциногена состојба.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Од километар му се читаше од фаца дека е сиротиња, може беше и наркоманче али нема везе.
Мислев да му викнам полиција али си викам па чекај бе овие умноболниве градат врби од 250 илјади евра, јас сиротињава ќе ја праќам во затвор.
Тоа е и проблемот....не краде кој стигне....од најсиромашен па до самата влада.....инаку по мое мислење си направил грешка.....денес кај тебе....утре кај мене....задутре кај некој друг.....не е проблемот што крадат.....проблемот е што загрозуваат животи....

од капаци за шахти, преку железнички шини, хидранти, црева за хидранти, цевки, сообраќајни знаци и слично....сите овие предмети имаат одредена намена....оштетени претставуваат опасност

недостатокот на црево за хидрант прави разлика меѓу оштетен стан и изгорен спрат

поради таа наша сомилост ни се случува ова што ни се случува...синдромот Трпе и Трајко.....

...постојано читам низ црна хроника...сторителот и е познат на полицијата како извршител на повеќе кривични дела.....па добро бе....ако и е познат што не е зад решетки каде што не претставува опасност за околината....ги заштитија криминалциве ко БЕЛИ МЕЧКИ....

....сите во државава имаат повеќе права од обичниот чесен граѓанин

....неандерталци можат да кршат лифтови.....а по закон не смеам да ставам камера во лифт затоа што им ги нарушувала правата на неандерталците

....донесоја закон за шетање кучиња....парковине се полни со питбули, ротвајлери и добермани без маска и поводник (шетаат слободно)....но затоа ќе казнат некоја бабичка со пекинезер или пудла затоа што кучето немало маска

...се додека неандерталци седат во Собрание и Влада и носат закони (од 1990 па навака)....тие закони секогаш ќе бидат во полза на неандерталците....а обичниот граѓанин пак ќе биде Трпе, Трајко или Мирко
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Лична карта.


Се јавив.
Немаат пратено таква особа ниту пак имаат навика да пуштаат волонтери.
Го провалив ликот се гледаше дека сака нешто да краде ама стварно немав идеја што?

Диспечерот во Топлификација ми кажа што точно барал.
Имено, минатата година имале вакви стотици случаеви при исклучување на домаќинство од системот останува една бакарна цевка која виси, нејзе ја барал.
Ликов што ми дојде на врата имаше 30 години рече дека имал дете и жена(као демек испод част му било да се бави со нечесни работи, стандард цигански муабети) неќам да му откривам име и презиме освен ако некој не изрази желба да ме контактира преку ПП.

Од километар му се читаше од фаца дека е сиротиња, може беше и наркоманче али нема везе.
Мислев да му викнам полиција али си викам па чекај бе овие умноболниве градат врби од 250 илјади евра, јас сиротињава ќе ја праќам во затвор.

Еј луѓе не сте ни свесни во каква ебана држава живеете народов ни изгледа како зомби, деморализиран, без живот и надеж.
Со ебаниве реформи Македонецот изгледа како руски војник во WWII изнемоштен и во халуциногена состојба.
Значи тоа било целата финта...
Исто и јас пред околу месец дена фатив еден на дело неколку пати. Првиот пат ми вика од топлификација сум нешто бла бла и здувна надоле демек и на другите спратови да проверел нешто.
Утредента ете ти го пак ама порано, во 6 саат сабајле. И како што ѕиркам јас он иде позади кај скалите, излегов јас, он надоле по скалите.
И после си викам ако го фатам овој ќе си ги носи забите у рака надоле нареден пат. Ама изглеа типот читаше мисли и ко за беља наредниот ден дојде уште порано. Се разбудив ја и тогаш ама не бев во возна состојба, така да си викам ако краде топлификација си се криви што ги извадија катанците.
И тоа е тоа, отидов на спиење после ;)

Него овој твојот да не беше со црна коса и демек у некоја работнчка облека (обични трегери).
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
@arakenx имам негово име, презиме и датум на раѓање можам било кога да го пријавам во полиција.
Ова е проблем кој не се решава така, овој проблем е многу потемелен, ти можеш да го опремиш МВР со апарат кој ги чита умовите на оние кои имаат криминални мисли, но пак ништо не се решил.

Во Македонија имаш социјална бомба која во било кој момент ќе експлодира, од 1990 година наваму имаш 10 кратно зголемување на прекршочни дела, 1000 кратно зголемување на наркомани, ситни дилери, мафијаши и мутни типови.

Еве јас кога идам да пазарувам во Кам Маркет се уште сум во чуд и збун која е таа сила што ги мотивира луѓето да останат во овој конц-логор наречен Македонија, што ги мотивира касиерките во Кам или оние во Мекдоналдс да работат за 9 илјади денари и притоа да ме ословуваат со господине?
Како луѓето во оваа земја се уште не полуделе?

Него овој твојот да не беше со црна коса и демек у некоја работнчка облека (обични трегери).
Тој беше изгледа. :)
Со капче и некоја папка во раце и 3 листа на несмасно изработени табели(со пенкало) као демек за евиденција на дивите приклучоци.

Она што можам да апелирам на кајганџии е да стават катанци на орманчињата каде што поминуваат цевките од парното.
Исто така точаци да не оставаат на спрат во холот макар и заклучени, мене така ми го украде некое наркоманче пред 6,7 години се користи некој спреј за таа намена спрејот го замрзнува синџирот на -40 степени и после лесно пука со моторцангли.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Oва вака иде

вработен во Мж во вика брат вчера што сум земал еден штрав за дома за една врата што убаво ми послужи

Шеф во Мж леле братче вчера што земав еден голем штрав да видиш што убаво ми послужи за гаражата

Директорот брат да видиш колку работи изназемав од фирмава дома све си направив а и на одмор отидов :свиркам:

Кој стигне краде во Македонија од вработен па до Директор

Кога нема никој да краде дури тогаш ќе имаме барем некоја држава :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Секој е крадец на некој начин ................ разликата е во тоа што тој што е на врвот ќе украде многу повеќе отколку тој што е на дното ............. на пр. директорот ќе лапне нешто повредно, нешто што се мери во поголема сума на пари, без разлика дали станува збор за повеќе десетици/стотици илјади или пак милиони евра, додека пак работникот на пр. во некоја фирма за железарија ќе украде денеска 2-3 штрафа и 5-6 шајки и ќе си мисли дека украл којзнае што, тој што работи во болница денеска ќе си земе 2-3 шприца и 2-3 игли, тој што работи во прехрамбено ќе си земе неколку сендвичи и тостови за по дома, тој што работи во сокара ќе си земе дома неколку шишиња или гајба сокови, тој што работи во пивара исто така дома не ќе да е без пиво и тоа секој ден, тој што работи во тутунски комбинат и тој ретко дека ќе даде своја пара во трафика да си купи цигари .............. така да одејќи според ова типот од топлификација чим таму нешто буричкал по ходникот сигурно дома ќе си однесе нешто многу ’’вредно‘‘ некое цефче, некој штраф и тоа поголем или некоја жичка и тоа бакарна :facepalm:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
68
Поени од реакции
12
Oстави полицијата нека си ја работи работата и она нека го фати.Тоа нејзе и е работа.Таму луѓето зимаат по 30000 плата.Ти ако кажеш можеш да испаднеш само будала и ништо друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom