Солун е Ваш, Скопје е Наше.

Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ја молам авангардата да повери кој е поставувач на клипот.Видете кој ве искористи и си поигра благ курташак со вашиот “прогресивен интелект’’ и за која цел.
VIVA LA REVOLUCION!!!! :helou:
за тоа зборувам ...
да видиме само за што следно ќе ги искористат ...
само бедно е да се вели „студентите“ протестираа ....
од неколку стотки протестанти дали и 100 беа студенти ... од кои некои дошле и онака да се извикаат ... дали и знаеле за што протестираат ...
само малце се а и мали се ...

пази протест за да се протестирале ...
као демек некој им ускратил права ....
се палат како чкорче ...
посебно од истриени волци кои ќе продолжат да ги палат како ќе им текне за нивен интерес ...
а се мали за да знаат како тоа некогаш беа задушувани протестите ...
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Ја молам авангардата да повери кој е поставувач на клипот.Видете кој ве искористи и си поигра благ курташак со вашиот “прогресивен интелект’’ и за која цел.
VIVA LA REVOLUCION!!!! :helou:
http://www.youtube.com/user/Srbolog

Name: Vasko Gligorijević
Age: 31

Hometown: Skoplje
Country: Macedonia - The Former Yugoslav Republic
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Name: Vasko Gligorijević
Age: 31

Hometown: Skoplje
Country: Macedonia - The Former Yugoslav Republic
Страшниот, дај бе бате не ме зезај....

И овој пак, кај кур се жали на третмани кога и во Бардовци нет му дале?!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Му пишав на човекот што мислев и ми олесна :pos::pos::pos:.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Јас го разбирам плоштадот како место на кое треба да висат најмалку половина од тие сурати кои беа на протестот , од Геро , преку Шврчко и отаде Миличин. Хоштаплераана што нема никаква допирна точка со слобода на говорот или било што слично.Таа багра ја шитна Македонија , па сега ги заболе за Скопје:kesa:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Страшниот, дај бе бате не ме зезај....

И овој пак, кај кур се жали на третмани кога и во Бардовци нет му дале?!
Абе малце заебанција не е на одмет. :smir:

Да не беше и тој на плоштад, проверете на снимките :tv:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Абе малце заебанција не е на одмет. :smir:

Да не беше и тој на плоштад, проверете на снимките :tv:
Ќе му ја запеев песната за Тито:

„Неее могу ти то опростити.....“ :)

Па ексик ќе одеше се :))
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Ова денес што се случи е најнечисто понижувачко однесување кон македонскиот граганин.Апсолутно подржувам демократско изразување на своја мисла посебно различна од таа на некоја владејачка гарнитура.Тоа е демократска свест о како лек потребно за нас самите.Но куп збироштина од најсрамниот слој на квази интелектуалци на кого пред една недела македонскиот гласач им кажа ШЕТАЈ се дрзнуваат целиот протест да го испоганат и злоупотребат.СО КОЕ ЛИЦЕ СО КОЈ ОБРАЗ?Андов Фрчко Гунер аман бре нели сфакаат дека треба во мишја дупка да се напикаат.Оставите ги студентите да се изразат слободно па не се сите индокринирани ко вас.Плус такви транспаренти од кого ми се гади губиш здив со најништожна примеса и не моше се да се каже.Се надевам наредниот пат студентите од архитектура ке носат транспаренти ПОЛИТИЧАРИ ПОДАЛЕКУ ОД НАС.Во спротивно се влева сомнеж дека политиката ги организира.Што треба уште да се направи да овие квази демократи и душебрижници се тргнат од политичката сцена.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ова денес што се случи е најнечисто понижувачко однесување кон македонскиот граганин.Апсолутно подржувам демократско изразување на своја мисла посебно различна од таа на некоја владејачка гарнитура.Тоа е демократска свест о како лек потребно за нас самите.Но куп збироштина од најсрамниот слој на квази интелектуалци на кого пред една недела македонскиот гласач им кажа ШЕТАЈ се дрзнуваат целиот протест да го испоганат и злоупотребат.СО КОЕ ЛИЦЕ СО КОЈ ОБРАЗ?Андов Фрчко Гунер аман бре нели сфакаат дека треба во мишја дупка да се напикаат.Оставите ги студентите да се изразат слободно па не се сите индокринирани ко вас.Плус такви транспаренти од кого ми се гади губиш здив со најништожна примеса и не моше се да се каже.Се надевам наредниот пат студентите од архитектура ке носат транспаренти ПОЛИТИЧАРИ ПОДАЛЕКУ ОД НАС.Во спротивно се влева сомнеж дека политиката ги организира.Што треба уште да се направи да овие квази демократи и душебрижници се тргнат од политичката сцена.
Протест заради тоа што на протестот заради протест, протестираат протестанти на кои народот им кажа со протестна нота ДОСТА НИ Е ОД ВАС КВАЗИ ТОМРУЦИ!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ова денес што се случи е најнечисто понижувачко однесување кон македонскиот граганин.Апсолутно подржувам демократско изразување на своја мисла посебно различна од таа на некоја владејачка гарнитура.Тоа е демократска свест о како лек потребно за нас самите.Но куп збироштина од најсрамниот слој на квази интелектуалци на кого пред една недела македонскиот гласач им кажа ШЕТАЈ се дрзнуваат целиот протест да го испоганат и злоупотребат.СО КОЕ ЛИЦЕ СО КОЈ ОБРАЗ?Андов Фрчко Гунер аман бре нели сфакаат дека треба во мишја дупка да се напикаат.Оставите ги студентите да се изразат слободно па не се сите индокринирани ко вас.Плус такви транспаренти од кого ми се гади губиш здив со најништожна примеса и не моше се да се каже.Се надевам наредниот пат студентите од архитектура ке носат транспаренти ПОЛИТИЧАРИ ПОДАЛЕКУ ОД НАС.Во спротивно се влева сомнеж дека политиката ги организира.Што треба уште да се направи да овие квази демократи и душебрижници се тргнат од политичката сцена.
Thumbs up!

Со едно мало појаснување: студентите од Архитектонски не беа организатори на денешниот протест. Поддржувачи - веројатно, поради горкото кафе кое го испија пред две недели. Ама организатори не - точно за да се избегнат сомнителните заклучоци за нечиј интегритет и чиста совест, кои кај нас се лепат побргу отколку романка од Крајова на кутија Марлборо.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Сите тие таму што биле а не припагаат на политичката багра мора најдат начин да се оградат од тие ликови и во иднина ако можат да ги изостават во протести
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Сите тие таму што биле а не припагаат на политичката багра мора најдат начин да се оградат од тие ликови и во иднина ако можат да ги изостават во протести
По протестот на 28.03 не оградување, киески ограден ѕид се направи со критика кон политичките профитери кои го искористија настанот за здобивање со лични поени, ама џабе.

И реално, системите на вредности кон кои барем декларативно се стремиме (Еуеуеуеуеуеуеу) и чаушите, центурионите пред кои сме на сус (еуеуеуеуеууеу + рикеееееееееееееергх) велат дека дури и баграта има право на мирен протест, слобода на говор, пиво до 19:00, чист чаршаф во хотел итн итн...
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Ајде де голема работа, се собрале изроди и хомосексуалци и протестирале...а тоа студентите нели работа им е да учат?? толкава мала земја со толку експерти:nesum:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Да имаат право но тоа ја загрозува целта на било каков протест.Треба да се најде друга форма на противење советничко пратеничко прашење организирање на јавни дебати од стручнаци од таа област кога гледаш дека политичар ти влегува во шемата и ризикуваш да се упропасти сеА и денешниот протест не ми е целисходен државни органи не ги претепаа студентите минатиот пат туку група насилници платеници или богзнаешто.Властите то ест МВР си превзема дејства.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да имаат право но тоа ја загрозува целта на било каков протест.Треба да се најде друга форма на противење советничко пратеничко прашење организирање на јавни дебати од стручнаци од таа област кога гледаш дека политичар ти влегува во шемата и ризикуваш да се упропасти сеА и денешниот протест не ми е целисходен државни органи не ги претепаа студентите минатиот пат туку група насилници платеници или богзнаешто.Властите то ест МВР си превзема дејства.
Thumbs up, again. Барем од моја фела, гарантирам за континуитет на дејства од научен карактер.

А организаторите не протестираа против владата денес бе, него против насилниците. Барем јас таков впечаток добив:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom