Создавање на музика со fl studio (туторијали)

Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Како и да е , забегуваме/те од темата - мене ми е баш супер програмот за создавање музика .
Темата е отворена за почетници со FL Studio , а не за да докажуваме кој DAW е подобар :cautious:
:cuc:Молам да се постираат исклучиво туторијали за fl studio во понатамошните постови на оваа тема.
Благодарам :angel::oeoeoe:
 
Член од
22 февруари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
1
Долго време барав добри туторијали за ФЛ. На јутјуб има многу, ама повеќето не се нешто најдобри. Странава ја најдов и мислам дека е многу добра и за почетници и за поискусни.
http://www.beat-school.com/tutorials/how-to-make-music/
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
линкот горе го тргнале, а еве нешто друго, туториал за Кавер верзии, не сум по овие работи но ми излезе прееска случајно, може некому ќе користи ?
 
Член од
5 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
6
Доколку има активни луѓе кои се занимаваат со креирање на битови. Имам на располагање чисто нов Midi(Akai Apk mini)
Совршен за дополнување на вашиот музички сет со Fl Studio. E8BE6E89-3286-4B1E-8D9D-08E53BE3031F.jpeg
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Fl не бил за професионалци? :LOL:

Сите DAW се исти (буквално се сум пробал), VST plug-ins се тие што се, библиотеки за звуци итн.
Се е до работната навика и до тоа кој работи т.е. ако ги занеш основните правила за добар микс и мастер, ќе извадиш добра сесија и на компир.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.249
Поени од реакции
3.173
Остај тоа во 2015 некои „професионалци“ што се правеле паметни, FL има најдобар UI/UX од сите DAW. Најлесен за користење, најубав дизајн и можеш да правиш буквално што сакаш, посебно сега со 20кава, нема што нема, а скоро сите ги имам пробано, бар постариве. Во она кјубејсон луп не може да направиш без компликации. Рапери, трапери, хаусери сите користат FL, доминантен daw e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom