Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.511
Поени од реакции
2.887
Четврт случај за помалку од еден месец.
Ајде најпрво, за да на бидам погрешно сватен, се оградувам од подршка и најостро осудувам било какво насилство и убиство врз било кое човечко битие.
Е сега во контекст на муабетот за наравот на сограѓаните и нивните сонародници во другите држави, едно треба да им се признае, а тоа е дека за разлика од нас, кај нив, феминизмот со се светото право на три кура и уставно загарантираното право на апсолутна сопственост врз путката, или уште како и да го наречеме курвањето, не поминуваат. Кај нив е јасно дека курвањето се казнува жестоко и дека немаат намера да се влечат по судови и разводи ниту да пишуваат поезија за тоа колку страдаат оти некоја ја чешало путката. Се знае што следува за такви испади па повели пробај си ја среќата.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.704
Ајде најпрво, за да на бидам погрешно сватен, се оградувам од подршка и најостро осудувам било какво насилство и убиство врз било кое човечко битие.
Е сега во контекст на муабетот за наравот на сограѓаните и нивните сонародници во другите држави, едно треба да им се признае, а тоа е дека за разлика од нас, кај нив, феминизмот со се светото право на три кура и уставно загарантираното право на апсолутна сопственост врз путката, или уште како и да го наречеме курвањето, не поминуваат. Кај нив е јасно дека курвањето се казнува жестоко и дека немаат намера да се влечат по судови и разводи ниту да пишуваат поезија за тоа колку страдаат оти некоја ја чешало путката. Се знае што следува за такви испади па повели пробај си ја среќата.
За да бидеш правилно сфатен, кажи ни зошто тогаш тие убијци не бараат да им се суди за извршеното злосторство според шеријатско право.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.511
Поени од реакции
2.887
За да бидеш правилно сфатен, кажи ни зошто тогаш тие убијци не бараат да им се суди за извршеното злосторство според шеријатско право.
Остај шеријатско право, по него веројатно ке бидат невини и исправни. Може само да им најдат замерка оти пукале со пиштол а по пропис требало каменување, па затоа да кркаат по 20 камшици....
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.704
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
4.545


Види ги бе како маваат. Крволочни кучиња.
Цивилизирана нација ќе го отргне насилникот/виновникот и ќе одговара пред закон.
Овие ти се племе дивјачко желно за крв и насилство. Пу јзк
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.652
Поени од реакции
2.122


Види ги бе како маваат. Крволочни кучиња.
Цивилизирана нација ќе го отргне насилникот/виновникот и ќе одговара пред закон.
Овие ти се племе дивјачко желно за крв и насилство. Пу јзк
Орки.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.909
Поени од реакции
3.938


Види ги бе како маваат. Крволочни кучиња.
Цивилизирана нација ќе го отргне насилникот/виновникот и ќе одговара пред закон.
Овие ти се племе дивјачко желно за крв и насилство. Пу јзк
Мартин Нешковски умрел од корона.
Автоматски споено мислење:

Види @puno шиптapи на стендап во Белгија :pos: :pos:

Шиптap на стендап

Да ви ебам тоа хомо еректусите :pos:
:drk: еректуси сте вие, имате ерекција при вакви случаеви :rolleyes:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
648
Поени од реакции
2.412
Види @puno шиптapи на стендап во Белгија :pos: :pos:

Шиптap на стендап

Да ви ебам тоа хомо еректусите :pos:
Лани качување на Водно(по фармерки но ок), од годинава трчање на кеј а сега почнале и по стендап забави да идат, што е следно?
Има ли крај забрзаното цивилизирање на ова племе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom