Солун

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Браво за тие што успеваат да се паркираат по улици, речиси никогаш не сум видел слободно место.
Во последниве две години се паркирам исклучиво на паркингот кај што се паркирал @Monte и досега не сум имал проблем да најдам место. Секогаш релативно рано пристигнувам од 8:30 до кај 11:00 најдоцна.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.879
Поени од реакции
10.497
Бев вчера и најдов паркинг овдеПрегледај го приврзокот 345624
Саат беше 1.3 евра. Во катната гаража карши овој паркинг беше првите 2 саати по 2 евра па од третиот саат натаму по 1 евро. Има разлика. Иначе дека прв пат одам а да не е викенд, ептен хаос некако. Паркирани кај стигнат, плус на Игнатиа како што паркираат, до нив им се лепат и паркираст уште и ги блокираат. Пешаци лабаво си преминуваат кај стигнат, среќа еднонасочни се повеќето улици. Времето топ, пекол. Доаѓаме во Скопје синоќа, камен ладно. :D
Спроти катната редовно букирам тука еден апартман и секад оставам кола на улица ко сите, еднаш бев така блокиран ама дојде одма братот, има кафич па на кафенце си седнал исто како кај нас што се дешава
Автоматски споено мислење:

На тој паркинг нема место после 11 во сабота :icon_lol:
Иако изгледа прилично голем, тоа е.
Подоле малку има уште еден голем отворен паркинг
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Браво за тие што успеваат да се паркираат по улици, речиси никогаш не сум видел слободно место.
Во последниве две години се паркирам исклучиво на паркингот кај што се паркирал @Monte и досега не сум имал проблем да најдам место. Секогаш релативно рано пристигнувам од 8:30 до кај 11:00 најдоцна.
Овде до паркингот имаше место и на улица меѓу коли ама страв ми беше мене да ја паркирам на улица.
Спроти катната редовно букирам тука еден апартман и секад оставам кола на улица ко сите, еднаш бев така блокиран ама дојде одма братот, има кафич па на кафенце си седнал исто како кај нас што се дешава
Автоматски споено мислење:


Подоле малку има уште еден голем отворен паркинг
Тој е исто како катната, првиот и вториот саат по 2 евра, па секој нареден по 1.5 евра. Реално овој што паркирав највише се исплати по 1.30 од саат. За други поевтини не знам.
Автоматски споено мислење:

Спроти катната редовно букирам тука еден апартман и секад оставам кола на улица ко сите, еднаш бев така блокиран ама дојде одма братот, има кафич па на кафенце си седнал исто како кај нас што се дешава
Автоматски споено мислење:


Подоле малку има уште еден голем отворен паркинг
Како се цените за апартмани? Не сум разгледувал по букинг и слично.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.879
Поени од реакции
10.497
@Monte сеа се поскапени, солидните идат од 40е зависи од локација плус за викенд се малце поскапи
 
Член од
22 август 2012
Мислења
238
Поени од реакции
166
Претерано многу луге паркираат на улица , но мене ми е страв, и секаде има знак за забрането паркирање, но изгледа и таму многу не го фермат знакот.
Инаку имам паркирано кај One Salonica два пати и два пати најдов место од прво во Шпиц време, плус тука имаше претерано многу коли од Македонија (можеби секоја десета кола беше од Македонија) и секако кога паркиран на прав паркинг по релаксирано се чувстувам отколку да ја оствам на улица. Од оне салоника до плоштадот е точно 2,3 км или на мене точно 30 минути пешачење, е јас зависи со кој одам некогаш ги остав на плоштадот и јас идам паркирам и дојдам за 40 минути (10 до паркингот со кола и 30 за пешки).

Сега ме интересира колку пари е такси во Солун и каде стојат во близина на one Салоник, барам да се извозам 2 км со такси? Ако има некој инфо.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.879
Поени од реакции
10.497
Претерано многу луге паркираат на улица , но мене ми е страв, и секаде има знак за забрането паркирање, но изгледа и таму многу не го фермат знакот.
Инаку имам паркирано кај One Salonica два пати и два пати најдов место од прво во Шпиц време, плус тука имаше претерано многу коли од Македонија (можеби секоја десета кола беше од Македонија) и секако кога паркиран на прав паркинг по релаксирано се чувстувам отколку да ја оствам на улица. Од оне салоника до плоштадот е точно 2,3 км или на мене точно 30 минути пешачење, е јас зависи со кој одам некогаш ги остав на плоштадот и јас идам паркирам и дојдам за 40 минути (10 до паркингот со кола и 30 за пешки).

Сега ме интересира колку пари е такси во Солун и каде стојат во близина на one Салоник, барам да се извозам 2 км со такси? Ако има некој инфо.
Тарифа им беше 3,4е и километар 1е така да подобро плати си паркинг штом се плашиш да паркираш на улица :)
Подобро да паркираш негде без пари кај хотелот Македонија па да удриш шетња покрај обала одколку ваму безцелно
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Претерано многу луге паркираат на улица , но мене ми е страв, и секаде има знак за забрането паркирање, но изгледа и таму многу не го фермат знакот.
Инаку имам паркирано кај One Salonica два пати и два пати најдов место од прво во Шпиц време, плус тука имаше претерано многу коли од Македонија (можеби секоја десета кола беше од Македонија) и секако кога паркиран на прав паркинг по релаксирано се чувстувам отколку да ја оствам на улица. Од оне салоника до плоштадот е точно 2,3 км или на мене точно 30 минути пешачење, е јас зависи со кој одам некогаш ги остав на плоштадот и јас идам паркирам и дојдам за 40 минути (10 до паркингот со кола и 30 за пешки).

Сега ме интересира колку пари е такси во Солун и каде стојат во близина на one Салоник, барам да се извозам 2 км со такси? Ако има некој инфо.
Сакаш да паркираш без пари во Оне салоника и да дадаш пари за такси до центар, зошто не парќираш на паркинзите до пристаништето кое ти одма до улицата за шетање и кафичите цената мислам дека беше 4 евра за 4 часа. Многу поблиско и помалко малтретирање.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
238
Поени од реакции
166
Сакаш да паркираш без пари во Оне салоника и да дадаш пари за такси до центар, зошто не парќираш на паркинзите до пристаништето кое ти одма до улицата за шетање и кафичите цената мислам дека беше 4 евра за 4 часа. Многу поблиско и помалко малтретирање.
Најевтиниот паркинг кој јас го знам е 1,3 евра за еден час и пак на одалеченост 15 минути пешки, тој што е во центар е 4 евра за еден час, тој кај белата кула кај што е ферарите паркирано со години е 2 евра час. Инаку јас кога идам во Солун најчесто останам повеке од 5-6 часа, едноставно ми се допага Солун.

Може да ми дадеш линк до тој паркинг од 4 евра за 4 часа да го видам, тој не е скап.
Автоматски споено мислење:

Тарифа им беше 3,4е и километар 1е така да подобро плати си паркинг штом се плашиш да паркираш на улица :)
Подобро да паркираш негде без пари кај хотелот Македонија па да удриш шетња покрај обала одколку ваму безцелно
Ако е толку е скапо таксиот ништо од тоа, кај хотел Македонија има бесплатен паркинг или мислеш да паркирам на улица?
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Најевтиниот паркинг кој јас го знам е 1,3 евра за еден час и пак на одалеченост 15 минути пешки, тој што е во центар е 4 евра за еден час, тој кај белата кула кај што е ферарите паркирано со години е 2 евра час. Инаку јас кога идам во Солун најчесто останам повеке од 5-6 часа, едноставно ми се допага Солун.

Може да ми дадеш линк до тој паркинг од 4 евра за 4 часа да го видам, тој не е скап.
Автоматски споено мислење:


Ако е толку е скапо таксиот ништо од тоа, кај хотел Македонија има бесплатен паркинг или мислеш да паркирам на улица?
Јас скоро паркирав беше 1.3 евра час и тоа одма на почеток на шеталиштето.
Ти викаш седиш 5-6 часа, ама такси ќе те фати скоро 6 евра во правец и назад исто ете ти 12 евра. Подобро продолжи си со пешки одење отколку со такси.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.879
Поени од реакции
10.497
Најевтиниот паркинг кој јас го знам е 1,3 евра за еден час и пак на одалеченост 15 минути пешки, тој што е во центар е 4 евра за еден час, тој кај белата кула кај што е ферарите паркирано со години е 2 евра час. Инаку јас кога идам во Солун најчесто останам повеке од 5-6 часа, едноставно ми се допага Солун.

Може да ми дадеш линк до тој паркинг од 4 евра за 4 часа да го видам, тој не е скап.
Автоматски споено мислење:


Ако е толку е скапо таксиот ништо од тоа, кај хотел Македонија има бесплатен паркинг или мислеш да паркирам на улица?
Има две три улички кај што не чепкаат
Кај саемот малку подоле од белата кула првите два саати е 4е послем секој нареден по 1е
Плус во барот SkyLine во ОТЕ кулата со секоја сметка добивате 3 саати бесплатен паркинг во истиот тој паркинг
Thessaloniki International Fair Parking "Ioannis Vellidis"
+30 231 029 1405
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Најевтиниот паркинг кој јас го знам е 1,3 евра за еден час и пак на одалеченост 15 минути пешки, тој што е во центар е 4 евра за еден час, тој кај белата кула кај што е ферарите паркирано со години е 2 евра час. Инаку јас кога идам во Солун најчесто останам повеке од 5-6 часа, едноставно ми се допага Солун.

Може да ми дадеш линк до тој паркинг од 4 евра за 4 часа да го видам, тој не е скап.
Screenshot_20221002-130938_Earth.jpg
 
Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
Тарифа им беше 3,4е и километар 1е така да подобро плати си паркинг штом се плашиш да паркираш на улица :)
Подобро да паркираш негде без пари кај хотелот Македонија па да удриш шетња покрај обала одколку ваму безцелно
Точно така, паркингот е слободен низ цел град.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.879
Поени од реакции
10.497
Има знак за забрането паркирање, не вее страв од пајак???
Па ако дигаа тука немаше да паркираат нон стоп и тоа од двете страни на улиците јас и преку цела вечер имам оставано
 

Kajgana Shop

На врв Bottom