Создавање на музика со fl studio (туторијали)

Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Темава ја отварам за постирање на туторијали и прашања поврзани со работење во FL Studio :)

FL (Fruity Loops Studio) e програма со која можете да
создавате разни мелоди од разни жанрови на музика.

Лесна е за употреба и има многу опции со кои може
да експериментирате и да создадете ваша музика :)

DOWNLOAD LINK FL STUDIO
http://www.image-line.com/flstudio/

Еве неколку туторијали :
PROGRESSIVE HOUSE MUSIC TUTORIAL

ROCK/METAL MUSIC TUTORIAL

DRUM & BASS MUSIC TUTORIAL
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Лесна за користење и правење музика но далеку од професионален
 
Последно уредено:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@#YOUTUBER#

Насловот ти го променив бидејќи не мора да го пишуваш со Caps Lock ќе истераат очи и тие што малку гледаат. :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Имаше своевремено еден псај албум да ме тепаш нема да ми текне дали проектот се викаше Атма или нешто слично. Тој албум што тие го извадија беше комплетно направен во Фрути Лупс, потенцирано беше. И звучеше прилично добро.
Но сепак од 100, веројатно 95 души ќе речат дека не го користат овој софтвер за продукција на музика :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Можеш да се заебаваш во него и да создаваш музика но не е професионален програм за правење музика,плус тоа каде си видел во некое големо студио да се користи ФЛ Студио ? плус тоа не се прави микс и мастер со него[DOUBLEPOST=1420543838][/DOUBLEPOST]
Милион посто сум сигурен.
Што е со кјубејсот? И тоа е професионално, ама наменето е за подруга цел во однос на фл.
Ако си милион посто сигурен ете види ја сликата што ја постирав и пробај да ја разбереш па после тоа нема да си милион посто сигурен :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Друже, можеби не можеше професонално да се пафташ пред 5 години со ФЛ, али сеа е ебено многу софистициран програмот.. Симни си фл 10, имаш све што ти е потребно.
И сите овие сеа што ги праат песните у големи студиа се процирани со фл..
Може го комбинираат со кјубејс, ејсид .. ама за битовите фл-от е мајка.
Не сум навлезен професонално зашто немав / м опрема, ама имам праено муабет со продуценти и верувај ми дека е точно тоа што ти зборам. :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Друже, можеби не можеше професонално да се пафташ пред 5 години со ФЛ, али сеа е ебено многу софистициран програмот.. Симни си фл 10, имаш све што ти е потребно.
И сите овие сеа што ги праат песните у големи студиа се процирани со фл..
Може го комбинираат со кјубејс, ејсид .. ама за битовите фл-от е мајка.
Не сум навлезен професонално зашто немав / м опрема, ама имам праено муабет со продуценти и верувај ми дека е точно тоа што ти зборам. :)
Сликата што ја постирав кажува се...ако ме разбираш,така да нема што повеќе да кажам :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Сликата што ја постирав кажува се...ако ме разбираш,така да нема што повеќе да кажам :)
Сликата не е слика од програмот, туку од друг програм преку кој се отвара трет програм.
Нема што да се сфати, не збориме за истиот муабет.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Сликата не е слика од програмот, туку од друг програм преку кој се отвара трет програм.
Нема што да се сфати, не збориме за истиот муабет.
Епа ете не ме разбираш што сакам да кажам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom