Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
22 јуни 2024
Мислења
34
Поени од реакции
65
Остај Мухамед, нема ова толку врска со исламот пошто имаме примери како Јањевците, хрватска заедница која потекнува од Косово и повеќето денеска се преселни и живеат во Хрватска. Денес домородните хрвати го проколнуваат Туџман што ги донел да живеат во Хрватска поради тоа што биле многу затуцани и со див менталитет.
Значи дури и да си хрват и католик но растен меѓу албанци, пишано ти е да си дивјак.

Најбитното е да се помириш и признаеш дека албанската нација на Балканот е минимум 100 години назад во колективната свест на развој од останатите балкански народи и да работиш на каузата на нивно просветлување.
Znam deka postojat Arbanasi vo Hrvatska koi izbegale po smrta na Skenderbeg isto ko Arbereshite vo Juzna Italia, moja da vidis na youtube, tie se drugi, ova sho go imas pisuvano e samo hate i voopsto ne mi e relevanten sho imas pisano.
Jas veruvam deka site balkanci gore dolu se isti vo ocite na germanecot ili anglicanecot.
Albancite deneska imat podobar image posto imame dosta poznati mladi figuri sho gi poznava cel svet.
Nie tuka vo MK sme isto kako vas vie divjaci i nie uste poveke.
Od balkanci poveke sakam nekako bugari i slovenci, nemat mnogu istoriski kompleksi i ne mu boli kurot za nacionalizam, istoto se i albanci od Albanija.
A vie navistina ste pateticni. Za zal ne mozam veke eden mo portal da sledam. pateticno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.768
Поени од реакции
36.463
Член од
22 јуни 2024
Мислења
34
Поени од реакции
65
...ако си роден или дојден од Албанија тогаш ,,си Албанец" , извини вака, ама ако си роден тука и живеат твоите тука, тогаш си Македонец од албанско потекло, етникум.
Iskreno ti kazuvam jas se cuvtvuvam macedonian albanian speaker kako shvajcarec sho zboruva francuski.
Imam procitano negde za Makedosnkite raboti i bas mnogu ubo ova bese definirano za site narodi sho zoveat tuka. Ama during history we fucked up something.
Za mene makedoncite se balkanski narod koj zboruva juzen slovenski jazik ili ste asimilirani sloveni kako hrvatite iako tie priznavat deka se iliri anyway ova a different topic.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.768
Поени од реакции
36.463
sho go imas pisuvano
sho imas pisano.
... кој од албански етникум пишува ,,шо" ,,писано" :D никој, па ни тој !
ај ај, доста глумиш, не е убаво да преставуваш друг етникум, а си прилепчанец или битолчанец правиш финти тука!
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
34
Поени од реакции
65
... кој од албански етникум пишува ,,шо" ,,писано" :D никој, па ни тој !
ај ај, доста глумиш, не е убаво да преставуваш друг етникум, а си прилепчанец или битолчанец правиш финти тука!
Ne znam zosh mislis taka, vo Prilep sum bidel 2 pati vo mojot zivot a vo Bitola 3-4 pati. Sigurno ke primetis deka ne sum makedonec.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
@puno си заборавил да допишеш во потписот дека си исто следбеник на педофилот и убиец мухамед. Немој вакви педерски работи да праиш.
Па да бидеме искрени сите сме следбеници на убијци и педофили.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.127
Поени од реакции
4.301
Кој е Зеус?...Зевс?...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom