Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
20 септември 2022
Мислења
148
Поени од реакции
476
Кај малолетник од Скопје полицијата вчера попладне пронашла дрога и ладно оружје.

На 21.11.2022 во 14.00 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и нож, соопшти полицијата.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Националноста секако се занемарува. Не смеат автохтоните да се оцрнат, а каур да беше, не само име и презиме, туку и неговата биографија ќе беше испишана (случајот со згазената девојка на Партизанска и сторителот каур на кој и финансиската состојба на неговите родители беше откриена).
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.027
Поени од реакции
11.312
Член од
25 март 2012
Мислења
7.844
Поени од реакции
3.831
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
692
Поени од реакции
630

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.982
Поени од реакции
15.762
Прегледај го приврзокот 354819

Ламија Еламри, со мароканско потекло, која беше застрелана со огнено оружје по убиственото дивеење на нејзиниот сопруг од албанско потекло, не e почината како што беше првично објавено. Таа се наоѓа на интензивна нега надвор од животна опасност.

Нека го стрелаат сега него во пеколот вечно. Еден мирољубив племеник помалку за овој свет, тоа подобро и за жената, а и за цело цивилизирано човечко општество.
Веста е од 18, еве една нова потазе од завчера, се развела од него, си фатила нов дечко бодење и двајцата, нит те волим нит те другом дајем.


Овој па Иван Исцелител го става и некои што напишале на ѕид Косово е Србија. Барем Иван не вика да се дигнеш у ваздух, да ја тепаш жената, да убиваш каури и не повикува на насиље. Да беа сите шпoнци како Иван исцелител јас на мојот ѕид ќе пишев Косово је Албанија. И тоа рачунајте Африм е во горните 5% најинтелигетни шиптaри кај нас. Замислете какви се другите 95%.
 
Член од
2 август 2022
Мислења
68
Поени од реакции
46
На 22.11.2022 во 16.00 часот во Полициската станица Центар, С.А.(43) од Крива Паланка пријавил дека во 15.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од И.Ш.(31) од с.Сарај, скопско и Б.Љ.(26) од Скопје.
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.844
Поени од реакции
3.831
Веста е од 18, еве една нова потазе од завчера, се развела од него, си фатила нов дечко бодење и двајцата, нит те волим нит те другом дајем.


Овој па Иван Исцелител го става и некои што напишале на ѕид Косово е Србија. Барем Иван не вика да се дигнеш у ваздух, да ја тепаш жената, да убиваш каури и не повикува на насиље. Да беа сите шпoнци како Иван исцелител јас на мојот ѕид ќе пишев Косово је Албанија. И тоа рачунајте Африм е во горните 5% најинтелигетни шиптaри кај нас. Замислете какви се другите 95%.
Читај ги коментите бе, илјадници коменти.
Можеби се бугари, кој знае.
Автоматски споено мислење:

Официјално лице оџата.
Повеќепати затворено лице Иван.
А и двајцата се исти.
Да не ги залечил од канцер ваљда.
Автоматски споено мислење:

Веста е од 18, еве една нова потазе од завчера, се развела од него, си фатила нов дечко бодење и двајцата, нит те волим нит те другом дајем.


Овој па Иван Исцелител го става и некои што напишале на ѕид Косово е Србија. Барем Иван не вика да се дигнеш у ваздух, да ја тепаш жената, да убиваш каури и не повикува на насиље. Да беа сите шпoнци како Иван исцелител јас на мојот ѕид ќе пишев Косово је Албанија. И тоа рачунајте Африм е во горните 5% најинтелигетни шиптaри кај нас. Замислете какви се другите 95%.
Контекст не знаеме за ова.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.982
Поени од реакции
15.762
Читај ги коментите бе, илјадници коменти.
Можеби се бугари, кој знае.
Автоматски споено мислење:


Да не ги залечил од канцер ваљда.
Автоматски споено мислење:


Контекст не знаеме за ова.
Знаеме де, отвори линкот, пишува се. Се развеле, оваа постанала кугарка и упецала младо мевце за клецање, а тоа не проаѓа баш така едноставно кај шипац, овој им влегол во стан и ги заклал двајцата па сам себе го убивал.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.613
Поени од реакции
2.026

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
12.621
Поени од реакции
27.218

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.982
Поени од реакции
15.762
@puno кога нема да знаеш што да им купиш на роднините и другарите по различни поводи: вселување во нова дивоградба, раѓање на син, сунет, свадба, роденден, нов Голф, еве да ти олеснам работа. Thank me later.

mafijasi.jpg
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.859
Поени од реакции
7.374
Член од
25 март 2012
Мислења
7.844
Поени од реакции
3.831
@puno кога нема да знаеш што да им купиш на роднините и другарите по различни поводи: вселување во нова дивоградба, раѓање на син, сунет, свадба, роденден, нов Голф, еве да ти олеснам работа. Thank me later.

Прегледај го приврзокот 355926
Се менуваат времињата, сега идоли ни се македонските доктори, политичари или со било каков пост македонец. И со тони кокаин да дилаш пак нема да се профитира повеќе од македонец на државна цицка.
Така да дај нешто вакво ама со македонци, бизнис ќе праиме жив ти све.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom