Сок

СОК?


  • Вкупно гласачи
    419
E

elena.

Гостин
Најмногу сакам бистар - од портокал или јаболко. Од густите најмногу сакам од праска. Ретко пијам газирано, а кога пијам најчесто земам Спрајт.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Бистар сок дефинитивно, особено од јаболко, Битолски. Од газирани Кока Кола и забораив Лимонадата, ако ја начекаш некаде, во Скопје на неколку места прават убава, ама и дома кога ќе си ја напраиш...
 
P

Princ

Гостин
Најчесто пијам кока-кола, или швепс. Имам различни периоди кога ги сакам тие два сокови. Мислам дека во зима сум повеќе кон кока-кола, лето швепс... појма немам, не си водам статистика.
Ама она што ме натера да ја побарам оваа тема е што денес по некоја случајност пијам Газоза после толку години. И неверојатно вкусна ми дојде :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Од газирани ( ама во стакло/лименка.З'ш сите газирани ми се одвратни од пластика некако ми се без вкус после првата чаша :nenene: ) :
1.COCKTA од Droga Kolinska
2 .SCHWEPPES (и класикот и indian water)
3.PEPSI
4.ГАЗОЗА Прилепска

А од овошни Bifruit А+Ц+Е,Sungold од јагода и ВИВА (Литарските),Sano Портокал+Нектарина.
Останатите Sano и дволитарските ВИВА се скарани со мојот желудник.

Coca Cola не пијам!
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Vishna od Nectar family pack 40%
Portokal 100% od Fruktal tetra
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Домашен и то одма свежо приготвен, врлаш у блендер: аронија, портокал и лимон, процедуваш ако не сакаш пулпа, пиеш ем здраво, нема конзерванси, тикви, ни додадени шеќери.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мене ми се убави негазираните сокови, бидејќи не сум многу по газираното............ тука спаѓаат соковоте измешани од портокал, морков, јаболко или од цвекло, лимон, жорков, мед или од боровница, јаболко, грозје.... :)
 
L

lady fairy

Гостин
Газирани сокови речиси ич, понекогаш може швепс само ама ептен ретко ако немам избор. Најчесто лимонадата ама свежа направена и домашните компотчиња и сокови на растварање. Најздраво :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Како домашен сок ми нема ништо. Секој ден си цедам и пијам.
Кога сум надвор, Швепс пијам најчесто.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Како домашен сок ми нема ништо. Секој ден си цедам и пијам.
Кога сум надвор, Швепс пијам најчесто.
Исцеден портокал и зеленчук...... милина :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кога бев мал ич не ги сакав домашно правените сокови, ама затоа сега сфаќам колку убави биле :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Цедени сокови или на Фанер ми се супер...Јас неможам да замислам ден без нив;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom