Солиден телефон 17-20К ?

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
226
Поени од реакции
99
Се мислам за Samsung Galaxy A50 или помеѓу некој друг телефон со добра камера.Мене прва работа битна ми е камерата.Некој постручен во оваа област,ако можи нека препорача други телефони :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.199
Поени од реакции
22.299
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.343
Нема подобар телефон за парите од A50, посебно ако го купуваш од мобилара.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.074
Mi 9t normalno, samsunzive so snapdragon od 2017?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.199
Поени од реакции
22.299
Mi 9t normalno, samsunzive so snapdragon od 2017?
Snapdragon 675 во Samsung a60 е излезен октомври 2018.
Камерата на A60 е боље од на Mi 9t а членот кажа дека тоа му е најважно.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.074
Snapdragon 675 во Samsung a60 е излезен октомври 2018.
Камерата на A60 е боље од на Mi 9t а членот кажа дека тоа му е најважно.
730 e klasa podobarr i ponov od 675
U nikoj slucaj kamerata ne e podobra kaj a60
Tft displwj
Pomala baterija
Nema 3.5 mm jack

Se na se katastrofa izbor e a60
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
226
Поени од реакции
99
Гледав компарација помеѓу телефоните,исто така и Huawei P30 lite е добра опција.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.199
Поени од реакции
22.299
Гледав компарација помеѓу телефоните,исто така и Huawei P30 lite е добра опција.
Колку повеќе гледаш, толку повеќе ќе запаѓаш во дупка и двоумење.
Не се двоуми многу и земи го тој што ти прави мерак.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.919
Поени од реакции
17.207
Се мислам за Samsung Galaxy A50 или помеѓу некој друг телефон со добра камера.Мене прва работа битна ми е камерата.Некој постручен во оваа област,ако можи нека препорача други телефони :)
1. Mi8 (нарачка)
2. S8
Автоматски споено мислење:

730 e klasa podobarr i ponov od 675
U nikoj slucaj kamerata ne e podobra kaj a60
Tft displwj
Pomala baterija
Nema 3.5 mm jack

Se na se katastrofa izbor e a60
Класа? од каде ги вадиш информациите, од ракав или хејтот ти прави збрки? друго, знаеш ли дека TFT = IPS = PLS, или пак од ракав?

S675 - 2x A76@2.0 6x A55@1.7
S730 - 2x A76@2.2 6X A55@1.8

Добра класа.
 
Последно уредено:
На врв Bottom