Солиден телефон 17-20К ?

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
Искрено, не сакам на рати да плаќам, сакам веднаш да си откупам уред. А зошто да го купам Хуавеито од Нептун за моментално haPPy цена 20.999 ден. (Редовна цена 23.999 ден.) кога во Ледиком е 15.390?
Само не знам дали да баталам Самсунг и да се испробам со Хуавеи...

Едит: А ти мислиш за p30 (не lite). Нема шанси моментално, дупло помал ми е буџетот. Така да, останува двоумата помеѓу Huawei p30 lite, Samsung A50 и Samsung A70.
Прочитај погоре што пишав.
A50 е скоро ист со A70 само што А50 е помал, нема 25W брзо полнење, неможе 4K да снима, има 4,000mAh батерија наместо 4,500 кај A70, а и A70 има значително подобар чип (Snapdragon 675).
Huawei P30 Lite вади врв фотки за таа цена.
И да, Huawei P30 Lite е доста помал од сите у величина, помала батерија, послаб процесор, IPS дисплеј наместо AMOLED, но подобри слики, дури и во ноќе.
A50 и A70 100% дека повеќе ке држат у батерија, плус и AMOLED имаш, па со тоа бонус. UI - то, барем според мене е по User Friendly. Сите телефони што ги спомнав имаат барем 64GB меморија, а и слот за SD картица, па така да не би се замарал со тоа.
Твој избор. Имаш и Gsmarena, оди спореди ги и види.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.210
Поени од реакции
5.185
Ако ти е толку важна камера додај нешто над 300 еур. за с8 самсунг од Ледиком за 19690ден. има подобра камера од сите овие што си ги набројал.
Има друг проблем со С8. Постар модел е и релативно брзо ќе престанат да го апдејтираат.
Автоматски споено мислење:

Заклучно прашање: кој да го земам - Samsung A50 за 14.790, Huavei p30 lite за 15.390 или Samsung A70 за 18.990?
Цената баш ти кажува рангирањето на овие 3 телефона overall. ;)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.802
Поени од реакции
2.655
Искрено, не сакам на рати да плаќам, сакам веднаш да си откупам уред. А зошто да го купам Хуавеито од Нептун за моментално haPPy цена 20.999 ден. (Редовна цена 23.999 ден.) кога во Ледиком е 15.390?
Само не знам дали да баталам Самсунг и да се испробам со Хуавеи...

Едит: А ти мислиш за p30 (не lite). Нема шанси моментално, дупло помал ми е буџетот. Така да, останува двоумата помеѓу Huawei p30 lite, Samsung A50 и Samsung A70.
Нептун ти го кажав поради ратите. Сега малце и ти бараш Мерцедес Ц класа од 2016 а спремен си да платиш за Шкода Октавија од 2012. Ова со ратите ти е паметна опција за инстантно да добиеш квалитетен уред иако не можеш одма да го искешираш на подолг рок верувам можеш да поднесеш по 500-600 денари месечно да дадеш. Ама ти си знаеш .. голем си (ваљда). :D
Автоматски споено мислење:

 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
1.609
No site ovie tel se nad 20. 000 mi 9 e 27.000 a mi 9t Pro osven ledikom ne znam kaj go ima na Dr mesto?
Во Ледиком го имаш Ми9 за 20000 со 64гб.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
1.609
No site ovie tel se nad 20. 000 mi 9 e 27.000 a mi 9t Pro osven ledikom ne znam kaj go ima na Dr mesto?
На сите други места ми 9 ти е над 20000.Следен најевтин дуќан ти е Анхоч.Ама таму е 23400 ден. И тоа ако останат на лагер.https://www.anhoch.com/product/599866290/xiaomi-mi-9-6gb64gb-lte-dual-sim-black
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.324
Поени од реакции
500
Ledikom i mobeliks ne gi smetam za firmi posto nemaat opcija za plakanje na rati a da davam 20. 000 den onaka zimi dzimi.
Автоматски споено мислење:

Ledikom i mobeliks ne gi smetam za firmi posto nemaat opcija za plakanje na rati a da davam 20.000 den onaka zimi dzimi.
 
На врв Bottom