Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.776
@puno
ај погоди racistive од ЈСП што националност биле!
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132

Vladrin Miftari. Mi ima prizvuk na srpsko ime, Srbin prepraven vo skon, samo da go rastura sozivot.
За оваа вест прдалчето на курето велешко ќе крка опомена за клевета. Којзнае како ќе биде кога ќе го шернеш како му се извинуваат на србинот-25.17% брм брм.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Не разбирам. Ти се дига курето оти не им даваат Фајзер на каурите у Куманово?
Автоматски споено мислење:

Не им даваат на неалбанците камионџии Фајзер, а го даваат само на Албанците.
Бидејќи тој што го организира тоа у Куманово, е Албанец.
Ништо чудно, навикнати сме и на полошо од нивна страна.

Сега, земал Апасиев да се побуни за тоа и ти најде да му се ситиш оти опомена ќе му прателе.

Си ја удрил главата кога си бил мал, или само си глуп ко кур?
За клевета ќе го јаде прдалчето на Апасијата. Лажни, вести, создавање на историја и архива на лаги, за нацошчиња како тебе огавно да се дујат, и накрај лежерно да прднат на форум. Ако ме разбираш.
Секако дека ќе јадат за ова опомена за клевета со мала шанса да куртулат, а тоа е да се извинат. Јас искрено се надевам на последното, за да ги ја залепам веста тука, па да ти го расипам малку уживањето - божем празниш мочен меур. :)

Патем, два дена сум на форумов патриотски, и забележувам дека наци-фрустрацијата ти ја наполнила главата со доста егзотични изрази како „кур“. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.776
не ми одговори на прашањето.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
не ми одговори на прашањето.
Не им верувам. Исто ниту тебе не ти верувам. Омразата кон 25.17% ти го поматил умот и ти го нарушил интегритетот и кредибилитетот да можеш да креираш една просечна критика која најмалку ќе исполни стандарди од табановце до гевгелија. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.776
Не им верувам. Исто ниту тебе не ти верувам. Омразата кон 25.17% ти го поматил умот и ти го нарушил интегритетот и кредибилитетот да можеш да креираш една просечна критика која најмалку ќе исполни стандарди од табановце до гевгелија. :)
Пак не ми одговори на прашањето, иако е факт дека не си ни должен да одговараш на секакви прашања.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Пак не ми одговори на прашањето, иако е факт дека не си ни должен да одговараш на секакви прашања.
Не постави прашање, туку констатации.

„Не разбирам. Ти се дига курето оти не им даваат Фајзер на каурите у Куманово?“

Ова „прашање“ претпоставува дека не им даваат фајзер. Непроверена информација, во време на лажни вести и сензационални медиуми. Плус, ја знам приказната доста одблизу, ќе кркаат опомена за клевета. Што ти се вели низ овчеполијата, не збори глупости оти не знаеш кој сум. :)

„Не им даваат на неалбанците камионџии Фајзер, а го даваат само на Албанците.“

Повторно истата констатација. Ќе го повториш десет пати и оп, доживување на победничка форумска доза супериорност. Ќе кркаат опомена, ако не се извинат ќе одат на суд, и на суд партијата ќе плати 1000 евра за навреда и клевета. Имаат пари тие, сега се естаблишмент, ама твоето прашање не е прашање момаку.

„Си ја удрил главата кога си бил мал, или само си глуп ко кур?“

„Кур“ на форум не е кур. Во живо, никаде те нема. (еве ти одговор)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Не постави прашање, туку констатации.

„Не разбирам. Ти се дига курето оти не им даваат Фајзер на каурите у Куманово?“

Ова „прашање“ претпоставува дека не им даваат фајзер. Непроверена информација, во време на лажни вести и сензационални медиуми. Плус, ја знам приказната доста одблизу, ќе кркаат опомена за клевета. Што ти се вели низ овчеполијата, не збори глупости оти не знаеш кој сум. :)

„Не им даваат на неалбанците камионџии Фајзер, а го даваат само на Албанците.“

Повторно истата констатација. Ќе го повториш десет пати и оп, доживување на победничка форумска доза супериорност. Ќе кркаат опомена, ако не се извинат ќе одат на суд, и на суд партијата ќе плати 1000 евра за навреда и клевета. Имаат пари тие, сега се естаблишмент, ама твоето прашање не е прашање момаку.

„Си ја удрил главата кога си бил мал, или само си глуп ко кур?“

„Кур“ на форум не е кур. Во живо, никаде те нема. (еве ти одговор)
Ваков кринџ одамна немало на форумов (ако не го рачунам Анон)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.776
Еден Албанец денес стоеше на сред раскрсница кај саем. Тука се движеше и не им даваше на колите да поминат, па се напраи гужва. Мрко ги гледаше возачите у очи. Веројатно он мислеше дека пркосен му е погледот. Па го заобиколуваа, му свиреа...
Гарант ќе го има на интернет. Може и самиот се снимал и ќе се објави на ТикТок.


Знам, има тука одма што ќе прашаат од кај знам дека е Албанец. Пошто у нивните глави, не постои статистичка веројатност, околу тоа кој најверојатно би правел такво нешто и пошто у нивните глави не постојат такви работи, затоа што живеат у измислен свет, што нема врска со реалноста за која се пењават. Епа, знам дека е Албанец затоа што беше гол до појас и како супермен имаше плашт од албанско знаме.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503
Еден Албанец денес стоеше на сред раскрсница кај саем. Тука се движеше и не им даваше на колите да поминат, па се напраи гужва. Мрко ги гледаше возачите у очи. Веројатно он мислеше дека пркосен му е погледот. Па го заобиколуваа, му свиреа...
Гарант ќе го има на интернет. Може и самиот се снимал и ќе се објави на ТикТок.


Знам, има тука одма што ќе прашаат од кај знам дека е Албанец. Пошто у нивните глави, не постои статистичка веројатност, околу тоа кој најверојатно би правел такво нешто и пошто у нивните глави не постојат такви работи, затоа што живеат у измислен свет, што нема врска со реалноста за која се пењават. Епа, знам дека е Албанец затоа што беше гол до појас и како супермен имаше плашт од албанско знаме.
Да не е оној токмакот што ќе се фрлаше во Чаир?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
@mile.kiro Од кај никна ти бе друже? Абе вчера дојде и распали по теми за политика. Ваков бот ко тебе немало мислам?

Нека кажат другите поактивни членови ама богами, мислам дека се јадеш...
Еднаш те прашав чив си ама изглеа браќата те пратиле, глеам почна да кењкаш и за диверзитет.

Олади малце досаден си ко пролив.

Screenshot_2.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom